Strona główna Aktualności Komunikacja Więcej miejsc i więcej autobusów komunikacji miejskiej

Więcej miejsc i więcej autobusów komunikacji miejskiej

0
Miejska komunikacja przygotowuje się na zwiększony ruch pasażerów związany z luzowaniem obostrzeń oraz powrotem uczniów do szkół średnich.
  • Od 15 maja zmieni się limit liczby przewożonych pasażerów środkami transportu publicznego. Autobusami MZK będzie mogło podróżować 47 osób, czyli tyle ile wynosi 50% liczby miejsc siedzących i stojących. 30% miejsc siedzących nadal będzie musiała pozostawać wolna. W przypadku autobusów przegubowych BP Tour obsługujących linię Z41 limit liczby przewożonych pasażerów będzie wynosił 77 osób. Autobusami ZKM Łask obsługującymi linię D pojedzie do 47 pasażerów. W przypadku kursów linii D obsługiwanych minibusem limit będzie wynosił 15 osób.
  • Od 17 maja, w związku z częściowym przywróceniem zajęć w szkołach, zostanie zwiększona liczba kursów linii 7. W godzinach szczytu autobusy tej linii będą kursowały co 20 minut, przywrócone zostanie także kursowanie autobusów linii 7 między godziną 9:00 a 13:00 (co 40 minut).
  • Od 17 maja na linii 263 ponownie będzie realizowany kurs o 7:20 z Waltera-Jankego do ul. Zachodniej w Ksawerowie, oznaczony w rozkładzie jazdy jako wykonywany w dni nauki szkolnej.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments