Strona główna Dzieje się Taniec, muzyka, stroje, czyli wszystko o folklorze. Rusza nowy projekt

Taniec, muzyka, stroje, czyli wszystko o folklorze. Rusza nowy projekt

0
Gminny Dom Kultury w Bychlewie rozpoczął realizację nowego, ciekawego projektu „Folklor w necie”. Chodzi o promowanie tradycyjnej sztuki ludowej, ale też jej współczesnych odmian. Jak wskazuje nazwa, wyłącznie drogą internetową.
Gdzie możemy zapoznać się bliżej z takimi zagadnieniami? Na Facebooku Folk.TV oraz na YouTube. Począwszy od najbliższej niedzieli będą tam emitowane trwające około pół godziny wywiady z rozmaitymi ludźmi.
– Do specjalnego studia Folk.TV zaproszeni zostaną etnografowie, etnolodzy, instruktorzy tańca ludowego, regionaliści, muzycy i mecenasi folkloru – wylicza Aleksandra Pluta, dyrektor GDK.
W programach będzie mowa o folklorze tradycyjnym, ale również współczesnym, a więc w dobie internetu i social mediów, a tematy, jaki się pojawią to taniec, muzyka, strój, współczesna moda a folklor, święta kiedyś i dziś, dziecko w folklorze, folklor w czasie pandemii, festiwale folklorystyczne…
Pierwszymi gośćmi będą Krzysztof Trebunia – Tutka, założyciel zespołu Trebunie Tutki i kapeli „Śleboda” oraz Patryk Rutkowski, etnolog i badacz kultury ludowej. Premierowy odcinek można zobaczyć 18 października o godz. 18.00 na FB Folk.TV i na YouTube. Wszystkie będą tłumaczone na język migowy.
Pieniądze na realizację projektu, w wysokości 70 tys. zł, GDK otrzymał z  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (z programu „Kultura ludowa i tradycyjna”).
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments