Strona główna Aktualności Z miasta Trzęsienie ziemi w miejskich kadrach. Szefowie do wymiany

Trzęsienie ziemi w miejskich kadrach. Szefowie do wymiany

29
W jednostkach podlegających Urzędowi Miejskiemu w Pabianicach przewidziano zmiany kadrowe. Na najwyższym szczeblu. Chodzi o osoby, które mogłyby być na emeryturach, ale z powodu ciepłych posad i, co się z nimi wiąże, wysokich zarobków, chcą dalej piastować zajmowane stanowiska. Władze miasta planują jednak sporo zmian…

Jak udało nam się dowiedzieć, numerem 1 na liście do odejścia jest Stanisław Wołosz, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, z miesięcznymi zarobkami rzędu 10 tys. zł. Nie od dzisiaj wiadomo, że jemu i prezydentowi jest, mówiąc kolokwialnie, nie po drodze. Obydwaj mają odmienne opinie choćby na temat akcji „Zima”.

– Moje zdanie w kwestii tego, kiedy trzeba zacząć odśnieżać ulice podczas opadów i ile sprzętu powinno być na nie skierowane różni się od zdania dyrektora – potwierdza Grzegorz Mackiewicz.

„Kości niezgody” jest więcej. Przede wszystkim one, ale również fakt, że Stanisław Wołosz nie musi już pracować (ma 68 lat, więc osiągnął wiek emerytalny), sprawiły, że pracownikami jeszcze kierowanego przez niego zakładu będzie zarządzał nowy szef. Wszystko wskazuje na to, że w nieodległej przyszłości – być może już w tym miesiącu będzie ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora ZDM.

Najbliższe miesiące mogą upłynąć pod znakiem jeszcze innych pożegnań.

Do przejścia na emeryturę niespieszno Bożenie Bednarskiej (65 lat), dyrektor w Miejskim Centrum Pomocy Społecznej. I trudno jej się nawet dziwić – w oświadczeniu majątkowym za 2017 rok (nie ma jeszcze tych za ubiegły), w rubryce „dochody” widnieje kwota 113 tys. 571 zł. Wprawdzie z „trzynastką”, ale faktem pozostaje to, że miesięcznie wychodzi ponad 8700 zł.

Pracować nie musiałby już, gdyby tego nie chciał, Andrzej Luboński, kierownik pabianickiego schroniska dla zwierząt. Od ilu lat zarządza przytuliskiem? Bardzo długo… W ubiegłym roku „stuknęła” mu siedemdziesiątka. Jednak okrągłe urodziny również nie były impulsem, aby zrobić miejsce młodszemu następcy. W 2017 roku zarobił prawie 71 tys. zł, czyli też całkiem pokaźną sumę.

– Nie mam formalnych podstaw, aby zmusić kogoś do przejścia na emeryturę bez jego zgody i wbrew woli – stwierdza prezydent.

Emerytem, ale pracującym, jest Florian Wlaźlak, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej. Za niespełna trzy miesiące skończy 70 lat. W maju 2016 roku w rozmowie z EPAinfo stwierdził, że ma zamiar pracować do końca kadencji. Pracuje nadal. Grzegorz Mackiewicz przyznaje, że sam poprosił prezesa, by do czasu rozstrzygnięcia tematu nowej inwestycji (systemu odpylania spalin w ciepłowni) pozostał na stanowisku. Florianowi Wlaźlakowi opłaca się to na pewno. Jego wynagrodzenie za 2017 rok wyniosło 125 tys. 685 zł. Nie licząc diety radnego (ponad 26 tys. zł), emerytury (prawie 76 tys. zł) i dochodów z innej działalności (79 tys. zł).

– Potwierdzam, że prezes chce przejść na emeryturę. Niewykluczony jest awans wewnętrzny w ZEC – mówi prezydent.

Podobnie może być w magistracie z powołaniem skarbnika miasta. Z urzędu planuje bowiem odejść w tym roku, najpóźniej jesienią, pełniąca tę funkcję 64-letnia Anna Łosiak (roczne zarobki pani skarbnik w 2017 roku wyniosły 118 tys. 565 zł). Z pracą pożegna się na własną prośbę, chociaż prezydent jeszcze na jakiś czas chętnie by ją zatrzymał.

– Jest dla mnie wielką podporą i niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie finansów naszego samorządu – podkreśla.
Podczas pierwszej kampanii wyborczej prezydent Mackiewicz mówił dosadnie:

Niestety, młodzi uciekają. Coraz mniej młodych ludzi zostaje w mieście. Mało tego, ten wizerunek miasta nie przyciąga następnych. Kiedy rozmawiam z młodymi ludźmi, którzy z Łodzi się przenoszą, oni mówią „tak, bo tu jest bezpiecznie, nic poza tym”. Też ma dwójkę małych dzieci i za 10 lat będą samodzielne. Patrząc na dramat tych, których dzieci wyjechały, nie chciałbym, żeby opuściły to miasto i żyły w Warszawie czy Londynie. Dlatego tak bardzo zależy mi, żeby dać im warunki, aby zostali.

Dotychczasowa polityka kadrowa na najwyższych szczeblach nie miała pokrycia w słowach prezydenta. Może to krok do zmian.

29
Dodaj komentarz

1600
13 Wątki komentarzy
16 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
21 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mieszkaniec p-ce

popieram odwołanie Wołosza, od wielu osob czesto slychac negatywne opinie na temat jego prowadzenia ZDM.

x

Pan Wołosz ma takie haki na wszystkich, że pewnie nie odejdzie 🙂 No chyba, że prawdziwy władca miasta na literę F tak zdecyduje.

piotr 315

wątpie żeby F rządził miastem. W Pabianicach nie ma jednego naczelnika, ale wiadomo, że jest mała grupa osób rozdająca karty, ale nie jest nikt takim jednosobowym naczelnikiem jak kaczor.

Walek

Ale ze co….. Flajszer ??

Yan

Nasze pabianickie szczęście w polskim nieszczęściu !

x

z jego pieniędzmi nie rządzi miastem? 🙂

P

Emeryci do urn

Aga

Oby faktycznie szanse dostali młodsi posiadający odpowiednie kwalifikacje, a nie tacy co posiadają plecy.

Ojeju

No to kogo obstawiacie z klubu po sld. kto na tych stanowiskach zasiądzie? Ja już mam swoje typy..

Mcan

Pomijając kwestię wieku, warto zauważyć, że panowie są inżynierami. Kto przyjdzie za nich? Mgr politologii po prywatnej szkółce?

anon

no inzynierowie włókiennictwa z lat 80tcy na pewno maja niezbedne kwalifikacje do zarządzania… gosciu przecież oni tam nic buduja tylko zarządzają zasobami wiec zostaw ludzi po politologi w spokoju 😉

pankracy

Młodzi ludzie uciekajcie z tego miasta, uciekajcie z tego kraju. Zdobądźcie wykształcenie i jedźcie w świat. Tutaj rządzą sami stalinowcy i ich dzieci. Tutaj nigdy nic się nie zmieni.

Jolka

Gdyby rządzili stalinowcy, to ty na pewno był byś już dawno prezydentem

Mieszkanka

Za zarzadzanie drogami gruntowymi, albo raczej za brak zarzadzania to juz dawno ktos powinien polecieć…. Ja rozumiem, ze nie ma kasy na wylewanie wszędzie od razu asfaltu, ale równiarka na takich ulicach powinna jeździć częściej, a obecnie równiarka stoi sobie na Warzywnej, a mieszkańcy próbują przez dziury „dotrzeć” do swoich domów…

Aga

Nie dalej jak dziś dzwoniłam i pytałam o równanie ulic, usłyszałam że w taka pogodę rowniarka nie wyjeżdża. Musimy poczekać do wiosny. A o nawiązaniu czegokolwiek nawet nie ma mowy. Czyli jak zawsze równanie do pierwszego deszczu.

dffg

Hm najlepszego Dyrektora MCPS z największymi zasługami Prezydent chce wymienić … strach się bać co znowu będzie się działo w MCPS.

Marysia

Odwołać Pana Wołosza. Jest głuchy na problemy i skargi mieszkańców, wszystkich traktuje z góry i z niechęcią, jakby na niczym mu nie zależało. Siedzi na tym stołku, bo siedzi.

czytający

W artykule nie ma zbyt wiele na temat sugerowanym w nagłówku trzęsieniu ziemi – „Jak udało nam się dowiedzieć” jest tak samo podobne do rzetelnej informacji jak kret do kretyna. Z rzetelności pała, z etyki dziennikarskiej pała. Nic dziwnego że ludzie z miasta uciekają skoro nawet na „ciepłe posadki” dziennikarskie wciskają się ludzie niekompetentni – skoro brak wiedzy trzeba dać tekst o niczym okrasić go wyciskającym łzy albo krzyczącym nagłówkiem. To nie jest pierwszy raz, poziom poniżej zera.

Michale, dziękujemy za wnikliwy komentarz. Dziękujemy, że jednak cały czas czytasz epainfo.pl pomimo tak niskiego poziomu.

czytający

Nie napisałem o niskim poziomie epainfo tylko o artykule 🙂 Skoro pisze się o ludziach to trzeba tych ludzi przedstawić, ktoś czytający artykuł niekoniecznie wie o kim mowa – z artykułu natomiast wie na pewno ile zarabia oraz że trzeba go wywalić bo tyle zarabia – to jedyny wyznacznik wynikający z treści. W tym przypadku przekaz jest jasny i odbiorca tego typu treści również, ale przecież Wy to doskonale wiecie

Jeśli uważa Pan, że osoby zainteresowane tematem nie znają Floriana Wlaźlaka albo nie wiedzą kim jest Stanisław Wołosz to nie już szerszy problem. Skoro prezydent chce wywalić dyrektora Wołosza, to własnie tego Czytelnik ma się dowiedzieć. Wyznacznikiem wynikającym z treści jest kwestia wieku emerytalnego, który osoby wskazane w artykule osiągnęły. Niektóre nawet 5 lat temu.

Nikt ważny

Panie Jach najsłabszym ogniwem tego portalu są jego „dziennikarze”.

Po takim ciosie zamykam EPAinfo… A do tej pory nie mogę się doczekać zdjęcia z odwołanymi lekcjami z SP17. Naszą siłą komentujący!!!

Nikt ważny

Buta i chamstwo jakie przez Pana przemawia jest powalajaca. Dyskusje na poziomie pudelka. A nazywanie kogoś kto posługuje się nikiem po imieniu to już podchodzi pod paragraf.

Jak nie mnie ktoś tak traktuje, to po prostu nie odwiedzam kogoś takiego? Dość jasna wskazówka?

citizen

Natomiast „ komentatorzy „ tematów na tym Portalu, to czasami największy szczyt-szczytów „ geniuszu „ umysłu ludzkiego. Zwłaszcza ze strony wszelkiej maści trolli i hejterów !

Yan

Pokaż lepszy poziom i załóż własny Portal z genialnymi tematami !

A Piotruś PAN blondynki będzie obrabiał na koparce jak go wywalą z Peugeota.

Mary

Z całą sympatią dla w/w osób… trzeba dać młodszym pole do popisu. Wiem, że łatwo tak powiedzieć, ale młodsi też muszą kiedyś rządzić. I na pewno nie będzie katastrofy 😉