Strona główna Sport Piłka nożna Włókniarz z awansem w pucharze

Włókniarz z awansem w pucharze

0

I Włókniarz Pabianice włączył się do rozgrywek o okręgowy puchar Polski w II rundzie. Jego rywalem była Iskra Dobroń, z którą mierzył się już w meczu przedsezonowym. „Zieloni” znów pokonali rywali na ich własnym boisku, tym razem wynikiem 1-5 (0-1). Wywalczyli tym samym awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Od samego początku to pabianiczanie byli stroną dominującą. Już rozegrany dwa tygodnie temu sparing pokazał, że Włókniarz ma sposób na przeciwników. W tamtym spotkaniu było 0-6 [WIĘCEJ]. Tym razem nie był to przedsezonowy sprawdzian, a pojedynek w pucharze. Na początku przed stratą gola chroniły gospodarzy poprzeczki. Jednak w 19. minucie meczu Maślakiewicz wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i dobrze odnalazł się w polu karnym. Nie pozostało mu nic innego jak spróbować strzału i trafił on w górną część bramki pokonując bramkarza. Kolejna dogodna sytuacja do podwyższenia wyniku nadarzyła się już chwilę później. Na korzyść „Zielonych” podyktowany został rzut karny. Niestety, zawodnik gości nie wykorzystał swojej szansy. Do końca pierwszej połowy było jeszcze kilka dogodnych akcji, jednak wynik się nie zmienił.

Od początku drugiej części meczu pabianiczanie ostro ruszyli do ataku. Kolejne ataki były zbyt koronkowo prowadzone i Iskra radziła sobie w obronie. W międzyczasie padła nawet dla gości bramka ze spalonego, jednak przełamanie przyszło dopiero w 57. minucie spotkania. Pod bramką Dobronia znów się zakotłowało i najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Skowronek strzelając na 0-2. Kilka chwil później kolejną, niemal stuprocentową sytuację zmarnowali pabianiczanie. W 74. minucie spotkania Włókniarz bardzo mądrze rozegrał rzut wolny. Rozegrali piłkę do boku, a tam trafiła ona do Grzegorza Gorącego. Ten popisał się mocnym strzałem z linii pola karnego i podwyższył na 0-3. Później po bramce dołożyli jeszcze Gorący i Mendak. Goście wspięli się jeszcze na wyżyny swych możliwości. Po dobitce zdobyli bramkę honorową, ustalając wynik spotkania na 1-5.

Bramki: Maślakiewicz, Skowronek, 2x Gorący, Mendak.

Skład: Włodarczewski, Polewczak, Maślakiewicz, Froncala, Okrojek, Sęczek, Kosmala, Rudzki, Skowronek, Gorący, Owczarek.

Ławka: Chudzik, Rzeźniczak, Mendak.