Strona główna Sport Koszykówka Tęcza okazała się bezlitosna

Tęcza okazała się bezlitosna

0

Pabianiczanki zaczęły rok od zwycięstwa. Niestety, w wyjazdowym starciu 16. kolejki pierwszej ligi kobiet nie udało nam się przedłużyć zwycięskiej serii.

Tęcza Leszno – Grot TomiQ Pabianice 61:57 (12:15, 13:19, 15:15, 21:8)

Wszystko zaczęło się wspaniale, bo od celnej trójki Darii Kowalczyk. Później jednak gospodynie odpowiedziały dwoma rzutami za trzy i wyszły na prowadzenie 8:6. Koniec kwarty należał jednak do nas i celny rzut Magdaleny Grzelak ustalił jej wynik na 12:15. Drugą partię trójkami rozpoczęły Makowska i Szałecka. Nasza przewaga zaczęła już wynosić siedemnaście punktów (17:34). Rywalki zmniejszyły nieco straty i na przerwę pabianiczanki schodziły przy wyniku 25:34.

Po przerwie gospodynie ruszyły do odrabiania strat. Celne trójki Piestrzyńskiej i Michalak pozwoliły na utrzymanie bezpiecznej przewagi. Przed ostatnią partią meczu nasza drużyna miała 9 punktów zaliczki. Gospodynie podkręciły jednak tempo pokazując, że nie złożyły jeszcze broni. W końcu zdołały wyjść na prowadzenie i zaczęła się zacięta gra pomiędzy obiema ekipami. Niestety, Tęcza miała w końcówce więcej szczęścia i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając 61:57.

Szansa na odegranie się już w przyszłą niedziele. Grot o godzinie 18:30 podejmie u siebie drużynę z Głuchołazów. Jak dotąd pabianiczanki zajmują 6. miejsce w tabeli.

Grot TomiQ: Grzelak (2), Kowalczyk (5), Makowska (13), Piestrzyńska (13), Szałecka (9), Michalak (9), Rudzka (6).