Strona główna Aktualności Z miasta Teraz tylko drugie dawki. PCM zawiesi punkt szczepień

Teraz tylko drugie dawki. PCM zawiesi punkt szczepień

8
Zainteresowanie szczepieniami wśród mieszkańców jest już obecnie niewielkie. Pabianickie Centrum Medyczne zamierza zawiesić punkt szczepień. 

Nastąpi to prawdopodobnie z początkiem sierpnia. W lipcu będą się one jeszcze odbywały, ale wyłącznie dla osób oczekujących na drugą dawkę. Podawania pierwszych dawek szpital w najbliższym czasie nie przewiduje.

– Dostawy szczepionek dla PCM zostały wstrzymane, a zgłaszają się do nas tylko pojedyncze osoby, które chciałyby się zaszczepić. W takich sytuacjach sugerujemy udanie się do innych punktów – mówi Adam Marczak, dyrektor ds. techniczno – administracyjnych w PCM.

Od początku stycznia do końca czerwca podano tutaj 16.679 dawek trzech rodzajów szczepionek. To Pfizer, Moderna i Astra Zeneca (Johnson & Johnson nie było). W poszczególnych miesiącach liczby te (pierwsze i drugie dawki łącznie) wyglądały następująco: styczeń – 1865, luty – 2172, marzec – 2448, kwiecień – 2848, maj – 3787, czerwiec – 3589.

– Do zaszczepienia drugimi dawkami pozostało już niewielu. Dlatego w uproszczeniu można przyjąć, że zaszczepiliśmy około 8,5 tysiąca osób – dodaje dyrektor.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Rozmawiają dwa szczury laboratoryjne:

  • Szczepiłeś się już?
  • No co Ty! Przecież to jest dopiero testowane na ludziach.
Last edited 1 rok temu by RafalPAB

Raczej „Szury”

Nie ma takiego zwierzaka.

Umawiasz się na szczepienie zabierasz pomarańcze i lekarz bądź pielęgniarka szprycują owoc.ty dostajesz paszport a medyk ma cięższy portfel.oczywiscie z pomarańczą to żart ale reszta to już fakt.

W którym punkcie szczepień tak można ? I za ile ?

Szczepienie w PCM to jedno wielkie nieporozumienie. Daleko im do innych punktów a teoretycznie to w szpitalu powinienem czuć sie bezpieczniej niż w przychodni.

  • 5G warrior trollu farmy Gdzie twoje racjonale argumenty o płaskiej ziemi lub o foliarzach? Przyczepisz się do pisowni, płasko telewizyjny Covidianie? Czy może odpowiesz na pytania:
  • Gdzie wyniki badań nad Amantadyna które pis obiecywał?
  • Gdzie fundusz odszkodowawczy ?
  • Dlaczego w wy szczepionym UK jest tak dużo zachorowań, a u nas gdzie jest ich mniej nie ma ich prawie w ogóle?
Last edited 1 rok temu by Adam Twardowski

Znów narobiłeś masę błędów. To oznacza, że jesteś mało inteligentny, a w szkole byłeś nieukiem. Żadne argumenty do ciebie nie dotrą, bo wiedzę czerpiesz z Facebooka. Co do zachorowań w UK, to na każdej normalnej stronie, dowiesz się, dlaczego tak jest. Ale musisz zajrzeć na normalną stronę z wykresami i naukowymi danymi, a nie na tę, na której ktoś sprzedaje STRUKTURYZATOR WODY za 2,5 tys. zł.