Strona główna Sport Piłka nożna Uratowali remis z czerwoną latarnią

Uratowali remis z czerwoną latarnią

0

PTC do przerwy przegrywało po kuriozalnych golach 0:2 z ostatnim w tabeli LZS-em Justynów. Po przerwie „fioletowi” gonili wynik i dopięli swego w doliczonym czasie gry, mimo iż kończyli mecz w dziesiątkę.

LZS Justynów – PTC Pabianice 2:2 (2:0)

Bramki dla PTC: Jacek Hiler 73. min (rzut karny), Rafał Cukierski 90+2 min.

Chociaż LZS Justynów zamyka ligową tabelę to jesienią spektakularnie punkty na boisku tego rywala straciły pabianicki Włókniarz (porażka aż 1:5), czy lider – KS Kutno (porażka 0:1). Także PTC przeżyło w Justynowie zimny prysznic. Do przerwy tamtejszy LZS prowadził 2:0 po dwóch kuriozalnych golach. Pierwszy wpadł po rzucie rożnym gdy w zamieszaniu w polu karnym jeden z „fioletowych” próbując wybijać piłkę trafił w Szymona Ziółkowskiego, a piłka wtoczyła się za linię bramkową. Drugi to efekt braku komunikacji zawodników PTC. Po dośrodkowaniu w pole karne „fioletowych” z rzutu wolnego nieatakowany Bartosz Znojek zamiast puścić piłkę, która leciała na aut bramkowy wybijał ją myśląc, że ma rywala za plecami. Zrobił to tak niefortunnie, że trafił piłką w Łukasza Sikorskiego, ta spadła pod nogi rywala, który z 5 metrów podwyższył na 2:0.

W przerwie trener Łukasz Wijata dokonał aż trzech zmian i po wznowieniu gry pabianiczanie starali się gonić wynik. Bramkę kontaktową zdobyli jednak dopiero w 73. min, gdy w polu karnym powalony został Piotr Szynka, a rzut karny wykorzystał Jacek Hiler. Wydawało się, że na więcej „fioletowym” nie wystarczy już czasu. Na dodatek w 90. min za faul taktyczny drugą żółtą kartkę obejrzał Łukasz Sikorski i PTC kończyło w dziesiątkę. W doliczonym czasie gry jednak precyzyjne dośrodkowanie Szynki z rzutu rożnego na bliższy słupek celnym strzałem głową wykończył Rafał Cukierski i zapewnił swoim kolegom jeden punkt.

PTC: Wilczyński – Kopka (46. min, Gwiazdowski), Ziółkowski, Pintera, B. Znojek (46. min, Bartyzel) – Cukierski, Sikorski, Kling (46. min, Klimek), Szynka, Miszczak (76. min, R. Znojek) – Hiler.

Czerwona kartka: 90. min Łukasz Sikorski (za dwie żółte).

W sobotę przy Sempołowskiej derby powiatu. 9. w tabeli PTC podejmie u siebie 3. GLKS Dłutów. Jesienią w Dłutowie lepsi byli „fioletowi” wygrywając 3:1. Początek o godz. 16.00.