Strona główna Na sygnale Kryminalne Wandal, który zniszczył rzeźbę zatrzymany

Wandal, który zniszczył rzeźbę zatrzymany

1
fot. Urząd Gminy w Dobroniu.

Te „wyczyny” nie ujdą mu płazem. Policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który dopuścił się dwóch aktów wandalizmu na terenie gminy Dobroń. Stanie za to przed sądem.

Do jednego ze zdarzeń doszło w Markówce, gdzie mieszkaniec Płocka zdewastował przydrożną kapliczkę, rozbijając ją młotkiem. Złapano go wtedy na gorącym uczynku i przedstawiono zarzuty.

Kilka dni wcześniej na skwerze przy zbiegu ulic Sienkiewicza i Wrocławskiej w Dobroniu ktoś uszkodził stojącą tam drewnianą rzeźbę, przedstawiającą tańczącą parę. Straty zostały oszacowane na ponad 2 tys. zł.

Pabianiccy policjanci podejrzewali, że może za tym stać mężczyzna odpowiedzialny za zniszczenie kapliczki. Jednak z międzyczasie 44-latek, który kiedy doszło do obydwu zajść przebywał na terenie gminy Dobroń, wyjechał z powiatu pabianickiego.

W środę zatrzymali go funkcjonariusze Łodzi i przekazali kolegom z Pabianic.

– Podczas przesłuchania mężczyzna, będący mieszkańcem Płocka, nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć motywów swojego zachowania. Usłyszał zarzut dotyczący uszkodzenia rzeźby. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności – wyjaśnia nadkomisarz Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy KPP w Pabianicach.

O sprawie pisaliśmy wcześniej TUTAJ.

1
Dodaj komentarz

1600
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
1 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mieszkaniec Dobronia

A dziewczyna i jeszcze jeden co był z nimi dalej się ukrywają? Może też brali, w tym udział?