Strona główna Aktualności Z miasta „Wahadło” na Grota Roweckiego już działa

„Wahadło” na Grota Roweckiego już działa

34
Zmieniła się organizacja ruchu na ul. Grota Roweckiego. W związku z przebudową mostu wprowadzono na tym odcinku ruch wahadłowy. 

Wahadło pojawiło się w czwartek od rana. Niestety, kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem na zarówno od strony basenu jak i ul. Bugaj tworzą się ogromne korki.

Remont ma się zakończyć do 30 września.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To prezydent bedzie teraz na chorobowym do jesieni zeby nie musiał stać w korkach na dojazdach do pracy…

Ale niedługo covid wróci i praca zdalna dla urzędników więc bez obaw.

Do 30 września. A-ha. A którego roku?? Pytam dla potomnych. Bo jak wiadomo w tym mieście wszystko się robi baaaardzo doookładnie i powoooli.

Jakiś bystrzacha dzisiaj rano zapomniał, że na skrzyżowanie nie wjeżdża się, jeśli nie ma się pewności, że można je opuścić i zablokował przejazd dla wszystkich jadących ulicą Bugaj. Brawo

czyli mówisz że teraz każdy ma czekać aż poprzedzające auto opuści skrzyżowanie i dopiero następny ma ruszać na przełaj? To może wykonawca dostosował by wahadło do oświetlenia na skrzyżowaniu! A nie że na skrzyżowaniu zielone, a zaraz za czerwone 5 minut! + Janusze kierownicy pocinający na późnym czerownym

Racja. Czekać ma ten, który ma zielone ale idiota mu wjechał przed maskę i stoi. Masz rację.

Może nie czekać, jak mu nie żal 300 zł na mandat.

gadasz ja potłuczony. załącza ci się zielone , jesteś 2,3 w kolejce i jedziesz zaraz za autem poprzedzającym, a nie czekasz aż on przejedzie i wtedy ruszasz jak do przodu. Ta zasada o pewności opuszczania skrzyżowania nijak się ma do praktyki i głupich przepisów. Ma to sens na skrzyżowaniu nie kierowanym, ale coraz częściej opuszczając skrzyżowanie nagle musisz się zatrzymać bo jakiś pieszy wtarga ci na pasy tuż za skrzyżowaniem! toż to bubel prawny!

Bubel dzięki któremu idiota ma nie tamować ruchu poprzecznego na skrzyżowaniu. A to ciekawe. Na szczęście mam kamerkę.

pomyśl o tym co napisałeś, jak następnym razem, opuszczając skrzyżowanie, wlezie ci przed maskę na pasach pieszy, a ty zmuszony zostaniesz do zatamowania ruchu poprzecznego, zastanawiając się czy ci ktoś z boku nie przywali nie widząc że hamujesz…

Mówisz, że ten pieszy wlezie na tych światłach na Grota/Bugaj, czy o jakiejś wyimaginowanej w twojej głowie sytuacji? Bo zdaje się, że dyskusja dotyczyła skrzyżowania z sygnalizacją. A może wskaż takie miejsce w Pabianicach, gdzie na przejściu za skrzyżowaniem, może wejść pieszy, którego wczesniej, ruszając, nie widziałeś.

Last edited 8 miesięcy temu by Szeryf z kamerką

no przecież wspomniałem że to na niekierowanym (w sensie bez świateł) skrzyżowaniu. Takie sytuacje są częste na nawrockiego z 20-stycznia gdzie ludzie walą na pasy blokując (tak wiem napiszesz że mają pierwszeństwo ;p) jadących od partyzanckiej. Przy tak ruchliwym chodniku w tym miejscu nie wiesz czy pieszy będzie lazł chodnikiem czy nagle skręci na pasy. O tym najczęściej wiesz jak już jesteś na środku tego skrzyżowania. i nie przypiszesz im tam że powinienem zwolnić i tak, bo tam już są kraweżniki i progi zwalniające i tam i tak kazdy max 40 jedzie. na skrzyżowaniu ze światłami praktycznie nie muszę się… Czytaj więcej »

Na przejeździe kolejowym ze światłami też pewnie się nie musisz zastanawiać, czy przyjedziesz. I właśnie przez takich jak ty, rogatki na torowej zamykają się 3 minuty przed pociągiem. Żeby żaden, co się nie zastanawia, nie został na torach przed wjeżdżającym pociągiem.

Nie musze się zastanawiać bo widze. Za to ty pewnie jesteś tym co na nie potrafi ustawić się na torowej przy zamkniętym szlabanie i blokuje skrzyżowanie, w szczególności tych co z wiejskiej chcą skręcić w łaską.
Ogólnie przejście tematem z ogarniania skrzyżowania do głupiego przykładu z pociągiem mówi mi że kończą ci się i tak już durne przykłady. tak więc bez odbioru!

Od takiego blokowania o którym mówisz, zaczęła się ta dyskusja. I stwierdziłeś, że nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Teraz nagle stwierdzasz, że jest. No, to bez odbioru.

Jeden z nielicznych który zna przepisy ruchu drogowego. Przy ryneczku jest sporo delikwentów, którzy poprostu nie słyszeli nigdy o czymś takim. Sytuacja nagminna od strony ul.Bugaj.Szacun dla autora komentarza.

obserwowałem to dzisiaj. od momentu zjazdu ostatniego auta do zapalenia się zielonego światła… obie strony (nikt już nie jedzie) stoją 1.5 minuty. jakiś geniusz ,,, pajac to ustawił. dziwić się, że korki…. oczywiście godzina 17.00 i prace nie są realizowane… do 30-go września. wy pajace na górze…

powinni na zmianę przez 24h robić to by w tydzień skończyli. są filmiki na necie gdzie chinole w jedną noc kilkupasmowe wiadukty na autostradzie stawiają!

można? można! 🙂 – nie takie rzeczy żemy ze śwagrem stawiali!

Kpin z mieszkańców ciąg dalszy! Jeszcze zróbcie wahadło na Partyzanckiej! I koniecznie podnieście ceny biletów! Przecież mieszkańcy spędzają coraz więcej czasu w autobusach!

I na Świetlickiego, Grobelnej i Rydzyńskiej 🙂

Dziękujemy drużynie PO ! Partyzancka stoi, na rondo Kilińskiego/Jutrzkowicka nie daje się już wjechać. Reszta ulic w remontach. Długo trzeba balować u Adamskiego w hotelu, żeby takie rzeczy wymyślać.

ty nie musisz balować , bredzenie masz we krwi

Podjechałem pod wahadło o 21:41, ruch minimalny… a czerwone świeciło się do 21:44…

mogłeś podjechać z drugiej strony – miałbyś wtedy zielone. Myślenie nie boli!

Ktoś nie pomyślał , bo powinni zrobić jednokierunkowa w stronę centrum i po problemie.

dokładnie ! a w drugą stronę z centrum na „bugaj” powinni uruchomić spływ kajakowy z przystankiem na bussice!

Wyjazd z Pabianic 03.06
Zamkowa wyłączona
Partyzancka korek
Grota korek
Moniuszki korek.
Dziękujemy Panie prezydencie i Starosto. Oby żyło Wam się lepiej…. Ciekawe ile ktoś przytulił za takie przetargi i za brak reakcji na uchybienia.

ja to uderzam na tuszyn i tam autostradą do chechła i wracam do miasta na piaski

Jak głosujecie to tak macie

Na kogo polecasz, żeby głosować?

Na kogoś, kto zaproponuje wreszcie program dla miasta a nie na szyld partyjny. Miastem rządzą ciągle te same osoby zmieniające tylko stanowiska patrz Starosta z bratem ale nie tylko. Tak wiem jest nowy prezydent, ale on nic nie wnosi tylko chaos, bo wystawiony jest przez drugi szereg niezmienny od lat. I mamy przepis na miasto, które się zwija.

Jeszcze raz zapytam, na kogo?