Ważne punkty Włókniarza

0

„Zieloni” pokonali na wyjeździe MKS Tuszyn i odskoczyli od strefy spadkowej.

MKS 2000 Tuszyn – Włókniarz Pabianice 2:3 (1:2)

Bramki dla Włókniarza: Damian Madaj 35. min, Grzegorz Gorący 41. min, Piotr Maślakiewicz 53. min.

Na stadionie w Tuszynie pierwsi cieszyli się gospodarze, którzy objęli prowadzenie po dziesięciu minutach. Stratę w środku pola zanotowali „zieloni”, a miejscowi ruszyli z kontratakiem, który zakończył się wrzutką z prawej strony i precyzyjnym strzałem głową.

Po kwadransie kontrolę nad wydarzeniami na boisku przejęli pabianiczanie, ale brakowało im skuteczności. Upragnione bramki padły dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. Najpierw Dobroszek popędził w swoim stylu skrzydłem i był faulowany w polu karnym, ale utrzymał się na nogach i wyłożył piłkę Madajowi, który z 5 metrów doprowadził do wyrównania. Sześć minut później prawym skrzydłem popędził Tomasz Sęczek (trener Gajda chwilę wcześniej dokonał zamiany skrzydłowych) dograł do Grzegorza Gorącego, a doświadczony napastnik przełożył obrońcę i z około 8 metrów wyprowadził „zielonych” na prowadzenie jeszcze przed przerwą.

Już kilka minut po wznowieniu gry „zieloni” prowadzili 3:1. Rzut wolny z boku boiska wykonywał Damian Madaj, zdecydował się na strzał w światło bramki, golkiper MKS-u „wypluł” piłkę, a we właściwym miejscu znalazł się Piotr Maślakiewicz popisując się skuteczną dobitką.

„Zieloni” kontrolowali mecz, ale tylko do 80. minuty. Ostatnie dziesięć minut to prawdziwa nerwówka. Tym bardziej, że w 85. min gospodarze zdobyli bramkę kontaktową i poczuli szansę na remis. Bramka na 3:2 to błąd Włodarczewskiego, który wybił piłkę pod nogi rywala, a ten po rykoszecie trafił do siatki. Golkiper „zielonych” już chwilę później w pełni się jednak zrehabilitował broniąc w stuprocentowej sytuacji dla rywali i ratując swoim kolegom 3 oczka.

Dzięki tej wygranej Włókniarza ma 22 punkty i awansował na 10. miejsce w tabeli wyprzedzając m. in. dzisiejszego rywala (MKS jest 11. z 21 oczkami).

Włókniarz: Włodarczewski – Maślakiewicz (75. min, Polewczak), Jach, K. Kosmala, Stępiński – Dobroszek, Rudzki, Madaj (70. min, Rydzewski), M. Kosmala (75. min, Skoworonek), Sęczek (60. min, Sumera) – Gorący.