Strona główna Aktualności Z miasta Wkrótce rekrutacja. Najpierw do pierwszych klas podstawówek

Wkrótce rekrutacja. Najpierw do pierwszych klas podstawówek

0
Zbliża się okres naboru do pabianickich placówek oświatowych. Magistrat, któremu podlegają przedszkola i podstawówki, wyznaczył już terminy, w jakich będzie można zapisywać tam dzieci.

Najpierw rozpocznie się rekrutacja w szkołach. Ruszy 1 lutego, a zakończy się 26 lutego. Jak przebiegnie?

– Rodzice siedmiolatków składają wniosek o przyjęcie do szkoły podstawowej w obwodzie zamieszkania, wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Dzieci spoza rejonu i miasta zostaną przyjęte wyłącznie w przypadku posiadania przez szkołę wolnych miejsc.

Później, bo 24 lutego rozpocznie się z kolei nabór do przedszkoli. Potrwa do 16 marca. Wniosek o przyjęcie dziecka można złożyć w wersji elektronicznej lub papierowej do skrzynek przed siedzibami placówek. Rodzice mogą wskazać maksymalnie trzy przedszkola. Jeśli we wniosku znajdzie się ich więcej, o wyborze zdecyduje komisja rekrutacyjna. Według szacunków dla nowych dzieci będzie około 500 – 550 miejsc.

Wnioski będą do pobrania na stronach szkół i przedszkoli, na stronie magistratu, w zakładce oświata – rekrutacja, a także w wyznaczonych miejscach przy wejściach do placówek.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments