Włókniarz pokazał moc

0

Żeby rozegrać swój trzeci przedsezonowy sparing ekipa pabianiczan pojechała do Konstantynowa Łódzkiego. Tam czekała na nich drużyna KAS-u Konstantynów.

KAS Konstantynów Łódzki – Włókniarz Pabianice 1:6 (1:3)

Od piorunującego ataku rozpoczęli gospodarze, którzy na prowadzenie wyszli już w 5. minucie meczu. Piotr Wieczorek posłał prostopadłą piłkę za linię obrońców do wbiegającego Piotra Wodzińskiego i ten stanął oko w oko z bramkarzem, posyłając piłkę do siatki. Jednak Włókniarz bardzo szybko otrząsnął się po straconym golu i już niespełna minutę później było 1:1. Zawodnik z Pabianic silnym strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera KAS-u. W 34. minucie zrobiło się już 1:2, a tuż przed przerwą wynik pierwszej części spotkania na 1:3 ustalił Mateusz Klimek, który głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego umieścił piłkę w siatce.

Bramkarz nie miał szans przy golu na 1:0

Po zmianie stron gospodarze bardzo ambitnie atakowali zespół Włókniarza, ale to była woda na młyn dla zielonych. Nasi wyprowadzali bardzo skuteczne kontry i w drugiej odsłonie spotkania zaaplikowali rywalom kolejne trzy gole. Dorobek strzelecki mógłby być nawet lepszy, gdyby nie nieskuteczność kilku naszych piłkarzy. Nieco mniej szczęśliwą informacją dla fanów Włókniarza jest, to że już na pewno z drużyny odchodzi wychowanek klubu i wieloletnia ostoja w bramce – Damian Rzeźniczak. Jego nowym klubem będzie GKS Ksawerów. Zobaczymy, czy nowy testowany bramkarz z powodzeniem zastąpi starego wyjadacza.

Kolejny sparing Włókniarz rozegra już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 na własnym stadionie. Przeciwnikiem ma być ekipa Czarnych Smardzew.

Włókniarz Pabianice: Testowany, Maślakiewicz, Acela, Klimek, Testowany, Dubenkov, Potrzebowski, Bielawski, Sęczek, Testowany, Testowany.

Na miany: Waszczuk, Rudzki, Jarych, Stokłos.