Strona główna Aktualności Z miasta Wkrótce podpisanie umowy na przebudowę Zamkowej. Znamy datę

Wkrótce podpisanie umowy na przebudowę Zamkowej. Znamy datę

5
To będzie ważna data w historii Pabianic. Wkrótce zostanie podpisana umowa na kompleksową modernizację linii tramwajowej 41, dzięki czemu diametralnie zmieni się wygląd centrum. Odliczanie do wyznaczonego dnia rozpoczęte…

Władze miasta oraz gminy Ksawerów, partnera tego wielomilionowego przedsięwzięcia mogą odetchnąć z ulgą, bo nic nie stoi już na przeszkodzie, aby w końcu powierzyć wykonawcy realizację przedsięwzięcia. Stanie się to po ponad roku od otwarcia ofert firm, które zgłosiły się do przetargu.

Dlaczego dopiero teraz? Powodem był brak pieniędzy, a dokładniej różnicy między zarezerwowaną na inwestycję kwotą i finansowymi oczekiwaniami najtańszego oferenta. Wynosiła ona bowiem 28,3 mln zł. I o pozyskanie takiej sumy trwały starania, na różnych szczeblach.

Pomoc w wysokości 11,8 mln zł nadeszła z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, które przekazało województwu łódzkiemu na transport pulę środków przeznaczonych pierwotnie na rewitalizację. Pozostałą brakującą sumę wygospodarowało we własnym zakresie miasto.

Pozytywny finał batalii o środki umożliwił dalsze działania. Dokumentacja przetargowa została poddana kontroli w Urzędzie Zamówień Publicznych. Wynik jest pozytywny. Dlatego jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, w środę, 24 lipca o godz. 13.00 nastąpi podpisanie umowy między władzami Pabianic i gminy Ksawerów oraz wykonawcą (rozważane są dwie lokalizacje, m.in. Muzeum Miasta Pabianic).

Inwestycję zrealizuje łódzkie konsorcjum PROGREG InfraCity, którego partnerem jest firma Włodan z podpabianickich Porszewic oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi. Pochłonie ona 173 mln 772 tys. zł (brutto). 

Co później?

– Od dnia podpisania umowy wykonawca będzie miał trzy tygodnie na przedstawienie harmonogramu rzeczowo – finansowego. Mówiąc inaczej, dowiemy się, co zostanie zrobione, gdzie, w jakim terminie i za ile – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

Jak bardzo zmieni się ulica Zamkowa, pisaliśmy m.in. TUTAJ.

REKLAMA
Poprzedni artykułDo Pabianic przyjedzie zabytkowy parowóz
Następny artykułDoktor Alwasiak nie żyje. Był HOP-em
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pożyjemy zobaczymy.

to nie Widziałeś wcześniej przedłożonej wizji jak to centrum będzie wyglądać – ogólnie tragedia, korki, zerooo ergonomii. Byłu tu na portalu same negatywne opinie. nie wiem czy tak pozostawili czy coś wzięto z uwag pod rozwagę – wątpię. wg tego co przedłożono, uważam że będzie gorzej.

Potwierdzam. Tragedia. Jak będzie jak na grafice to będą mega korki. Cały ruch chcą na Partyzancką puścić.

To skrzyżowanie to będzie tragedia….