Strona główna Sport Piłka nożna Włókniarz z pierwszą porażką w sezonie

Włókniarz z pierwszą porażką w sezonie

0

Pabianiczanie w 7. kolejce ligi okręgowej mierzyli się Orłem Parzęczew. To kolejne potknięcie po ostatnim wypadnięciu za burtę z Okręgowego Pucharu Polski.

Orzeł Parzęczew – Włókniarz Pabianice 2:0 (0:0)

Mecz rozpoczął się w bardzo dobrym tempie. Obie strony próbowały śmiałych ataków, lecz górą byli bramkarze obu drużyn. Po początkowej przewadze gospodarzy, to pabianiczanie zaczęli zyskiwać teren. Dwa dobre strzały oddał Tomasz Ostalczyk. Najpierw futbolówka przeleciała nad bramką, następnie trafiła w poprzeczkę. Kolejne akcje były już tylko gorsze i pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie nadal atakowali „Zieloni”. Parzęczew dobrze zorganizował się jednak w obronie i nie dopuścił do strzelenia bramki. To co stało się jednak potem było nieprawdopodobne. Pomimo przewagi pabianiczan gospodarze dali najlepszą z możliwych odpowiedzi. Wystarczyły dwie sytuacje w ciągu 2 minut, by Włókniarz zaprzepaścił szansę na dobry rezultat. Najpierw prostopadłe podanie na gola zamienił Garbacz, a po chwili Rzeźniczaka pokonał Bonikowski. Pabianiczanie ostro zabrali się do pracy i zepchnęli Orła do głębokiej defensywy. Jednak nawet świetne akcje Hartmana nie wystarczyły na strzelenie choćby kontaktowego gola. Jeśli Włókniarz nie popracuje nad skutecznością, to czołówka tabeli może być niedługo nieosiągalna.

Składy:

Orzeł Parzęczew: Sima, Muskała, Lipczyński, Świętosławski, Błaszczyk, Wdowiak, Łuczak, Dębski (46. Bonikowski), Grzeszkiewicz (35. Chałas), Garbacz, Eljasik (87. Pisera).

Włókniarz Pabianice: Rzeźniczak, Maślakiewicz, Słyścio (67. Kosmala), Kwaśniak, Płuciennik, Ostalczyk, Indraszczyk, Kirwiel, Hartman (78. Głowiński), Gorący (83. Sęczek), Bujalski (78. Rudzki).

Bramki: 51. Artur Garbacz (1:0), 53. Dominik Bonikowski (2:0).

Okazja do poprawy swojej sytuacji w tabeli nadejdzie już w najbliższy weekend. W sobotę na stadionie „Zielonych” dojdzie do derbów powiatu. Mecz z GLKS-em Dłutów zaplanowano na godzinę 15:30.

Źródło: orzelparzeczew.vgh.pl