Strona główna Aktualności Z miasta Urzędnicy zapowiadają rewolucję w sprzątaniu miasta

Urzędnicy zapowiadają rewolucję w sprzątaniu miasta

23
Podczas czwartkowej konferencji prasowej usłyszeliśmy, że Pabianice będą czyste. Zmienia się sposób sprzątania miejskich terenów. 

– Postawiliśmy na efekt. Firmy, które wygrały przetarg, będą pracować niezależnie od tego ile tej pracy będą musiały włożyć, interesuje nas efekt czystego miasta. Nie mamy trzech czy czterech przejazdów zamiatarką. Sprzęt ma jeździć do skutku, aż będzie czysto – zapewniał prezydent miasta Grzegorz Mackiewicz.

Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na bieżące utrzymanie pasów drogowych z firmą ze Zduńskiej Woli na kwotę 899,9 tys. zł. Kwota jest niemalże 3 razy większa niż w latach ubiegłych. Firma już rozpoczęła prace. Trwa usuwanie  zalegającego piasku, trawy na obrzeżach i śmieci. Pracują trzy zamiatarki i robotnicy. Posprzątane zostaną 72 kilometry ulic. W zakres zlecenia wchodzi też przegląd 1600 wpustów ulicznych i udrożnienie zapchanych.

Jak informuje ratusz rozpoczęło, się również sprzątanie terenów zielonych.

–  Prace porządkowe prowadzą firmy, które w czterech rejonach miasta odpowiadają za bieżące utrzymanie zieleni. Zamówienie obejmuje ponad 38 ha terenu, w tym: skwer im. Pietrzaka przy Szarych Szeregów, park Jordanowski, park Słowackiego skwer im. Lubońskiego przy ul. Kaplicznej, okolice pomnika Legionisty i kościoła św. Mateusza, skwery przy ul. św. Rocha i Kościuszki/Skłodowskiej, park Hadriana, skwer im. Walentynowicz przy ul. Łaskiej oraz największy teren, 28-hektarowy park Wolności – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Dobiega końca sprzątanie 126 wiat przystankowych i 8 wiat rowerowych. Prace polegały na myciu i czyszczeniu wiat, ławek, gablot z opisami przystanków, koszy na śmieci. Gruntowne mycie przystanków zlecane jest trzy razy w roku plus bieżące sprzątanie (omiatanie, usunięcie z szyb naklejek i innych zanieczyszczeń, odchwaszczanie, opróżnianie koszy).

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

3 razy większa kwota, ale w jakim stopniu to zwiększenie wynika po prostu z podwyżki cen a w jakim stopniu ze zwiększenia zakresu prac?

A kto stwierdza że jest czysto…bo to ocena subiektywna…dla jednego jest ok a dla drugiego kupka piasku przy krawężniku będzie be i co ? Zamiatarka wyjeżdża by poprawić odcinek? To jest mówienie pod publikę. Poprosimy o opz do umowy i jakie są zapisy w specyfikacji do umowy a dopiero niech opowiadają głupoty społeczeństwu.

Jak już poprosicie, to dajcie znać.

Brodaty…..dla jednych jesteś brodaty, dla innych nie. Prosimy o zdjęcie, a dopiero później pisz głupoty w swoim nicku

Mam nadzieję, że efekt będzie zadowalający. A od mieszkańców życzę sobie więcej kultury.

No i super, czekamy na efekty

Czyżby sami złapali za miotły ? Doskonale. Brawo.

Panie prezydencie więcej śmietniczek na ulicach!!!!!!!!!

Dokładnie. Zauważam potrzebę większej ilości koszy na śmieci w okolicach Parku Wolności oraz na okolicznych ulicach (Wiejska, Moniuszki, Kunickiego, Sportowa, Parkowa, Wolnościowa). Ludzie wychodzą z psami na spacery i nie mają gdzie wyrzucić woreczka z psią kupą.

Zauważam potrzebę zwrócenia uwagi tym, co woreczki na kupę mają w du..e

mam w dupie woreczki bo po pierwsze nie będę z nimi szedł do domu bo nie ma śmietników, po drugie wszędzie walają się śmieci, potłuczone butelki, to po uj mam sprzątać to co jest bardziej eko od tego co tam już leży i syfi i lataim się nie rozłoży. po trzecie płace abonament co roku za psa i czuje się tym w dupę wyroooany gdyż nic z tego korzyści nie mam. a poza tym po kotach, zajączkach i gołębiach, kierowcach taksówek i bombelkach przy placach zabaw jakoś nikt przymusu sprzątania niema i palcem nie wskazuje. nie łaź po trawie to… Czytaj więcej »

Czyli jesteś śmieciarzem, bo nie ma kosza na śmieci, jesteś śmieciarzem, bo ktoś inny śmieci i jesteś śmieciarzem, bo płacisz podatki.
Patolek znalazł wytłumaczenie na swoją patologię.
Jaja normalnie.

w życiu nie wyrzuciłem papierka na ulicy idąc czy jadąc autem. nigdy nie wywaliłem szkła itp. po prostu nie sprzątam po psie, gdyż kupę uważam za naturalną czynność oddawaną przez 90% żywych organizmów na tym świecie. Proste i naturalne. więc wypad mi tu z nazywaniem mnie śmieciarzem. Sam jesteś patol!

Jeden nie uważa się za pirata drogowego przejeżdżając Zamkową 100 km/h, a drugi nie uważa się za śmieciarza zostawiając gówno psa na ulicy. Nie oznacza to, że jest to powszechnie akceptowalne.
Czy rzucając na trawnik biodegradowalne opakowanie śmiecisz, czy nie? Możemy przecież poczekać, aż się naturalnie rozłoży.
Dla mnie jesteś śmieciarzem i patolem.

Last edited 1 miesiąc temu by Patologia rodzi patologię

jak na razie to metrowej szerokości bruzdy piachu są na ulicach , gdyż wszystko z zamiatanych chodników trafia na ulicę. żadnego oznakowania o pracach, żadnego ostrzeżenia. czekam az ktoś się na tym piachu wyłoży!

Naprawdę? Na to czekasz?

To czym zajmuje się Zarząd Dróg Miejskich? Zimą po pabianickich ulicach też jeżdzą prywatne pługopiaskarki?

Mam nadzieję, że ta akcja obejmuje również tereny zielone przy blokach administrowane przez Gminę.

Dzisiaj rano widziałem firmę sprzątającą już w akcji na ulicy Wiejskiej – praca idzie do przodu.

Zbliża się czas przedwyborczej aktywności, a potem wieloletni marazm i okazjonalna sweet focia „Kocham Pabianice”. Mam wrażenie, że diety radnym są potrzebne wyłącznie na spłaty rat kredytów. To miasto umiera, a wy siedzicie jak w bańce na swoich państwowych garnuszkach, bo do normalnej pracy w prywatnym sektorze już się nie nadajecie. Poza tym załatwienie sprawy w urzędzie miasta albo starostwie przez obcokrajowca bez tłumacza osobistego jest niemożliwe. Nie każdy musi znać język obcy, ale angielskiego uczymy się od dziecka i przynajmniej ta znajomość powinna być weryfikowana u naczelników wydziałów, którzy mają styczność z osobami z zewnątrz.

Last edited 1 miesiąc temu by ania

Urzędnicy czy straż miejska mogliby egzekwować prawo i nakładać mandaty. Przy każdej większej budowie jeżdżące wywrotki pozostawiają piach, który w suche dni jest rozwiewany po ulicach, chodnikach. To samo na Węglowej przy sklepie.

To jeszcze dopisać proszę ul. Św Jana pod kinem Mazur. I ogólnie aż do skrzyżowania z Zamkową