Strona główna Aktualności Z miasta Wakaty w magistracie. Trwają poszukiwania urzędników

Wakaty w magistracie. Trwają poszukiwania urzędników

9
W Urzędzie Miejskim brakuje rąk do pracy. Kto jej szuka i spełnia określone w ogłoszeniu o naborze wymagania, może próbować znaleźć tutaj zatrudnienie.

Wolnych etatów jest pięć. Na składanie dokumentów pozostało już niewiele czasu.

Jedną osobę urząd chce zatrudnić na stanowisku inspektora w wydziale spraw społecznych i gospodarczych. Wśród warunków, które muszą spełnić kandydaci widnieje m.in. co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe oraz znajomość rozmaitych ustaw (np. o samorządzie gminnym, o finansach publicznych, o wychowaniu w trzeźwości).

Nowy pracownik, pełniący funkcję podinspektora, byłby też mile widziany w biurze kart miejskich, gdzie kryteriami przyjęcia są m.in. minimum dwuletni staż pracy w jednostce samorządu terytorialnego i znajomość przepisów prawnych (np. kodeksu postępowania administracyjnego).

– W obydwu przypadkach to uzupełnienia wakatów po odejściu poprzednich pracowników – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Aż trzy etaty są do obsadzenia w wydziale edukacji kultury i sportu, który poszukuje specjalistów ds. księgowości (podinspektorów i inspektorów). Ma to związek z przygotowaniami do przejęcia przez wydział wspólnej obsługi księgowej i finansowej dla wszystkich miejskich szkół i przedszkoli. W placówkach tych jest problem ze znalezieniem osób, które prowadziłyby księgowość, rachunkowość, przygotowywały sprawozdania…

– Mamy 23 jednostki oświatowe i 1,5 etatu na jedną. Ale tylko teoretycznie, bo w praktyce nie wygląda to już tak dobrze – przyznaje Waldemar Boryń, naczelnik wydziału.

Obsługą tych placówek zajmie się referat obsługi finansowej. Ma liczyć czternaście osób.

Termin składania dokumentów do wydziału edukacji, kultury i sportu upływa 24 września, natomiast do wydziału spraw społecznych i gospodarczych oraz biura kart miejskich – 28 września.

Na koniec sierpnia w magistracie było zatrudnionych 195 osób (w tym 1 na urlopie bezpłatnym i 2 na wychowawczym, a ponadto 31 osób w straży miejskiej).

– Ta liczba obejmuje wszystkich zatrudnionych, na stałe, na zastępstwo i w niepełnym wymiarze – dodaje rzecznik.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To ktoś chce jeszcze pracować w ogóle za głodowe pensje w tym Urzędzie??
Każdy o zdrowych zmysłach stamtąd ucieka na przykład do Urzędu w Konstantynowie Łódzkim. Wypowiedzenie umów o pracę złożone zostały już przez kolejne osoby, jeszcze pracują ale są na okresie wypowiedzenia.
Brakuje rąk do pracy a w innych Wydziałach ucina się etaty? Coś tu nie trybi…

Proszę wszystkich o pilne zgłaszanie się którzy tak narzekają i twierdza ze urząd to ciepła posada gdzie pije się tylko kawę i nic nie robi. Każdy chętny może liczyć na zawrotne 3 000 – 3 200 brutto. Liczymy głównie na prawników i ekspertów z doświadczeniem kilku letnim. Proszę o zabranie długopisu bo urząd nie ma pieniędzy, a umowę trzeba podpisać.

w straży 31 osób . przecież to fikcja. Tam są poukrywani pracownicy cywilni z urzędu aby nie było ze jest za duże zatrudnienie w urzędzie. Żenada kolesiostwa naszej bezwładzy

Czterech pracowników cywilnych to dużo do obsługi 27 strażników ? To są jacyś specjalni ukryci cywile ? Na pewno na 195 zatrudnionych w urzędzie, tych czterech trzeba było ukryć, bo inaczej by wyszło 199 ?

masz jakieś nie aktualne dane

Nie aktualne, czy nieaktualne, czy nie, aktualne ?

Last edited 1 rok temu by Tragedia

Hahaha. Już biegnę do urzędu za marne minimum pracować. Do tego wymagania mają. Lepiej niech emeryta zatrudnia dorobi do emki. Ja inni za 5 tys dopiero ruszą do pracy.

I zatrudnią takich „fachowców” jak w wydziale edukacji Panią z Zelowa, na którą nawet dyrektorki przedszkoli skargi piszą 🙂

Dokładnie, ta Pani nadaje się tylko do stukania obcasami po korytarzach i picia kawki, zero wiedzy zero chęci, zero kultury…jakim cudem utrzymuje się jeszcze na stanowisku wice naczelnika wydziału edukacji 🤔