Strona główna Nie przegap Wicelider im nie straszy (ZDJĘCIA)

Wicelider im nie straszy (ZDJĘCIA)

6

W 25. kolejce okręgówki fioletowi podejmowali u siebie drugi w tabeli Rosanów. Celem drużyny było zmazanie plamy po ostatniej porażce z zajmującym miejsce w strefie spadkowej GKS-em Bedlno.

PTC Pabianice – LKS Rosanów 3:2 (1:1)

Gospodarze zaczęli spotkanie w najlepszy możliwy sposób. Daniel Dudziński otrzymał prostopadłe podanie za linię obrony i urwał się rywalowi. Znajdował się na skraju pola karnego, ale wypatrzył wbiegającego w szesnastkę kolegę i obsłużył go świetnym podaniem. Tylczyński nie trafił jedak czysto w piłkę, ale po chwili dopadł do niej Kamil Gręda i posłał ją do bramki rywali. Rosanów mógł szybko odpowiedzieć, ale dobrą interwencją popisał się Łukasz Sikorski, przejmując futbolówkę rywalowi, który wychodził sam na sam z bramkarzem. Rywale zaczęli dominować na boisku i w 22. minucie zdobyli gola na 1:1. Dokonali tego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ich zawodnik odnalazł się przy dalszym słupku i głową wpakował piłkę do siatki. PTC w 36. na prowadzenie minucie mógł wyprowadzić Daniel Dudziński, ale w akcji 1 na 1 trafił prosto w bramkarza. Kilka minut później obrońcy LKS-u fatalnie zgubili futbolówkę i przed szansą ponownie stanął Dudziński, ale i tym razem golkiper zdołał sparować strzał.

PTC rozpoczęło strzelanie już w 5. minucie

Po zmianie stron przyjezdni byli bardzo zdeterminowani, by wyjść na prowadzenie. PTC jednak dobrze zabezpieczało swoje tyły i nastawiło się na grę z kontry. Niespodziewanie, to właśnie fioletowi w 64. minucie strzelili gola na 2:1. Tym razem to Daniel Dudziński wykorzystał dogranie Grędy. Rosanów był groźny przy stałych fragmentach gry i zdobył nawet bramkę wyrównującą. Liniowy zasygnalizował jednak spalonego. Za to pabianiczanie w 84. minucie wyprowadzili zabójczą kontrę, po której Dudziński zagrał do Piotra Szynki, a ten bez problemów pokonał golkipera gości. Bramka ta nie zabiła jednak emocji, bo LKS w 91. minucie zdobył bramkę kontaktową. Czasu na odwrócenie losów meczu było już jednak za mało i to PTC zgarnęło komplet punktów.

Następna kolejka już w najbliższą środę. Fioletowi zagrają na wyjeździe z ŁKS-em II Łódź. Do końca sezonu pozostało 5 spotkań.

Gole dla PTC: 5. Kamil Gręda (1:0), 64. Daniel Dudziński (2:1), 84. Piotr Szynka (3:1).

PTC Pabianice: Wawrzyński, Stachowski, Sikorski (54. Prochuń), Hiler, Drewniak, Szynka (85. Boratyński), Kaźmierczak, Gręda (75. Cukierski), Latuszkiewicz (46. Otrębski), Tylczyński, Dudziński (89. Bednarski).