Strona główna Sport Koszykówka Widzew z naszymi w finale MP

Widzew z naszymi w finale MP

0

Zespół Widzewa Łódź U-22 z czterema zawodniczkami grającymi w barwach 1-ligowego Grot Alles Pabianice awansował do turnieju finałowego Mistrzostw Polski.

Widzewianki w turnieju półfinałowym w Poznaniu zajęły drugie miejsce za gospodyniami, MUKS-em. W łódzkim zespole wystąpiły 4 zawodniczki wypożyczone do Grot Alles Pabianice.

W pierwszym meczu Widzew rozbił KSK Stal Brzeg 106:27 (Ewelina Okonek 28 min i 9 pkt., Sylwia Bujniak 7 min i 7 pkt., Aleksandra Wajler 8 min i 10 pkt., Beata Paranowska 16 min i 18 pkt.). W kolejnym łodzianki pokonały 92:43 MUKS WSG Supravis Bydgoszcz (Sylwia Bujniak 33 min i 13 pkt., Aleksandra Wajler 29 min i 11 pkt., Beata Paranowska 27 min i 14 pkt.).

W ostatnim meczu decydującym o wygranej w turnieju półfinałowym górą były gospodynie, które wygrały 72:57 (Aleksandra Wajler 21 min i 6 pkt., Beata Paranowska 16 min i 3 pkt., Sylwia Bujniak 21 min i 4 pkt.).

Turniej finałowy, w którym zagra 8 najlepszych drużyn w Polsce odbędzie się w dniach 10-14 lutego. Wylosowano już grupy. Łodziankom w fazie grupowej przyjdzie mierzyć się z UKS Huragan Wołomin, ENEA AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski oraz KS Ślęza Wrocław.