Strona główna Aktualności Komunikacja W Nowy Rok autobusy MZK nie wyjadą na ulice

W Nowy Rok autobusy MZK nie wyjadą na ulice

67
1 stycznia kursują jedynie autobusy MPK Łódź
Władze naszego miasta podjęły zaskakującą decyzję, dotyczącą publicznego transportu. Chodzi o autobusy MZK, które 1 stycznia w ogóle nie wyjadą na ulice.

Żadnych kursów nie będzie więc ani w Pabianicach, ani w okolicznych miejscowościach, gdzie przewoźnikiem jest właśnie MZK. Ponadto wszystkie kursy na linii D zawiesi też w Nowy Rok ZKM w Łasku.

Jak czytamy na stronie komunikacjapabianice.pl, „komunikację w tym dniu zapewni linia Z41”.

Czy decyzja jest nieodwołalna? O jej zmianę zaapelował do prezydenta Grzegorza Mackiewicza radny Włodzimierz Stanek.

„Zwracam się z wnioskiem w imieniu własnym oraz wielu mieszkańców miasta o wycofanie się z tej złej decyzji. Setki mieszkańców miasta zostanie pozbawionych możliwości dojazdu do rodzin, kościołów, aptek i innych miejsc. Nigdy wcześniej taka sytuacja nie miała miejsca” – widnieje we wniosku.

Z wyjaśnień wiceprezydenta Marka Gryglewskiego wynika, że „to właśnie dobre i racjonalne gospodarowanie sprawiło, że MZK podjął taką, a nie inną decyzję”

– Połączymy nasze miasto od dworca PKP przez osiedle Piaski, przez centrum i przez Bugaj, również z Łodzią, autobusem Z41. Jest to połączenie co pół godziny. 1 stycznia nasi mieszkańcy będą mogli spokojnie dotrzeć w każde miejsce w naszym mieście, jeśli tylko będą chcieli skorzystać z takiej komunikacji – mówi wiceprezydent.

Dodaje również, że potok pasażerski w okresach świątecznych, w niedziele czy choćby 1 stycznia jest znikomy i decyzja o wstrzymaniu kursów tego dnia nie była złą decyzją.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
67 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Panie Gryglewski 6 stycznia też pewnie mniej osób jeździ niż zwykle. Też wycofacie kursy ?! Rolą władz miasta jest zapewnić komfort życia mieszkańcom. A Wy co zapewniacie, rozkopane, brudne i zaniedbane ulice i teraz jeszcze zabawa w znikające kursy autobusów. Skandal !!!. Ps. Czy już pan Prezydent podwyżkę dla pana ustalił ? to może stąd te „mądre” pomysły ?

W Nowy Rok pan Mackiewicz, Gryglewski i Rąkowski wpakują się w swoje autka i pojadą do teściowej na rosół. Żadnego z nich nie obchodzi czy ktoś inny będzie miał czym dojechać.

Świat się wam zawalił… większość będzie zdychać po wódce ale co tam, pojeździ autobusami MZK… A kierowcy to nie mogą z rodzinami wypić szampana? Nieee….do roboty. Powozić 5 pasażerów na kółko …🤦

A p.Stanek(lokalny patriota ,który wybrał lepszą fuchę w Łodzi)niby autobusami jeździ?smiechu warte

wczoraj jechałem Nawrockiego i dwa razy ok 16 i 16.30 mijał mnie autobus 41, powiem tylko jedno -pusty – zero ludzi!

No tak, następna decyzja to pewnie woda od 7:00 do 7:30 i od 18:00 do 18:15.

Zlikwidować całkowicie komunikację miejską w Pabianicach. Jak nie będzie autobusów, to i potoki pasażerskie będą mniejsze. I problem z głowy. Ale MZK niech zostanie. Oczywiście z Haburą na czele, jako jedynym zatrudnionym. Niech sobie spokojnie leży w domu z brzuchem do góry i przytula pensyjkę.

To się nie dzieje ,nie wierze ,rozwalili całe Miasto ,korek na korku ,likwidują ,sprzedają co się da aby jeszcze mieć coś w kasie ,jaka przyszłość czeka młodzież ,no jaka ,uciekamy stad wszyscy bo nic tu nie ma oprócz spasionych urzedasów ,coraz grubsi ,w telefonie już twarze się nie mieszczą nie wspominając o brzuchach .Rozwaliliście wszystko , je ma nawet gdzie wyjść ,a pomysł szkutni to już powinniście dostać ,co trzeba mieć w głowie żeby wydawać tyle pieniędzy na to ,po co ?na co?

Spasiony urzedas za minimalną pensje która dostaje w urzędzie. Człowieku w urzędzie to się klepie biedę. Władza wyłącznie zarabia. Serio myślisz że w urzędzie to kokosy się dostaje ja mam mniej niż kasierka z biedronki w tym urzędzie ale już szukam czegoś innego możesz wskoczyć na moj stołek. Dosłownie stołek bo krzesłem tego zabytku co na nim siedzę to bym nie nazwała.

Ciekawym jak długo popracujesz na stołku kasjerki z Biedronki, gdzie trzeba zapier…

***** **

Dwie gwiazdki na końcu to nie pomyłka.

przynajmniej od 25 lat nie wsiadałem do autobusu i tramwaju – jak dla mnie zaorać!

Pomysł tak głupi, że aż komentować trudno. Nie wierzę, że w 21 wieku w cywilizowanym mieście ktoś może wpaść na tak idiotyczny pomysł. Ale jednak pan Gryglewski widać potrafi wzbić się ponad Himalaje głupoty !!! Co następne Panie Gryglewski ? Pozamykać szkoły i przedszkola bo są dni, w których mniej dzieci przychodzi. Pozamykać przychodnie bo są dni, że mniej pacjentów się zgłasza ? Zamknąć schroniska dla bezdomnych bo są dni, że mniej osób potrzebujących się zgłasza ? Logika jak za komuny … ale co się dziwić !!!

Tak? Na poważnie? A może kierowcy tez chcieliby Nowy Rok wolny? Może tez chcą raz w roku napić się szampana…, wódki ? Żałujesz? Niech zapi….dalają bo kwachu chce się przejechać MZK…🤦

Ktoś ich zmusza do pracy w MZK? Chcą mieć wolne niech wybiorą innego pracodawcę. Tyle w temacie.

No twoim tokiem rozumowania dajmy wolne policji straży pożarnej pogotowiu straży miejskiej kolejarzom bo czemu kierowcy MZK ??przyszli do pracy wiedzieli jakie będą warunki pracy tj praca świątek piątek, nie to wymowienie i zmiana pracy bądź branży–proste

Hmm, jedno z 'cywilizowanych’ miast – Londyn zawiesza komunikację CAŁKOWICIE na przykład w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, więc ten argument jest conajmniej nietrafiony.

Chyba ewenement na skalę krajową. Może zlikwidujmy MZK.

Nic więcej do dodania

3c5f63ff9915189f9762a85c11424f51.jpg

Skoro ma być taniej oszczędnie to zamienić te autobusy kobyły na mniejsze busy. A taka redukcja komunikacji to ograniczenie swobody obywatela mieszkańca. Czy mzk ma decydować o tym kiedy ktoś ma poruszać się po mieście i kiedy ktoś ma załatwiać sprawy. Skoro muszę jechać taksówką to zlikwidować mzk.
Jeszcze pytanko do Habury prezesa mzk – kto płaci za objazdy autobusem mzk po całym mieście w godzinach wczesno rannych i w święta autobusem zbierający pracowników mzk do zajezdni.

To nie MZK podjęło taką decyzję tylko władze miasta. Wystarczyło przeczytać artykuł. A na przejazdach pracowniczych gamoniu to jeździ mały busik.

Niektórzy pracują w nowy rok, zamawiać taxi i faktura na MZK

Powiedz którzy? Aż jestem ciekaw?

Cały PCM bystrzaku?

No fakt. Stacje paliw, policja, staż pożarna. Uruchomić dodatkowe kursy…

Cały personel PCM mieszka w Pabianicach Nikt nie ma samochodu ? Czy nie może dojechać Z41 ? Niezłe muszą być z nich bystrzaki

Mam migawkę, którą kupiłem z myślą ze zawsze mogę liczyć na autobus. Mieszkam przy Podmiejskiej, czyli zamiast wsiąść pod domem w linie 2 to muszę iść ponad 2 kilometry do Z41?

Dosłownie tak! I nie zapomnij kupić biletu w Z41 bo migawka MZK tam nie funkcjonuje.

Najpierw zachęcają z korzystania komunikacji miejskiej a następnie likwidują kursy na cały dzień!
Nie wszyscy mają samochody i dla takich mieszkańców jest komunikacja. Chyba władze miasta mają takich ludzi gdzieś!

Taksówkarze już zacierają rączki 🤣

Żałujesz komuś ? Raz w roku? Katolik? Ochrzczony?

Katolik to akurat nie pracuje, jeśli już to trochę starszy brat w wierze. 🙂

Ci co najwięcej dyskutują to już widzę jak im autobus jest potrzebny 1 Stycznia. Nachlają się w Sylwestra a na drugi dzień nie będą wiedzieli o Bożym Świecie!

Nie…. Oni będą jeździć MZK….😂

Logika Gryglewskiego i spółki …
Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej … bo smog, bo korki, bo ekologia itd … Darmowe przejazdy po okazaniu dowodu rejestracyjnego … Zachęcamy zamieńcie samochód na komunikację miejską …
tak zachęcali, tak zachęcali, że 1 stycznia MZK nie będzie kursowało 🙂

Jeżeli chodzi o oszczędności to cwaniaki pasibrzuchy niech się zrzekną podwyżek

Kierowcy MZK pewnie się cieszą, będą mogli się pobawić i napić w sylwestra

Mam specjalnie kupione na ten dzień bilety MZK Pabianice. Czy będą one honorowane na tej linii?

I specjalnie na ten dzień założyłeś już prezerwatywę.

Reprezentuje Pan typowy sposób myślenia wyborcy przyszłego posła, pana Grzegorza Mackiewicza.

Czyżby oszczędności ze strony władz miasta?

Fajne to miasto…W ramach oszczędności proponuję zlikwidować autobusy, wyłączyć ciepło, wodę i elektryczność… Niech nie będzie niczego jak mówił klasyk Kononowicz.

elektryczność to mi wczoraj na pół godziny wyłączyli na zatorzu. Zajebiście tak było siedzieć w zimnie przy ekologicznym elektrycznie zasilanym piecyku, podgrzewaczach wody, paczonc na wodę w elektrycznym czajniku….

Czego siejesz zamęt? Do szkoły miałeś pod górkę czy wagarowałeś na fizyce? Gdybyś nie był ekologiczny i nadal miałbyś piec węglowy też byś marzł. Oczywiście nie przy półgodzinnym braku prądu, bo zapomniałeś o bezwładności termicznej budynku, ale o fizyce była już mowa. Jak nie ma prądu to żadne ogrzewanie nie działa! Nawet węglowe! Co ma zasilić podajniki, dmuchawy, sterowniki, pompy obiegowe i cyrkulacyjne itp.? Ewentualnie można grzać kominkiem ale tylko jedno pomieszczenie, bo wentylatory nie rozprowadzą po kanałach. Ale w kominku czajnik trudno by ci było zagrzać. Nie wiedziałem, że reformy Zalewskiej i Czarnka tak szybko przyniosą efekty.

Nie wiem czy kolego wiesz ale centralne ogrzewanie na piec zasypowy węgiel itp działa bez żadnych pomp wody i prądu MISTRZU 😀A wiesz czemu?? Bo jest zrobiona instalacja grawitacyjna i prądu nie potrzebuje ,,,, więc błagam zamilcz i się nie ośmieszaj

Widocznie miała pod górkę do szkoły 🙂

Pd warunkiem, że dom jest podpiwniczony a minimalna różnica wysokości między źródłem ciepła a najniżej położonym grzejnikiem wynosi 2 metry. Jak to było z tym milczeniem?

Przeczytaj ze zrozumieniem swój post i zamilcz heheh cyt”Jak nie ma prądu to żadne ogrzewanie nie działa! Nawet węglowe! Co ma zasilić podajniki, dmuchawy, sterowniki, pompy obiegowe i cyrkulacyjne itp.?” Zamilcz

Nie da to nic jak nie będą zachowane odpowiednie średnice rur, 2 rzecz instalacja układ otwarty zamknięty, 3 rzecz każdy metr wysokości daje ciśnienie i nie ma normy że musi być 2 metry więc błagam zamilcz, 4 rzecz sama sobie zaprzeczylas piszesz nie działa A nagle zmieniasz zdanie, zamilcz 😀😀😉

Taka nowoczesność – hydrauliczka 🙂 🙂 🙂

Pół godziny i budynek się wyziębił? Ciekawe ciekawe.
A ,,paczonc,, na wodę w czajniku to pewnie czas ci szybko minął. Nie pomyślałeś wtedy, że czajnik pewnie trzyma ciepło lepiej niż twój dom? Nie dało ci to nic do myślenia?

Musisz byc bardzo bogaty mieszając w budynku, który tak szybko traci ciepło.

Niektórym to proponuje wiadro wody na łeb i zastanowienie…. Ilu ludzi jezdzi 1 stycznia MZK? Warto kierowców, którzy maja rodziny wzywać do roboty? A taki płacz, jak pracownicy marketów musza pracować… Oni od gorszej matki…?

A jak mają zarobić na rodzinę jak im się pracę odbiera?

Panie Maxie, wódkę już kupiłem na sylwka, ale wrócić z Karniszewic na Bugaj to a konto nie wrócę.

Dla nich tylko liczy się wyrównanie pensji na taxi będą mieć . Ale co tam plebs się nie liczy tylko urzedasy i ich widzi misie

urzędasy to już po 13:00 w domach będą grzać dupki jak zwykle

He he he 😁 stara dobra platforma obywatelska 😁”… na nic nie ma kasy…” „…szukamy oszczędności…”, „…to była najlepsza decyzja z możliwych…” A mieszkańcy Pabianic chóralnie ” j…ć PiS ! ” 😂😂😂😂😂

A potem przyszedł PiS i czego brakowało to dodrukował i już nie brakuje. Mamy teraz nieprzebrane ilości gotówki i nawet możemy pożyczać innym. Niedługo będzie można tą kasą w piecu palić bo tyle będzie warta, dlatego należy chóralnie krzyczeć ….. (osiem gwiazdek).

Czego się spodziewać po czerwonych

Czerwoni to zasiadają dziś w Trybunale Konstytucyjnym i są ambasadorami w Berlinie.

Bardzo dobry pomysł! Zlikwidować to dziadostwo całkowicie. To tylko niepotrzebne koszty i zanieczyszczenie środowiska. Powrót bryczek konnych-to jest przyszłość. Tanio i w zgodzie z naturą!!!!!

Zabrać rządzącym limuzyny, auta na dwa dni i niech chodzą pieszo z domu do pracy i z pracy do domu i zakazując mi tym czasie z korzystania z taxi oraz z komunikacji zbiorowej.

Limuzyny 😁

Musimy być bardzo wdzieczni ponieważ mamy w Polsce dzień bez SAMOCHODU a w Pabianicach Dzień BEZ AUTOBUSU to może jeszcze ROK BEZ PREZYDENTA i RADNYCH to sporo zaoszczedzimy.Ile jeszcze absurdów można wymyśleć.

I ROK BEZ DNIA PIECZONEGO ZIEMNIAKA. Bardzo mi tego brakuje 😉

No i jeszcze mamy ROK BEZ ULICY😁

Nie wyzywajcie Tak na Gryglewskiego wkoncu to przyszly prezydent tego wspanialego miasta. Namaszczony jest a kolejne pomysly poza szkutnia juz sa ….