Blisko 1400 osób odmeldowało się na mecie 9. edycji Pabianickiego Półmaratonu. Bieg zdominowali Kenijczycy, którzy obstawili całe podium. Najszybszym pabianiczaninem był Wojciech Sowała startujący z poznańskiego Parkrunu. 35-latek przebiegł dystans w 01:20:18 i zajął 23. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Najszybszy był Kenijczyk Mutuku Wambua. Pokonanie blisko 22 kilometrów zajęło mu 01:06:40. W ubiegłym  roku bezkonkurencyjnym zwycięzcą półmaratonu został olimpijczyk, mistrz Polski w maratonie – Artur Kozłowski. Pokonał on trasę w czasie 30 sekund szybciej niż dzisiejszy wygrany.

Najszybszą kobietą była Andżelika Dzięgiel-Poślada, która z czasem 01:15:09 zajęła 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Natomiast najszybszą pabianiczanką została Milena Grabska-Grzegorczyk. Skończyła bieg z czasem 01:33:55.

Organizatorem tej największej imprezy sportowej w mieście jest stowarzyszenie Wszystko Gra.