Strona główna Aktualności Tężnia solankowa pod znakiem zapytania

Tężnia solankowa pod znakiem zapytania

11

9 października urząd miejski ogłosił przetarg na budowę tężni solankowej na terenie Bulwaru im. F. Krusche w Pabianicach.

Według projektu, tężnie ma tworzyć konstrukcja zrobiona z sosnowego drewna, wypełniona tarniną oraz urządzenie do pompowania solanki. Solanka będzie dostarczana z podziemnego zbiornika do koryt zamontowanych pod daszkiem tężni, potem przez koryta opadowe będzie skapywać na gałązki tarniny i gromadzić się w niecce w dolnej części tężni. Spływająca solanka intensywnie paruje, wytwarzając korzystny mikroklimat. Powierzchnia tężni zaprojektowanej w południowej części bulwarów to 9,5 na 1,3 na 3,68 m. Wokół staną ławki parkowe.

Ostatecznie przetarg został unieważniony z powodu braku ofert od firm. Warto wspomnieć, że po raz kolejny nikt nie zgłosił się do podjęcia tego zlecenia. Pierwotnie prace miałby się zakończyć do 20 grudnia tego roku, pod warunkiem, że znalazłby się wykonawca.

Na tę inwestycje przeznaczonych jest 199 000 zł. Pieniądze pochodzą z puli zeszłorocznego budżetu obywatelskiego.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Propozycja do bani. Przetargu nie będzie, nie za taką cenę.
A nawet gdyby jakimś cudem powstała, to ulegnie latami autodestrukcji ze względu na koszta utrzymania !
Bardziej bogate niż Pabianice miasta ( i zasobne w solankę ) się na tych bzdetach wyłożyły !
Tężnia, też coś. Nie ma ważniejszych spraw w mieście ?

Oczywiście że są. Ale ktoś taki projekt złożył do budżetu obywatelskiego i ktoś na niego głosował. Pretensje do współmieszkańców. 🙂

Coś się ciut Tobie porąbało. Gdzie ja piszę o jakichkolwiek pretensjach do kogokolwiek ? Stwierdzam fakty !
Głosowanie ? Jasne ! Suweren jest nieprzewidywalny. Osobiście nie mam nic, przeciw, ale jest tyle warunków do spełnienia, a to tylko kaprysy.
Zapraszam do tężni w chłodne i deszczowe dni…
Czytałeś projekty do BO, to wiesz, jaka czasami w nich kaszana…

Przecież to projekt z Budżetu Obywatelskiego, dobrze opisany, skosztorysowany przez Wnioskodawcę i przemawiający do WSZYSTKICH uprawnionych do głosowania Pabianiczan. Szkoda, że nie będzie tężni, ale to nie jest wina ani urzędników, ani Prezydenta, ani Wnioskodawcy, ani głosujących, tylko lenistwa i pychy potencjalnych wykonawców, którym po prostu nie chce się do Pabianic przyjechać i to zrobić.

Nie tylko do Pabianic !
Jest miasteczko w Polsce, 2 razy mniejsze od Pabianic. Szarpnęli się na najwcześniejszą tężnię solankowa na świecie. Skąd ich magistrat wytrzepał na stół 6,1 mln na budowę ? Pewnie opluwana ciocia UE pomogła. Był przetarg. Zgłosiła się tylko 1 firma podbijając cenę do 7,9 mln PL. Chyba przetarg unieważniono, ale to nie moja brocha…
Generalnie jest sceptycyzm z medycznego a zwłaszcza ekonomicznego uzasadnienia budowy. No, ale BO są ostatnio takie modne…

Dokładnie takie same tężnie stoją na łódzkiej retkini. Ciekawe ile tam zapłacono za ich budowę ? Coś te bulwary wyszły z łask.

Chyba wykonawcom…

A jaką cenę ustalił sobie UM?

Poszukaj w BIP, będziesz wiedział…

Dzięki za pomoc, jesteś niesamowity.

I wzajemnie !
Pozdrawiam !