Strona główna Aktualności Uwaga, rząd zamyka cmentarze

Uwaga, rząd zamyka cmentarze

25

Premier Mateusz Morawiecki poinformował właśnie o zamknięciu cmentarzy na trzy dni: sobotę, niedzielę i poniedziałek. 

– Tradycja jest mniej ważna niż życie – powiedział Morawiecki. – Nie chcemy doprowadzić do tego, że na cmentarzach i w komunikacji publicznej będą gromadzić się duże grupy osób.

Premier zaapelował również do seniorów powyżej 70. roku, że przez najbliższe 2 tygodnie muszą zostać w domach.

– Nie spotykać się z dziećmi, wnukami, młodzieżą – apelował szef rządu.

Na zdalną pracę skierowani zostali wszyscy urzędnicy, którzy mogą wykonywać swoją pracę z domu.

Podczas piątkowej konferencji prasowej była też mowa o szczepionce na koronawirusa, która może być dostępna w styczniu.

Informacja z ratusza: w związku z nagłą decyzją premiera cmentarz komunalny czynny dzisiaj do godz. 24. Wszystkie siły Straży Miejskiej skierowane do regulowania ruchu w okolicy cmentarza. Wszystkie bramy MOSiR będą otwarte. Prosimy, żeby kto nie musi, niech wstrzyma się od pójścia na cmentarz. Odwołane zostają wszystkie zmiany dotyczące komunikacji miejskiej 1 listopada. W sobotę i niedzielę kursuje według normalnego rozkładu, tj. sobotniego i niedzielnego.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

No to czekamy na pierwsze komentarze patologi, że nie ma wirusa

Nie ma wirusa na marszach protestach bo to ynteligentny wirus on tylko na marszu niepodleglosci się uaktywnia tak godo czaskoski

Nie obrazaj nikogo, chociaż uwazam, ze jest wirus covid 19, niebezpieczny, zdradzoecki, a czasem nawet smiertelny i nalezy sie go obawiając bo nie ma szczrpionki a jest nieprzewidywalny kiedy zaatakuje….

No cóż… Zostanie więcej zniczy pod biuro… W podzięce… za całokształt.

Przewidując taki ruch rządu wielu ludzi pojechało dziś na cmentarz. Straż miejska zbierała już żniwo na ulicy Kilińskiego. Od tych którzy zaparkowali na chodniku przed stadionem. Brawo dzielni strażnicy!!!!

„dzielni strażnicy” to mi sie jakoś nie łączy

Ja właśnie byłem teraz na cmentarzu 🙂 i powiem wam ze ludzi sporo 🙂

Jak rząd chciał zakazać to mógł ogłosić to o północy teraz nie mogą wystawić mandatu za wizytę na cmentarzu bo dzisiaj jeszcze wolno być:)

Spodziewam się wielkich tłumów 3.11

I co w tedy zrobi ten skur***ński rząd?
Ja się pytam ?
Nie wiecie to ja wam Odpowiem wam: gówno

I co że się spodziewasz ?

Dziecka się spodziewa albo okresu albo wszystkiego

Trzeba było ukarać ludzi za to, że wyszli na ulice. Jak można strajkować jak mamy tak głupi rząd, przecież to się nie godzi.

Zamknęli cmentarze od soboty do poniedziałku ale to i tak nic nie da, a może być gorzej bo wtedy we wtorek ludzie rusza na cmentarz a tak to rozłożyli by te wizyty na 3 dni.

A co zrobią Ci co utopili kasę w żywe kwiaty w doniczkach, które mieli sprzedać 31 października i 1 listopada?

Widocznie tak wygląda według premiera pomoc dla krajowych firm. Jeżeli chcieli wprowadzać zakaz to już z tydzień wcześniej powinni o tym informować a nie 8,5 godziny przed zakazem. Jak to mówi Stonoga: „to jest ku*wa dramat”

Nic się nie bójcie. Kwiaciarze odrobią straty jak sie trup po protestach posypie.

Mocne…ale batdzo trafne!!!!

Jak to co zrobią ? Kwiaty są dobre na każdą okazję, można dać każdemu bez powodu na miły początek dnia… Albo wysłać do sejmu 😀

Tępołusz M wal się. Ludzie, kładźcie wiązanki zapalajcie znicze wokół murów cmentarzy. Na pohybel tępakom z PiS. Udostępniajcie.

Nie podjudzaj!!!

Dobry pomysł.

Kupię kwiaty dla Marianny, bo Marianna dobrze wie, co na groby kładzie się, Ole!

konus z Żoliborza i tak pojedzie na cmentarz, z ochrona, choć mateuszek apelował by seniorzy, emeryci i takie stare dziady jak konus, zostali w domu

w związku z tym powinni zdemontować znaki zamykające ulice bugaj od strony świetlickiego. Poz atym co za bałwan wykonał to oznakowanie. na ul. bugaj jest zakaz wjazdu natomiast z obydwu stron na świetlickiego nie ma zakazów skrętu. i tak ci z prawo skrętu skręcają i jadą bugajem. gdyż znak zakazu jest o 90 stopni do ich wzroku i go nie widzą (nie dotyczy ich kierunku). lewo skręt też nie ma zakazu! Ale ci co widzą zakaz i tak jada ulicą!

No straszne po prostu. Kto to słyszał coś takiego.

comment image?_nc_cat=107&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=ZTIsqcalBbwAX9kgHgo&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&tp=6&oh=126b22a8b6b4740cb8a467b4a9c55aa4&oe=5FC3280F