Strona główna Nie przegap „Właściciel” pizzerii był już karany za nielegalny wywóz odpadów

„Właściciel” pizzerii był już karany za nielegalny wywóz odpadów

26
W poniedziałek opisaliśmy proceder nielegalnego wywozu śmieci na pola przy ul. Hermanowskiej. Trafiły tam odpady z niedawno otwartej pizzerii na ul. Odrodzenia. 

Interweniowała straż miejska, a mężczyzna podający się za męża właścicielki (działalność gospodarcza zarejestrowana jest na kobietę) przyjął mandat w kwocie 500 złotych, choć twierdzi, że to nie on wyrzucał śmieci. Sprawę dokładnie opisaliśmy TUTAJ.

Strażnicy miejscy przejrzeli kartotekę ukaranego mężczyzny. Okazuje się, że w 2016 roku dostał mandat w kwocie 300 złotych za wyrzucanie odpadów na ul. Barucha.

Tymczasem po poniedziałkowym artykule dostaliśmy wiadomość od jednej z mieszkanek ul. Odrodzenia:

Informacje z komentarza potwierdzają się. Na zdjęciu wykonanym we wtorek rano widać stertę śmieci ustawioną na tyłach pizzerii. Pojemnika nie widać. O podrzucanych pod pergole workach mówił też gospodarz z ZGM pracujący na tym terenie.

– Właściciele jednej ze wspólnot wzywali w tej sprawie straż miejską – potwierdza gospodarz.

Sprawdzamy informacje w straży miejskiej. Okazuje się, że 2 grudnia 2019 roku właścicielka pizzerii została pouczona przez strażników. Interwencja dotyczyła podrzucania śmieci przed pergolę. Gdzie trafiała reszta śmieci? Możemy się tylko domyślać.

Śmieci z pizzerii nie trafiają do kontenera

Ile kosztuje legalny wywóz śmieci? Za kontener o pojemności 1100 litrów (taki jak przy blokach PSM) w przypadku odpadów zmieszanych trzeba zapłacić 88 złotych netto. Niewielka pizzeria powinna zmieścić swoje śmiecić w jednym pojemniku tygodniowo, co daje miesięczną opłatę w wysokości 352 złotych netto.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Skoro na wywóz śmieci szkoda im było to aż strach pomyśleć jakich składników uzwaja

Na pewno ecstasy, zamów parę porcji !

Dokładnie ludzie którzy tam kupują powinni się zastanowić co jedzą a poza tym mamy dziurawe prawo powinno być tak że jak ktoś prowadzi tego typu działalność to powinien mieć obowiązek podpisania umowy z firmą na wywóz śmieci

Wspaniale miasto! SM sprawdza się bardzo dobrze! po tym jak pouczyli wlascicieli pizzeri to jezdzili na miejsce w celu sprawdzenia, czy legalnie pozbywaja sie smieci? Czy firma nie MUSI posiadac podpisanej umowy na odbior śmieci? Jesli SM nie ma uprawnien, to czy skierowala sprawe do odpowiednich sluzb?

To już wiecie gdzie NIE KUPOWAĆ …………….

A co ma jedno z drugim ?
Do pergoli obok mego bloku, właściciele ” pałaców ” wrzucają swoje śmieci, aby nie płacić za własne ( w tym menago szwalni ).

Sanepid poinformowany???jak można prowadzić działalność w taki sposób! P.s zamknąć taka budę natychmiast!

Liczę, że nagłośnienie sprawy wymusi reakcję odpowiednich służb, a także spowoduje popłoch u innych cwaniaków. Temat nośny to i może powstać oddolny ruch walki z takimi głupcami.
Redakcji gratuluję sprawnej dziennikarskiej roboty, ale może też sposobności wykonywania jej w większych tematach.

Trochę lipa, nie trochę spora… co za problem było wozić do domowego pojemnika?
Ehhhh dziwie się takim ludziom, załadować do auta i wywalić do lasu, umieszczajać w środku namiary na siebie.
Tytan intelektu.

Niemalże codziennie widzę z okna wieżowca na Piaskach jak pod wystawione przed wieżowcami kontenery na śmieci podjeżdżają luksusowymi autami i wyrzucają worki odpadów po czym otrzepują ręce i odjeżdżają. No cóż, chyba trzeba się cieszyć, że nie trafia to na pole czy do lasu.

Olo – Jeśli jest jak piszesz to jest na to rada. Zrób kilka zdjęć na które z niecierpliwością czekają Policjanci lub SM. Pozdrawiam

a jak pawiana świrował na fb, że to firma jakaś wyrzuciła xD koleżka „właściciel” może zwijać żagle

To na ul.Odrodzenia jest w ogole jakas pitceria?😲

jeszcze jest

Pewnie juz niedługo 😂

Wiadomka teraz gdzie nie kupować pizzy.

Cwaniactwo pełną gębą. Nigdy tam nie kupię pizzy.

Straż miejska to jest jakaś porażka, pouczyli o obowiązku posiadania koszy i zobowiązali do podpisania umowy na wywóz odpadów. Obowiązek taki to z ustawy wynika. I ta kara w wysokości 500 PLN to jakaś kpina, powinni sprawę do sądu skierować albo zawiadomić jakąś inspekcję wojewódzką, może sanepid itp

Za wyrzucenie choćby papierka po cukierki powinno być z 5000 PLN kary o przez rok sprzątanie pięciu km. drogi zaraz skończyłoby się śmiecenie.

Pizzeria juz zamknięta podobno remont taki napis widnieje w drzwiach

Co ma wyrzucanie śmieci do jakości jedzenia?Nic.Owszem,nie popieram takowych rzeczy. Ale weźcie też pod uwagę np.remonty mieszkań, wyrzucą trochę „śmieci” do przynależących pergoli,a resztę rozwożą do innych bądź też w miejsca nie wskazane do tego.I tłumaczenia typu „wyrzucam tutaj śmieci, bo robię remont u Mamy” co jest całkowitym kłamstwem. Zresztą z tego co mi wiadomo Każdy jest zobowiązany do segregacji śmieci.A Wy to robicie?Zaczyna się od jednego negatywnego komentarza,a kończy się na tzw . koalicji.Zanim napiszesz,przeczytaj i zastanów się.

Ma i to dużo. Jeśli taki oszczędza na wywozie śmieci. To gwarantuje ci ze połowa składników jakie oferuje jest przeterminowana lub taka ze świadomi byście zjadl

Sorki ale takie pytanie czym gwarantujesz? Głową? Twarzą? Pieniędzmi?
Jeśli gwarantujesz to u kogo mam dochodzić gwarancji? Od anonima?
A nie jest to tak: nic nie wiem ale się wypowiem, bo inni tak piszą.

O wierze w terminy nie napisze, bo to na oddzielną dyskusję. Ale towar w terminie nieodpowiednio przechowywany może zaszkodzić w nieodróżnieniu do tego po terminie ale przechowywanego zgodnie z zaleceniami.

Skoro gwarantujesz,że połowa składników jest przeterminowana to udowodnij to .Bo napisać to można co się tylko chce.

Łatwy sposób na rozwiązanie problemu -> brak klientów to brak śmieci

Zamiast Psiego Patrolu i wysyłania ludzi na szkolenia typu usta-pysk, SM powinna „legitymować” takich pseudo przedsiębiorców z umowy na wywóz odpadów.