Strona główna Sport Piłka nożna Włókniarz dobił czerwoną latarnię ligi. Dramat PTC (20. kolejka ŁKO)

Włókniarz dobił czerwoną latarnię ligi. Dramat PTC (20. kolejka ŁKO)

2
Radość Włókniarza po bramce Mordziakowskiego
Włókniarz Pabianice wygrał u siebie z Bzurą Ozorków 3:1 i z dorobkiem 32. punktów jest na siódmym miejscu w tabeli Łódzkiej Klasy Okręgowej. GKS Ksawerów i PTC przegrali swoje mecze.

Włókniarz Pabianice – Bzura Ozorków 3:1 (2:0)

Włókniarz po dwóch porażkach stanął na nogi i za sprawą walecznego Tomasza Sęczka wygrał sobotni mecz z Bzurą Ozorków 3:1, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli nie licząc wycofanego z rozgrywek Konstantynowa. Grę ustawił 26-letni napastnik „Zielonych”, który już na początku spotkania strzelił dwie bramki. Trzeciego gola w 76. minucie strzałem z dystansu zdobył Wojciech Mordziakowski. Honorowy gol dla Bzury padł w 89. minucie z rzutu karnego.

Widzew Łódź II – PTC Pabianice 4:3 (2:2)
(Dwie bramki dla PTC zdobył Piotr Szynka, jedną Daniel Dudziński).

Fioletowi mieli szansę na remis. Do 90. minuty drużyny miały na koncie po trzy bramki. Niestety, w 3. minucie doliczonego czasu gry sędzia podyktował drugi rzut karny (pierwszy został obroniony w 67.) i widzewiacy tym razem wykorzystali swoją szansę z jedenastego metra. Tym samym PTC ma zaledwie 12 punktów i zajmuje 14. miejsce w tabeli, tuż nad Bzurą Ozorków.

GKS Ksawerów – ŁKS Łódź II  0:1 (0:0)

Po ostatnich wygranych drugiej drużyny ŁKS-u z Termami Uniejów 9:0 i 7:1 z Włókniarzem Pabianice oraz dotkliwej porażce ksawerowian z Rosanowem wydawało się, że ŁKS urządzi sobie w piątek w Ksawerowie trening strzelecki. Tymczasem łodzianie zdobyli tylko jednego gola w 52. minucie. GKS ma 26. punktów i plasuje się 10. miejscu w tabeli.