Strona główna Aktualności Z miasta Uwaga! Śmiertelnie niebezpieczny przejazd na ul. Podmiejskiej

Uwaga! Śmiertelnie niebezpieczny przejazd na ul. Podmiejskiej

23
Awaria automatycznych rogatek na ul. Podmiejskiej. Szlabany nie opuszczają się za każdym razem, a kierowcy ignorują znak „stop”.

Automatyczne rogatki zostały zainstalowane pod pod koniec ubiegłego roku. Niestety, są mocno problematyczne, bowiem ich awaryjność może doprowadzić do śmiertelnego niebezpieczeństwa.

W sobotę rano służby kolejowego pod znakami „stop” zainstalowały tabliczkę z napisem „rogatka uszkodzona”. Część kierowców nie zatrzymuje się jednak przez przejazdem, co widać na przygotowanym przez nas filmie.

Przypomnijmy, że w listopadzie kierowca Mitsubishi wjechał pod pociąg kilometr dalej, na przejeździe kolejowym w Chechle Pierwszym. Tam również była awaria automatycznych rogatek (WIĘCEJ).

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Nie wiadomo co gorsze awaria rogatek czy droznik z promilami.Kierowco prośba o rozsądek

to teraz z poziomu wysokości kierowcy zerknijcie czy tę tabliczke widać. właśnie przejechałem ten przejazd z rozwagą (odkąd nie ma tam dróżnika ….) i teraz czytam że tam nie działają rogatki i jest jakaś qwa tabliczka! (jest 23:45 jakby co, mgła i światła tam żadne nie świeciły!!!) zgłoszę to do prokuratury!

Zgłoś się lepiej do starosty z wnioskiem o odebranie uprawnień, skoro według ciebie obecność tej tabliczki cokolwiek zmienia w kwestii tego, czy powinieneś się zatrzymać zanim przejedziesz przez przejazd przed którym stoi znak B-20.

Drogi marku jak mam potraktować ten znak stop skoro stoi ukosem 2 metry od drogi za siatką, jest umieszczony poniżej 2 metrów wysokości (co nie czyni go znakiem wg. przepisów). Powiedz mi po co są tam rogatki???? rozumiem niestrzeżony – należy się zatrzymać. ale skoro mam „zielone” bo rogatki w górze, to zerkam czy czysto i jadę bez zatrzymania (tylko zwalniam). Inaczej jaki sens miałoby stosowanie rogatek? niech każdy przejazd będzie niestrzeżony i ma stopy. Tu problem jest taki że czy te rogatki są sprawne czy nie, to tego nie wiemy bo nic o tym nie informuje (choćby zielone światło).… Czytaj więcej »

Jeżeli jest stop to problem kierowców

znak obowiązuje kiedy sygnalizacja świetlna jest uszkodzona. a skąd masz wiedzieć że jest uszkodzona skoro nie świeci kiedy jest sprawna i kiedy jest uszkodzona?

Masakra…

Jeśli jest znak STOP, to masz się zatrzymać przed torami. Zawsze. Niezależnie, jakiego typu jest to przejazdi (z rogatkami czy bez). To nie jest skrzyżowanie dróg z sygnalizacją świetlną…

Inna inszość, że jeśli przed przejazdem z rogatkami pojawia się znak STOP, to w zasadzie możesz w ciemno założyć, że pod nim będzie tabliczka informująca o uszkodzeniu rogatek. Choć biorąc pod uwagę to co napisałem w pierwszym akapicie, jest ona tylko dodatkową informacją która dla kierowcy nie powinna mieć żadnego znaczenia.

Gdzie wy ludzie żeście zdawali egzaminy na prawo jazdy, że takich rzeczy nie wiecie? :/

Tak najlepiej zgonić na kierowców, a to koleje są winne jak chcą zastąpić ludzi przez elektronikę która wariuje, i tak dobrze że nie ma z -15 stopni bo wtedy dopiero będzie elektronika siadać, tak to jest jak chce się zaoszczędzić na dróżnikach aby sobie wierchuszka wypłacała dodatkowe uposażenia, niestety nic nie będzie lepiej tylko gorzej, wieczne podnoszenie podatków, śmieci, wymyślony propagandowy smog aby ludzie wpadali w koszty zmieniając za grube tysiące kotłownie, węgiel w cenie złota ect.

Zgadzam się z każdym Twoim słowem i nie rozumiem minusów pod postem. Taka jest dzisiaj prawda Ziemniaki po 3.50 ,pomarańcze 2.49. Rolnik musi zarobić ,jest przecież beneficjentem KRUS,500 plus i innych . Z jednym tylko bym polemizował – temat dróżników i ich alkoholowe czasami zapędy.Hm. Pozdrawim

Dzięki za wstawienie się za mną, również
Pozdrawiam

Automat zawodzi dróżnik pijany lub zamyka przejazd na pół dnia. Proponuje zrobić wszystkie przejazdy niestrzeżone, kierowcy myślę że wtedy by się rozglądali przed przejazdem a nie tak jak teraz, szlaban w górze znaczy jedziemy nic nie może się stać.

Droznik zamyka bo takie dostaje polecenie od dyżurnego ruchu. Jak nie zamknie to nie wjedzie pociąg, niestety zaoszczedzili na urządzeniach i po remoncie będą jeszcze dłużej zamknięte przejazdy. Oczywiście dyrektorzy dostaną za to pieniężną nagrodę, a my będziemy stali w korkach

Selekcja naturalna. Niech wyeliminuje kierowców, którzy ignorują znak stop. Jak się zatrzyma na stopie to i tabliczka nie potrzebna. Podniesione Szlabany na przejedzie to nie jest zielone światło. No chyba że ma się prawo jazdy z chipsów. To wtedy selekcja naturalna. Szkoda tylko, że innych zabijają i pociągi opożniają

ty nigdy nie sie pomyliłeś? nigdy nie przeoczyłeś żadnego znaku? jesteś takie nieomylny? ciebie powinna dotknąć selekcja naturalna o której wspominasz tak chętnie. i pisze się „niepotrzebna” baranie

Za komuny wszystko działało jak należy ……………….

To żadna różnica. Za komuny był reżim i teraz po pisiemu też …

Z kierowcami na przejeździe jest jak z pieszymi na pasach. Nie zatrzyma się i nie popatrzy ale przecież ma pierwszeństwo i zdąży. Szkoda tylko że jeden i drugi nie ma szans. Z myślenia nikt was nie zwolni. Ja zawsze jak wjeżdżam na przejazd to się zatrzymuje i rozglądam.

A Pajac który za tobą stoi zaczyna na ciebie trabic, bo ruch tamujesz, to jest dopiero chore

Czyli przez Ciebie są korki przed przejazdem. Ja sie zawsze spieszą nie rozumiem jak mozna się nie spieszyć do domu oglądać trudnych spraw

strasznie duże to ostrzezenie

Wydaje mi sie , ze informacja powinna byc w jezyku polskim i angielskim bo nie tylko Polacy jeżdżą po naszych drogach. Albo rogatki opuścić i dać znak gdzie najbliższy przejazd. Wiadomo że każdy ma obowiązek się zatrzymać. Ale ta informacja jest mało widoczna. Każdy podjeżdżając do przejazdu patrzy na światła, opuszczone rogatki oraz się rozgląda w lewo i prawo, ale nie szuka się gdzieś przyczepionych informacji o zepsutych rogatkach. Dla mnie zepsute to nieczynne i zamknięte automatycznie. Iszukam innego przejazdu. Koniec i kropka.

Maszynista jest informowany stosowną sygnalizacją o awarii rogatek i zwalnia przed takim przejazdem do 15 km/h – tak traktują przepisy kolejowe i widać to również na załączonym klipie video.
Prawda jest okrutna – pociąg musi sprzątnąć jeszcze z pięć samochodów, a ludzie się nauczą, że przed przejazdem TRZEBA się zatrzymać i zachować szczególną ostrożność.

Pozdrawiam.

Nowe rogatki uszkodzone? ZAMIAST ZROBIĆ W 100% TO LEPIEJ POSTAWIĆ ZNAK STOP ROGATKI USZKODZONE I ZWALIĆ WINE NA KIEROWCÓW! Stere rogatki działały dziesiątki lat bez problemu, dróżnik komuś przeszkadzał, że go teraz nie ma? TAK ZMODERNIZOWALI, ŻE ROZ…..EL ZROBILIŚCIE I TYLE. BAŁAGAN WZDŁÓŻ TORÓW, PRZEWODY NIE ZAKOPANE SYF I NIC WIĘCEJ!!!!!! A może by tak jakiegoś dyrektora ze stołka pogonić za ten b…..l???? JAK ZWYKLE KIEROWCY WINNI A KIEDY D…Y RUSZA ŻEBY NAPRAWIĆ JAK W NORMALNYM ŚWIECIE??? ZA 10 LAT? NYGUSY A PRASA JESZCZE NAKRĘCA TYCH BAŁAGANIAŻY!!!