Strona główna Aktualności Wójt Lutomierska odebrał akt nadania praw miejskich

Wójt Lutomierska odebrał akt nadania praw miejskich

8
fot. gmina Lutomiersk
Wraz z nadejściem 2022 roku w naszym powiecie będzie nowe miasto. Dołączając do Pabianic i Konstantynowa Łódzkiego stanie się nim Lutomiersk. 

Oficjalnie nastąpi to w sobotę, 1 stycznia. Na mapie polskich miast zagości on jednak nie po raz pierwszy, bo przez kilka wieków miał już prawa miejskie, aż do utraty w 1870 roku.

Ich ponownego nadania oczekiwała większość mieszkańców (65,28%), którzy wzięli udział w przeprowadzonej na ten temat ankiecie.

W połowie wakacji premier Mateusz Morawiecki podpisał stosowne rozporządzenie, a dzisiaj, 30 grudnia, na uroczystości w Warszawie wręczył wójtowi Tadeuszowi Borkowskiemu akt nadania praw miejskich.

W całej Polsce oprócz Lutomierska status miasta zyskało jeszcze dziewięć innych miejscowości, wśród nich jedna z województwa łódzkiego – Bolimów w powiecie skierniewickim.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Panowie po obu stronach wójta wyglądają jakby lada chwila mieli mu sięgnąć do kieszeni

Tyle, że 1 stycznia to sobota 🙂

I cyk, wójt dostanie podwyżkę 🙂

Od stycznia wójta już nie będzie – będzie Burmistrz!

W tej samej osobie, czy nowe wybory?

Witajcie wyższe podatki ale co tam będzie można mówić że się z miasta pochodzi 😂.

Tak jak napisałem pod artykułem o głosowaniu bodajże za nadaniem praw miejskich i tak jak napisał to pod tym Aerospace, szybko tego pożałujecie. Podwyżki za wodę a przede wszystkim podatek od nieruchomości to będzie dla Was niespodzianka. Aha wraz z poteznym wzrostem opłat, wzrosną potężnie pensje Waszych włodarzy. Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim.

Super większe podatki droższe śmieci a ludzie sami tego chcieli a najbardziej zależało wójtowi który jest z Kazimierza i kończy mu sie kadencja i nie może już kolejny raz startować a teraz będzie mógł za to na burmistrza z większym wynagrodzeniem