Strona główna Styl życia Ludzie Tu króluje czarna płyta

Tu króluje czarna płyta

8

Krzysztof Oleśko w branży muzycznej funkcjonuje od blisko 30 lat. Dziś w wraz z synem Kamilem tworzy miejsce, gdzie każdy fan płyt winylowych znajdzie coś dla siebie. 

W sklepie muzycznym HIT przy ul. Pułaskiego w sprzedaży jest około 2 tysiące plyt analogowych. Drugie tyle leży w magazynie i czeka na swoje miejsce na półce sklepowej. Krzysztof Oleśko twierdzi, że to złote czasy czarnej płyty. Zobaczcie nasz materiał wideo.

 

8
Dodaj komentarz

1600
5 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
6 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ja

Krzysztof Oleśko twierdzi, że złote czasy czarnej płyty. co??????????

Kamil

Oj tam oj tam, nie dokończona myśl i tyle. Każdy wie o co chodzi… 😀

Michał

„Krzysztof Oleśko twierdzi, że złote czasy czarnej płyty” chyba niedokończone zdanie.

Madka

no przecież wyraźnie napisano, że złote czasy czarnej płyty! czego tu nie rozumieć?

andre

Też jestem za winylem, bo te płyty mają dusze (szum starej płyty),…mam ich z 50 i trzymam z sentymentu, ostatni raz puszczałem jakieś 20 lat temu !, w dzisiejszych czasach nie wytrzyma konkurencji z CD, DVD, słuchawki, YT, itd,…niestety :(….

Kamil

Śmiem się nie zgodzić, płyta winylowa w ostatnich czasach wyprzedziła kompakt i z nośników fizycznych najlepiej się sprzedaje. Wciąż wychodzi mnóstwo płyt starych i nowych. Sklepy takie jak nasz wciąż się pojawiają w wielu miastach. Winyl zachowuję naprawdę dobrą jakość dźwięku przy odpowiedniej wiedzy i sprzęcie. Jeżeli ktoś kocha muzykę i wie coś na jej temat, to wybierze winyl. Sytuację można porównać do jedzenia. MP3 i streaming to macdonald, winyl to restauracja z dobrym kucharzem, który wie jak ugotować pyszne danie.

edek

Winyl nie daje metalicznego dźwięku do którego przywykliśmy słuchając dźwięku przeżutego przez elektronikę. Tylko czy ze sprzedaży tego można wyżyć?

Kamil

Sklep istnieje w Pabianicach od 20 lat więc chyba jednak da się wyżyć. Ludzie łatwo się przyzwyczajają do lepszego, do jakosci dźwięku także. Winyl to nie tylko słuchanie muzyki, ale to rodzaj pasji do której nie każdy ma energię.