Strona główna Sport Piłka nożna Włókniarz: zarząd znany. Co ze składem?

Włókniarz: zarząd znany. Co ze składem?

9

Powoli wyjaśnia się sytuacja Włókniarza. Wczoraj odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. W poniedziałek odbędzie się pierwszy trening z nowym trenerem. Kogo na nim zobaczymy?

Pod koniec czerwca prowadzący przez ostatnie 2 lata pabianicki Włókniarz Jacek Włodarczewski poinformował prezesa Jarosława Kosmalę, iż w nowym sezonie będzie prowadził IV-ligowego Zawiszę Rzgów. Wspomniał wówczas również, iż chętnie zabrałby ze sobą do nowego zespołu kilku zawodników (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Plan ten zostaje powoli wdrażany w życie. W dzisiejszym sparingu Zawiszy Rzgów z Andrespolią Wiśniowa Góra zagrało bowiem aż 8 zawodników związanych z Pabianicami. Aż 5 z nich w poprzednim sezonie reprezentowało barwy Włókniarza. W pierwszej połowie bramki zespołu ze Rzgowa strzegł Damian Rzeźniczak, na prawej obronie grał Mateusz Klimek, w środku pomocy Mateusz Dudka, a w ataku Patryk Olszewski. Ponadto na lewej pomocy grał pabianiczanin Damian Szmytka związany w przeszłości m.in. z PTC Pabianice, którego jest wychowankiem i dwukrotnie testowany za czasów Włodarczewskiego przez Włókniarz (za każdym razem w ostatniej chwili rezygnował z gry w tym klubie). Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem Andrespolii 1:0, po rzucie karnym. Zawisza także miał swoje okazje, ale strzały Olszewskiego (z dystansu) i Szmytki (z bliska) zatrzymywały się na poprzeczce.

Po przerwie na boisku zameldowali się kolejni pabianiczanie. Na środku obrony pojawił się Piotr Grzejdziak, na prawej obronie Michał Madejski (grający w Zawiszy od pół roku w ramach wypożyczenia z PTC), a po kilkunastu minutach w środku pomocy zameldował się wracający po kontuzji kolana Dariusz Dolewka (wychowanek PTC, który przez wiele lat był związany z łódzkim UKS SMS oraz jego filialnym Turem Turek, a ostatnio grający w Włókniarzu Zelów). W tej odsłonie podopieczni Włodarczewskiego zdecydowanie dominowali. Sygnał do ataku dał Olszewski, który najpierw przelobował wychodzącego z bramki golkipera Andrespolii doprowadzając do wyrównania, a dwie minuty później po krótko rozegranym rzucie rożnym precyzyjnym strzałem przy słupku z narożnika pola karnego podwyższył na 2:1. W tej połowie trafiali tylko gospodarze, którzy zdobyli jeszcze trzy gole i ostatecznie wygrali efektownie 5:1.

Tak wysoka wygrana może zaskakiwać, bo w barwach Zawiszy zagrali tylko zawodnicy z zespołu rezerw, juniorzy i testowani (m.in. jeszcze czołowy strzelec KKS Koluszki – Jakub Perek), bowiem podstawowi gracze rozpoczną treningi dopiero od najbliższego poniedziałku. Natomiast Andrespolia po weryfikacji meczu z Orłem Parzęczew ma zająć miejsce w IV lidze kosztem Stali Głowno, którą wówczas wyprzedzi o 1 punkt.

Wczoraj z kolei odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Włókniarza. W kuluarach mówiło się, że jeśli nie zwycięży dotychczasowy prezes Jarosław Kosmala, to jego rywale będą chcieli zlikwidować zespół seniorski i skupić się na szkoleniu młodzieży. Ostatecznie udało się wypracować konsensus. Prezesem pozostał Kosmala, dla którego będzie to już trzecia kadencja (jest prezesem od września 2006 roku), a działacze skupieni wokół drużyn młodzieżowych zajęli pozostałe funkcje.

Pełny skład nowego zarządu:

Prezes: Jarosław Kosmala

Wiceprezesi: Krzysztof Kania, Marcin Jachowicz

Sekretarz: Wojciech Kaczor

Skarbnik: Agnieszka Latkowska

Członkowie zarządu: Piotr Grącki, Marek Błoch, Marcin Kołodziej, Grzegorz Pawlik, Jacek Zarzycki, Marek Kupiś.

Już w poniedziałek natomiast odbędzie się pierwszy trening zespołu pod wodzą nowego trenera, 36-letniego Michała Gajdy. Jak będzie wyglądał skład w nowym sezonie? Oprócz dziś grających z Andrespolią w kontekście Rzgowa przewijały się bowiem jeszcze inne nazwiska, m.in. Marcina Rutkowskiego (został trenerem rocznika 2000 Zawiszy, a jego ojciec Jerzy prowadzi tam rezerwy), Artura Kulika czy Roberta Piotrowskiego. Na ten moment ciężko powiedzieć, bo żadne decyzje nie zapadły.

– Nie wiemy jeszcze kto odejdzie do Rzgowa. My przedstawiliśmy Zawiszy swoje warunki i czekamy na ich ruch – informuje nowy-stary prezes Włókniarza. – Na razie wybraliśmy nowe władze, we wtorek odbędzie się pierwsze zebranie nowego zarządu, a dzień wcześniej będzie pierwszy trening z nowym trenerem i początek procesu budowy nowego składu – dodaje.

REKLAMA
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wreszcie normalny człowiek pisze normalnie o piłce, jakkolwiek by się nie działo – normalnie. Weź Pan odpal Panie Kozlewski tego Pańskiego kolegę, łowce sensacji za 3,20 (odnośnik) bo nie przetrwacie.

Pozdrowienia trenerze.

Kozłewskiego w to nie mieszajcie 😉

To jest skecz po prostu że taki klub jak Włókniarz nie ma składu chociażby na III ligę… Pabianice mają ok 70tys mieszkańców a nie potrafimy stworzyć drużyny. Większość miast województwa łódzkiego nawet mniejszych niż Pabianice maja drużyny w wyższych ligach jak chociażby Pelikan Łowicz (ok. 30 tys mieszkańców), Sokół Aleksandrów Łódzki (ok. 26 tys mieszkańców), Lechia Tomaszów Mazowiecki (ok 65 tys mieszkańców), WKS Wieluń (ok 25 tys mieszkańców), Warta Sieradz (ok. 45 tys mieszkańców) o Kleszczowie i Bełchatowie nie wspominając bo to inne realia są…

Nieciecza-750 mieszkańców i EKSTRAKLASA! Łódź- 750 000 mieszkańców a sportowo, dno i wodorosty! Zatem sam sobie odpowiedz na pytanie, co ma wspólnego liczba mieszkańców z posiadaniem dobrej drużyny piłkarskiej i co w dzisiejszych czasach jest KONIECZNE by takową drużynę zbudować.

Nieciecza to jest wybryk bogatego gościa który chciał stworzyć coś z niczego… i ciekawe jak długo będzie trwał ten stan. A znowu Łódź sama jest sobie winna za poziom PRAWIE wszystkich drużyn sportowych (mam takie wrażenie jakby władzą Łodzi było to rękę). Wolą rozkopać miasto niż dać porządne dotację na kluby sportowe jak chociażby Olsztyn czy Kielce. A nie wiem czy w Łowiczu, Wieluniu czy Sieradzu są jacyś bardzo majętni sponsorzy którzy szastają kasą na prawo i lewo a chociaż III liga jest. Cacek z Widzewa jest wśród 100 najbogatszych ludzi w Polsce i co? Co mu ta kasa dała?… Czytaj więcej »

Na takie długie komentarze jakie pisałem znalazłeś jeden błąd. Naprawdę brawo za Twoja spostrzegawczość o wielki Pani co nigdy błędu nie popełnia. To pewnie brałeś udział w ogólnopolskich konkursach ortograficznych hejterku? profit mówisz? to oświeć mnie i powiedz jakie profity dla Łodzi będzie miała trasa WZ? myślę że NP. klub piłkarski grający w ekstraklasie i występujący w europejskich pucharach może dać więcej miastu niż wielokolorowy przystanek w centrum Łodzi. Chłopie bez jego kasy gówno by było i tyle w temacie.

Boli Cię to, że wytknąłem Ci błąd? Cóż… 😉 / Typowe podejścia osoby nie patrzącej w przód- „rozkopali miasto, olaboga! O jak źle! Jak tu jeździć?” / Profit może być nie tylko wyrażony w jednostkach pieniężnych. W tym wypadku „zyskiem” będzie poprawiona infrastruktura (w centrum), wygodniejsze i szybsze przejazdy czy też krótszy czas stania w korkach. Objazdy swoją drogą nie są zaaranżowane tak fatalnie jak mogłyby być (patrząc wstecz w historię). /
Od klubu borykającego się z wypłacalnością do klubu „występującego w europejskich pucharach” daleka droga. Myślę, że nawet górna połowa Ekstraklasy jak na tę chwilę wystarczyłaby kibicom.

Już się przekonujemy niestety jak cała kolonia piłkarzy Włókniarza odchodzi do Rzgowa.