Strona główna Sport Piłka nożna Trener KAS: Nasz cel się nie zmienia… 3 pkt

Trener KAS: Nasz cel się nie zmienia… 3 pkt

0
Jakub Światłowski

Beniaminek łódzkiej klasy okręgowej prowadzony przez trenera Jakuba Światłowskiego w rundzie jesiennej zajął w tabeli solidne ósme miejsce.

Piłkarze KAS Konstantynów Łódzki pokazali, że ich awans do rozgrywek okręgówki nie był przypadkowy. W siedemnastu kolejkach zdobyli 27 punktów, z czego osiem meczów wygrali, trzy zremisowali, a sześć przegrali – w tym z GKS Ksawerów i Włókniarzem.

O podsumowaniu rundy jesiennej, przegranych spotkaniach, o tym nad czym zawodnicy KASu muszą jeszcze popracować, przygotowaniach do rundy wiosennej i celu po solidnych 17. kolejkach rozmawiamy z trenerem drużyny Jakubem Światłowskim.

Jak podsumujesz rundę jesienną w Waszym wykonaniu?

Początek był świetny. W pierwszych czterech kolejkach wywalczyliśmy 10 pkt., jednak razem z zawodnikami wiedzieliśmy, że na pewno przyjdą trudne momenty i w niektórych meczach będziemy musieli zapomnieć o tym, co działo się w Klasie A, gdzie zazwyczaj wygrywaliśmy mecze dość wysoko. Ogólnie pierwszą część sezonu oceniam bardzo pozytywnie, jeśli chodzi o poczynania naszego zespołu. Wszyscy zawodnicy dali z siebie 100% zaangażowania, ambicji oraz walki i to wszystko nas charakteryzowało.

Czego Wam zabrakło w tych kilku przegranych spotkaniach?

Na pewno w meczach z czołową piątką zabrakło nam doświadczenia, jeśli chodzi o klasę rozgrywkową. Tak jak wspomniałem wcześniej, wielu zawodników myślało, że również w „okręgówce” będziemy wygrywać mecz za meczem. Niemniej tak nie było, ale oprócz spotkań z Ksawerowem i Widzewem w każdym meczu walczyliśmy jak równy z równym.

Nad czym Twoim zdaniem zawodnicy muszą jeszcze popracować, żeby podczas rundy wiosennej pokazać się z jeszcze lepszej strony?
Myślę, że najważniejszymi kwestiami, nad którymi będziemy pracować zimą oprócz przygotowania fizycznego będzie organizacja gry w obronie całego zespołu oraz praca nad finalizowaniem akcji ofensywnych.

Jak będą wyglądały przygotowania Twojej drużyny do rundy wiosennej?

Przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczniemy w połowie stycznia. Stopniowo będziemy wprowadzać obciążenia. Niemniej na pewno będzie sporo pracy nad przygotowaniem fizycznym. Co nie zmienia faktu, że zawsze na każdym treningu będą elementy piłkarskie oraz kwestie, które wspomniałem wcześniej i nad którymi będziemy bacznie pracować. Harmonogram gier kontrolnych przedstawia się następująco:
23.01 – VI Halowy Turniej o Puchar Starosty Powiatu Pabianickiego,
30.01 – KAS Konstantynów – Zjednoczeni Stryków,
03.02 – KAS Konstantynów – Ner Poddębice,
06.02 – KAS Konstantynów – LZS Justynów i KAS Konstantynów – Zawisza Rzgów,
13.02 – ŁKS III Łódź – KAS Konstantynów,
20.02 – KAS Konstantynów – Włókniarz Zgierz,
27.02 – KAS Konstantynów – Tęcza Brodnia,
06.03 – KAS Konstantynów – Start Łódź i KAS Konstantynów – Kobra Leźnica Wielka,
13.03 – KAS Konstantynów – Kolejarz Łódź.

Jaki zatem jest Wasz cel po solidnej rundzie jesiennej?

Jeśli chodzi o cel, to nie zmienia się on od tego, który założyliśmy sobie przed sezonem – jest to spokojne utrzymanie w lidze. W każdym meczu walczymy o 3 punkty i do ostatniej minuty, a które miejsce da nam nasza postawa? To się okaże po zakończeniu sezonu.

Dziękuję Ci bardzo za wywiad i życzę przede wszystkim dużo zdrowia!

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments