Strona główna Aktualności Z miasta To nie wojna!

To nie wojna!

13

W województwie łódzkim prowadzony jest dziś trening systemu wykrywania i alarmowania. O godz 10.00 zawyły syreny, ale to nie koniec ćwiczeń.

O godz. 10.30 poprzez wybrane gigafony wyemitowany zostanie komunikat głosowy o treści: “Uwaga! Uwaga! Uwaga! Ogłaszam rozpoczęcie treningu systemu ostrzegania i alarmowania. Proszę zachować spokój, nie podejmować żadnych dodatkowych działań.”

O godz. 11.30 zostanie wyemitowany sygnał odwołujący alarm – dźwięk ciągły trwający trzy minuty, informujący jednocześnie o zakończeniu treningu.

REKLAMA
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

świetnie, że odbył się trening, ale jako mieszkanka Pabianic i tak nie mam pojęcia co miałabym zrobić i gdzie się ukryć gdyby nagle okazało się, że lecą w naszą stronę pociski…

Jak bedą leciały pociski to nawet syreny nie zdąża zawyć . A swoja droga jestem ciekaw czemu to ma służyc skoro jesteśmy tak bezpieczni jako Kraj . 🙂

Chyba że jest coś, czego jeszcze nie wiemy?

W sumie racja… A treningi powtarzają się raz na jakiś czas, więc myślę, że z sytuacją polityczną ma to niewiele wspólnego….

Masz np. zamknąć szczelnie okna. Nie uważało sie na lekcjach Przysposobienia Obronnego?

uważało się uważało, ale kiedy to było… 😛 Z resztą zamknięte okna nie pomogą na wszystko 🙂

nasze nowe cudowne plastiki mają specjalne rozszczelnienie aby nie parowało w kuchni ;p i weź to szczelnie zamknij….

Żeby nam nie przyszło usłyszeć tych syren w innej sytuacji niż trening.

Nikt nikogo nie poinformował o rzekomym treningu…To było nieprofesjonalne i głupie…Należałoby poinformować wszystkich mieszkańców województwa o takiej próbie…Kto dał ciała? Kto jest odpowiedzialny za informowanie mieszkańców o alarmie? Pociągnąć do odpowiedzialności, tych, którzy zawiedli…ZWOLNIĆ ZE STANOWISKA! Tak jest korporacjach, ten, kto popełnia błąd odchodzi…Panie Prezydencie, proszę o interwencję w tej sprawie!!!!!!!!!!!!!

Były informacje już od tygodnia – trzeba czytać gazety. Nie można oczekiwać, że ktoś będzie chodził od mieszkania do mieszkania i będzie mówił, że „UWAGA – przez 3 minuty powyją syreny”…

Schronów brak, materiałów ochronnych dla ludności brak, cóż Hu… Dupa i kamieni kupa.
No chyba że jest się pseudo politykiem w tym kraju.

w razie uruchomienia tego systemu ostrzegania to co mam w sumie zrobić? pały od OC pierdzą w stołki, realizują się w swoich pozamykanych pokoikach i co z tego? co ma zrobić w sytuacji alarmu? gdzie mam się schować, gdzie pójść po maski przeciwgazowe, gdzie pobierać leki, żywność, gdzie jakiś punkt zborny jest w ogóle? to wszystko to jedna wielka porażka…

Polecam na YouTube filmik Uwaga Alarm

https://www.youtube.com/watch?v=jW7AgoLrVBQ
Co jak co ale komuchy dbały o to b y ludzie wiedzieli co maja robić a dzisiaj czy popełniono jakiś dokument współczesny o ochronie siebie i bliskich w razie alarmu? nie niema kasy ale na durne filmy i muzea są. Ale na to co ważne nie.

Polska to kraj istniejący w teorii zaś w praktyce to HU…. DU….. i KAMIENI KUPA!