Strona główna Aktualności Z miasta Tu człowiek uczy się cierpliwości

Tu człowiek uczy się cierpliwości

15

Wydział komunikacji w starostwie powiatowym ma nowe stanowiska do obsługi petentów, ale i tak swoje trzeba odstać.

W poniedziałek 14 maja o godz. 10.30 nie było już możliwości pobrania biletu z literką „A” dla osób chcących głównie przerejestrować pojazd. W kolejce były 33 osoby.

– Może pan stanąć na końcu kolejki bez numerka. Jak starczy czasu to będzie można podejść do stanowiska – mówiła jedna z urzędniczek.

Dlaczego załatwienie sprawy w tym wydziale wiąże się ze staniem w kolejce? Może dlatego, że w poniedziałek między godz. 10.30 a 11.30 pracowały tylko cztery z siedmiu dostępnych stanowisk. Na początku roku władze starostwa zganiały wszystko na nowy system wprowadzony przez ministerstwo. Może jednak brakuje rąk do pracy skoro trzy „okienka’ są puste?

Starostwo powiatowe 9 maja głosiło wynik konkursu na stanowisko referenta. Do wydziału trafi jak na razie tylko jedna dodatkowa osoba.

Taka kartka wystawiona została przy stanowisku nr 7

Tymczasem rzeczniczka starosty twierdzi, ze po rozbudowie sali obsługi petenci czekają krócej.

– Utworzenie dodatkowych stanowisk pracy poprawiło sytuację w wydziale – zapewnia Joanna Kupś i wysyła statystyki. Wynika z nich, że w lutym podczas 20 dni roboczych liczba zarejestrowanych pojazdów wyniosła 749, a w kwietniu (po remoncie) już 829.

Joanna Kupś poinformowała również, że akurat w poniedziałek 14 maja w wydziale prowadzone było coroczne szkolenie BHP. Dlatego część stanowisk nie pracowała.

 

 

 

15
Dodaj komentarz

1600
11 Wątki komentarzy
4 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
12 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek

hm to chyba szkolenia ostatnio mają bardzo często. Co byłem ostatnio w urzedzię (3razy) co tydzień w inne dni było identycznie. Żenada

Nolan

Pani Kupś! Może by pani tam weszła, daleko nie jest, zamiast pier…. farmazony? A może otwórzcie nowe stanowisko do spraw medytacji i nauki relaksu. Inaczej ktoś nie wytrzyma i was rozp….

panisko

Nolan podchodzi mi to pod groźby

Petent

po dzisiejszej wizycie ( uff dość krótkie czekanie i udało się załatwić sprawę), mam nieodparte wrażenie, że pracujące tam Panie ( no może oprócz pani ze st nr 4) nie wygrały „konkursu” ale zostały zesłane za karę do obsługi PETENTÓW i to jest niestety niezmienne w tym wydziale odkąd pamiętam, zero uśmiechu, proszę, dziękuję … może w tym zakresie przydałoby się szkolenie ?

Ewa

Ciekawe, że 9 maja były wyniki konkursu. A ja się pytam jakiego? i gdzie ogłoszonego?
Ze względu na przebudowę wydziału śledziłam na bieżąco oferty konkursowe, ponieważ chciałam ubiegać się o etat i nigdzie nie znalazłam 🙁

Maryjan

Naiwna jak dziecko 🙂

Kamul

Ostatnio wyciągnąłem numerek o 8.10 a zostałem obsluzony o 13, malo co zostałem odesłany z kwitkiem ponieważ się przemeldowalem rok temu do Pabianic i poprosili mnie o zaświadczenie, dużo osób wychodzilo mówiąc, że mają dosyć i nie rejestrują, przerwy zaczynają 15 minut wcześniej, jeśli tak ma się pracować to złożę też Cv bo każdy lubi gdy się leży i kasa się należy.

Gosia

To ciekawe, dziś babeczka poszła na przerwę o 12.10 i wróciła 12.35 (czyli nie wykorzytała 30 a 25 minut przerwy).
A tak poważnie… jak te kobitki mają być uśmiechniete i w du.. uprzejme jak co drugi petent ma jakieś (często nieuzasadnione) fochy?
Chcesz zobaczyć bezuzytwcznego urzędnika? Idź do UP 🙂

paramparam

Po pierwsze – wydział komunikacji jest chyba jednym z najgorszych ze względu na ilość pracy w nim, po drugie za takie pieniądze jakie dostają te kobiety nawet leżeć byś nie chciał. Uwierz mi. Też pracowałam w starostwie i wiem ile płaci Pan H.

Fuks

Te automatyczne drzwi to ktoś nieźle przemyślał. Nie da się nimi trzasnąć , jeśli byłyby „normalne” już dawno ktoś by je wystawił z hukiem .

Radek

Moje jedno pytanie: Kto jest tam szefem (przełożonym)? Z jakiej partii jest? Wybory niedługo.

Gosia

Sutuacja z dziś – 16 maja. Godz. 12.00 numerki „A” do rejestracji pojazdu jeszcze są. Druga rzecz, to wzajemnie nakrecajacy się ludzie. Ja wiem, że kazdy by chciał załatwić sprawę w 10 min ale sorry – starostwo obsługuje cały powiat i ciężko obsłużyc wszystkich bez kolejki. Ja spędziłam tam 80 minut i w sumie, to ludzie się burzą, próbują pokazać jakie to są kozaki bo powie coś pani za szybką bo ona na przerwe musi iść. A co, do pampresa ma walić?… Idźcie do kierownika wydziału ze skargą, tylko pytanie na co ta skarga będzie? Że czekacie w kolejce? Wszyscy… Czytaj więcej »

Kierowca

Ludziom się w du..ch poprzewracało. Byłem dzisiaj o godz 14 i zero ludzi. Numerki do każdego okienka jeszcze były. Ogarnijcie się trochę anie dajecie się manipulować.

pseudodziennikarz

Panie Jach może Pan zajrzy kiedyś do WK i sprawdzi czy aby napewno to co pisze jest prawdą. Może częściej niż raz w miesiącu.

Ania

Jak w każdym urzędzie. Ale prym wiedzie chyba wydział komunikacja i Nasza Kochana Skarbówka. W PUP się trochę poprawiło w „nie których” przypadkach.