Strona główna Styl życia Ubezpieczenie all risks – co to jest i na czym polega?

Ubezpieczenie all risks – co to jest i na czym polega?

2

Ubezpieczamy wszystko – od samochodów, przez nieruchomości, aż po własne zdrowie i życie. Praktyka ta jest bardzo korzystna w sytuacji, gdy chcesz żyć spokojnie bez obawy o konieczność pokrycia kosztów ewentualnej szkody z własnej kieszeni. Na rynku funkcjonuje wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferujących konkretne pakiety. Jednym z nich jest polisa all risks. Co obejmuje taka ochrona i kiedy warto się na nią zdecydować?

Czym jest polisa all risks?

Jak sama nazwa mówi, polisa all risks obejmuje wszystkie zdarzenia losowe, w wyniku których powstała szkoda. Istnieje jednak kilka wyłączeń zależnych od ustaleń danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Polisa all risks jest dość rozległą formą ochrony, jednak przed podpisaniem umowy należy zapoznać się z potencjalnymi wyjątkami od tej reguły.

Ubezpieczenie all risks jest najkorzystniejsze w sytuacji, gdy chcesz zabezpieczyć nieruchomość przed wieloma zdarzeniami, ale wykupienie osobnych rozszerzeń dla każdego przypadku okazuje się zbyt kosztowne. Ta forma polisy jest znacznie tańsza niż kompletowanie pojedynczych dodatków, dlatego stanowi ona jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań dostępnych na rynku.

Więcej o ubezpieczeniu all risks dowiesz się tutaj: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ubezpieczenie-domu-od-wszystkich-ryzyk.

Co obejmuje polisa all risks?

Zazwyczaj w skład polisy all risks wchodzi określona liczba zdarzeń objętych ochroną. Zwykle jest to kilkadziesiąt sytuacji losowych, wśród których znaleźć można kradzież z włamaniem, interwencję ślusarza, zniszczenia spowodowane gradem, zalanie, wandalizm czy wykonanie graffiti na Twoim obiekcie. Zakres ochrony różni się w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Wszystkie szczegóły na ten temat są dostępne w umowie.

W polisie typu all risks znajdziesz także ubezpieczenie od:

 • powodzi,
 • przepięcia,
 • stłuczenia przedmiotów szklanych,
 • wybuchu,
 • katastrofy budowlanej,
 • wielu innych zdarzeń.

Szukając najlepszej polisy mieszkaniowej typu all risks, warto porównać co najmniej kilka ofert. W tym celu idealnie sprawdzi się porównywarka internetowa https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl. Za jej pomocą w łatwy sposób zestawisz dostępne propozycje i sprawdzisz, które z nich są najkorzystniejsze. Niska cena nie zawsze idzie w parze z opłacalnością oferty. Często zdarza się, że w umowach pojawia się wiele wyłączeń, dlatego ostateczny koszt usługi nie jest adekwatny do jej zakresu.

Wyłączenia w polisie all risks

Polisa all risks obejmuje wiele zdarzeń losowych, ale nie wszystkie. W umowach istnieje pole na wyłączenia, czyli sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe nie bierze odpowiedzialności za pokrycie szkody. Mowa tu o takich przypadkach, jak:

 • grad (w niektórych ofertach),
 • zdarzenia dotyczące budynków tymczasowych,
 • szkody powstałe w wyniku posiadania broni i amunicji,
 • utrata danych komputerowych,
 • zdarzenia dotyczące materiałów opałowych,
 • szkody w uprawach i plonach.

Przed podpisaniem umowy warto ją dokładnie przeczytać. Dzięki temu upewnisz się, że ubezpieczenie all risks faktycznie obejmuje wszystkie sytuacje, na których Ci zależy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

ale żenada

chyba ty