Strona główna Aktualności Z miasta Unijna kasa dla szkół. Lekcje będą ciekawsze

Unijna kasa dla szkół. Lekcje będą ciekawsze

1
Dzięki pozyskanym przez miasto pieniądzom z Unii Europejskiej do dwóch pabianickich podstawówek (szkół integracyjnych) trafią pomoce dydaktyczne oraz sprzęt komputerowy i multimedialny. Dostawy już się zaczęły. 

Został on kupiony dla „jedynki” i „ósemki”, w ramach realizacji nowego projektu dla dzieci niepełnosprawnych i ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

– To m.in. zestawy komputerowe, laptopy, projektory, tablice multimedialne, specjalne programy do prowadzenia lekcji i obsługi klasy, a także specjalistyczne pomoce dydaktyczne i materiały ćwiczeniowe – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Od września gotowe mają być również sale do integracji sensorycznej. Pierwszego przetargu na ich wyposażenie nie udało się rozstrzygnąć.

– Z powodu błędów w złożonych ofertach został powtórzony. Trwa analiza tych, które wpłynęły w drugim postępowaniu – dodaje rzecznik.

Projekt umożliwił już zorganizowanie dla uczniów dodatkowych zajęć, m.in. z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, nauki czytania i pisania oraz gimnastyki korekcyjnej. Dzieci biorą w nich udział od marca i będą je kontynuowały w nowym roku szkolnym.

Wartość projektu wynosi 706 tys. zł, z czego 650 tys. zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020. Pozostałe 56 tys. zł to wkład miasta.

REKLAMA
Poprzedni artykułKoniec przygody z Widzewem. Pabianiczanin odwołany
Następny artykułZarząd powiatu z absolutorium. Radni PiS nie głosowali
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawe czy w tych materiałach też będzie indoktrynacja o unii. Moja corka w 1 klasie zostala niedawno „nauczona”, że unia jest wspaniała, najlepsza i naj naj naj. Ja nie jestem przeciwnikiem unii ale taka indoktrynacja jest straszna (zwiazek radziecki tez kiedyś tak wychwalano). Wyjasnilem córce, ze sa plusy i minusy. Ale ilu rodziców tak zrobi?