Strona główna Aktualności Tu powstaje przedszkole i żłobek dla 200 dzieci

Tu powstaje przedszkole i żłobek dla 200 dzieci

8
DCIM101MEDIADJI_0114.JPG
Inwestycja kosztuje blisko 15 mln złotych i ma być zakończona we wrześniu 2023 roku.

Kompleks oświatowy powstaje w miejscowości Wrząca w gminie Lutomiersk. Trwa układnie stropu, budowa stolarki okiennej oraz ścianek działowych.

W nowym budynku znajdzie się miejsce dla 150 przedszkolaków oraz 50 dla dzieci w wieku żłobkowym.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 8 954 000 złotych. Pozostała kwota to wkład własny gminy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało przyszłościowa inwestycja, zważywszy na nasz pikujący w dół przyrost naturalny.

10/10

To super że powstaje taka placówka. Nasuwa się pytanie skąd tak wysoka cena za postawienie obiektu. Rozumiem że to nie dom jednorodzinny wydawał by się że nawet przy obecnych cenach 7 mln to sporo ale 15 mln brzmi jak by znajomy kogoś z urzędników dorwał to robotę i „walił” fakturami po oporach no bo przecież z budżetu idzie. Ktoś ma taką wiedzę czy faktycznie tyle to kosztuje?

To nie jest dużo, każdy domek buduje się w systemie gospodarczym, bez faktury za usługi, to jest zamówienie publiczne do papierów budowa daje dwie trzy osoby itp. Na domek inwestor nie spawdza atestów itp.

A co ze Szkołą na Zatorzu?

Last edited 2 miesięcy temu by Ana

Panie Jach.
Gdybym zapytał 7 latka to on miałby prawo odpowiedzieć w ten sam sposób co Pan. Bo śą przetargi . Tak są bo tak stanowi prawo. Ale , że sporo czasu przed przetargiem rodzina królika już liczy zyski tego prawo nie stanowi a ludzie czyli królik.

Polski ład – żart jakich wiele. Dzięki nie chcę już obrażać innych