Strona główna Aktualności Komunikacja Włączono tablice świetlne na przystankach

Włączono tablice świetlne na przystankach

27
Działają już tablice świetlne informujące podróżnych komunikacją miejską o czasie przyjazdu autobusu. To na razie testy, choć system docelowo ma działać jeszcze w tym miesiącu. 
System kosztował majątek. Po trzech przetargach, z których dwa zakończyły się niepowodzeniem magistrat zlecił zewnętrznej firmie zaprojektowanie i wdrożenie w Pabianicach inteligentnego systemu transportowego. 

Umowa z firmą  Sprint z Warszawy została podpisana rok temu.

Na 23 najważniejszych przystankach autobusowych pojawiły się elektroniczne tablice informacji pasażerskiej, wyświetlające rzeczywisty czas odjazdu autobusów. Kolejnych 16 tablic zostanie zamontowanych na przystankach autobusowo – tramwajowych, które zostaną pobudowane w ramach modernizacji linii. Część przystanków oraz trzy pętle będą monitorowane.

Do obsługi systemu wykonawca dostosował dyspozytornię MZK i serwerownię, jego zadanie to również przygotowanie nowej wersji portalu komunikacjapabianice.pl wraz z aplikacją mobilną.

– Koszt wdrożenia ITS wynosi 6,8 mln zł, z czego 85% stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

dobra, dobra, nie pudrujemy, nie pudrujemy, czekamy na zakończenie remontu zamkowej do końca października, 50 dni, start

Chyba 2023 roku 🤣

Kiedy pojawi się nowa wersja portalu komunikacjapabianice.pl i czym się będzie różniła od starej poza wyglądem?

Czy wiadomo jaki mieliśmy budżet podczas przetargów?

na jakiej podstawie firma podgląda i nagrywa mnie na kamerę?

Na podstawie obowiązującego prawa. W miejscach publicznych można nagrywać wszystko i wszystkich. Jedyny warunek jest taki, że nie wolno tego publikować bez zgody nagranej osoby. Jeśli się to zrobi, to trzeba zamazać jej twarz.

Uważam ze na takie miasto jak Pabianice to zbędne wydanie pieniędzy, są ważniejsze rzeczy do zrobienia.

Absolutnie się zgadzam, pieniądze wyrzucone w błoto. Ilość linii i częstotliwość autobusów są znikome. Lepsza byłaby przywrócenie komunikacji autobusowej z Łodzią (Mac…., wstyd i żenada, mniejsze miasta mają i wszystko funkcjonuje jak trzeba, a u nas nawet busy są w odwrocie, kiedyś obiecałeś, ale ….zapomniałeś) lub sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu 20 Stycznia/ Smugowa. Tak samo wyrzucone zostały pieniądze na mega szerokie chodniki na Bugaju, przy ścieżkach rowerowych, kosztem trawników. Ścieżki rowerowe przecinają się w licznych miejscach z chodnikiem – ciekawy jestem ile starszych osób przypłaci to potrąceniem. Ścieżki rowerowe, cóż europejski trend czy może trąd naszej małomiasteczkowej infrastrukturze. Jakie jest… Czytaj więcej »

Tablica pokazująca godzinę odjazdu, czym to się różni od tradycyjnego rozkładu? Gdyby pokazywały odjazd danej lini za 3,2,1 minutę, wtedy to ma sens. Kasa wydana niepotrzebnie.

Zgadza się ale w Łodzi podawane są też czasy do przyjazdu tramwaju bądź autobusu także w minutach. Dotyczy to tych pojazdów które przyjadą np.: za 5 minut i szybciej. U nas też tak to powinno funkcjonować.

W innych miastach pokazuje za ile minut będzie autobus a nie jego godzinę odjazdu. Godzinę odjazdu to można tradycyjnie sprawdzić na rozkładzie papierowym.

O mamo 😂😂😂

Łódzkie tablice odliczają i z daleka wiesz czy jest sens iść na dany przystanek. Poza tym pabianickie tablice są za wysoko. Każdy z przechodniów to mówi!!! trzeba odejść od przystanku kilka metrów żeby na nie spojrzeć

Zależy gdzie.

Last edited 6 miesięcy temu by Wyświetlająca tablica

Popieram.

nikt nie pisze o kamerach ,które zwieksza kontrole nad społeczeństwem ,system sie zacieśnia…

Ale masz przerąbane. Połączyłaś kropki. Włączyłeś myślenie.

nie , po prostu często sikam za przystankami

Teraz możesz przed, jeśli i tak cię widać.

Jedna Kamera za 20 tysięcy złotych, cóż za wspaniałą inwestycja. To miasto sra pieniędzmi na głupoty

Na bogato.

Świetnie. Gratuluję i chwała za ten system. Do pełni szczęścia brakuje tylko dojść do porozumienia z sercem tego systemu, czyli kierowcami MZK.

nikomu nie potrzebne wydatki, system,licencje coroczne, obsługa nonstop, rozkopywanie przystanku jak coś legnie itd.
A jakości podróżowania to nie zmieni

Robota głupiego z powodu remontów ulic w całym miescie .

Uważam, że na tablicach powinien być wyświetlany czas, jaki pozostał do odjazdu autobusu, tak jak to ma miejsce w innych miastach. A tak za 6,8mln mamy zdublowaną informację z naklejonego rozkładu jazdy.