Strona główna Aktualności Z miasta Szykują się zmiany w szpitalu

Szykują się zmiany w szpitalu

6

Prezydent Grzegorz Mackiewicz kolejny raz uderzył pięścią w stół. Kazał ogłosić konkurs na prezesa Pabianickiego Centrum Medycznego.

Decyzja ta zapadł po posiedzeniu Zgromadzenia Wspólników, na którym Dominika Konopacka, aktualna prezes PCM nie otrzymała absolutorium.

– Plusem jest to, że przez pięć lat szpital nie przysparzał miastu większych problemów, ale jest za dużo wątpliwości po drugiej stronie.Jestem rozczarowany sposobem zarządzania spółką. Oczekuję, żeby zarząd był  partnerem, który jest pewny podejmowanych decyzji, bierze za nie pełną odpowiedzialność, a właścicielowi przedstawia sprawę jasno, informując o ryzyku – mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Za ubiegły rok spółka odnotowała ostatecznie stratę netto (158 tys. zł), podczas gdy z wcześniejszych informacji na temat wyniku finansowego wychodził zysk netto. Spółka poniosła koszty w prowadzeniu prac remontowych w budynku, m.in. dostosowujących go do warunków akredytacji przez ministerstwo, ale nie podjęto skutecznych działań na rzecz zagospodarowania wyremontowanych pomieszczeń dwóch oddziałów oraz żeby budynek szpitala spełnił wymogi przeciwpożarowe. Spółka nie wywiązała się z obowiązków wobec miasta wynikających z umowy najmu budynku szpitala i dotyczących kwestii uzyskania zgody na prace remontowe. Za podjęte decyzje odpowiada jednoosobowy zarząd spółki – prezes Dominika Konopacka.

–  Jako właściciel spółki nie mogę podpisać się pod sprawozdaniem złożonym przez panią prezes i to jest głównym powodem nieudzielenia absolutorium. Również stanowisko przedstawione w zakresie planów na 2015 rok nie rozwiewa wątpliwości związanych z dalszym funkcjonowaniem spółki, a w szczególności z jej wynikiem finansowym za obecny rok –  mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Nieudzielenie absolutorium nie jest równoznaczne z odwołaniem z funkcji prezesa zarządu. 29 czerwca kończy się 5-letnia umowa prezes Dominiki Konopackiej. Rada nadzorcza ogłosi konkurs na to stanowisko.

REKLAMA
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jeszcze pasowałoby lekarzy wymienić, na takich, którzy coś potrafią i którym się chce, bo jakoś z tym nie najlepiej ostatnio

po jednych pieniądzach są Mackiewicz z Konopacką…ręka rękę myje

jak dychto z mackiewiczem przez tyle lat zadłużyli szpital to gów*o sie teraz zrobi!

Kto zadłużał? Czy ma Pan jakiekolwiek pojęcie o najnowszej historii miasta? Z wpisu wnoszę, że nie, więc przypomnę: Szpital soprowadzony został do bankructwa, przez „zasłużonego” dla Pabianic byłego (na całe szczęście i niestety, że w ogóle) Prezydenta profesora. Nie była to z resztą jedyna instytucja, jaką ten pan sprzeniewierzył, ale tą właśnie, prywatnie był najbardziej zainteresowany.

coś na temat szpitala wiem, i prawdopodobnie więcej niż możesz sobie wyobrazić…. sale wyremontowane za grube setki tysięcy złotych i stoją puste bo „szpital” spóźnił się z kontraktem do NFZ.. Urzadzenie RTG i kilka innych nie jest używane bo „szpital” spóznił się z kontraktem, a za powyższe płaci się raty bo sprzęt nie był zakupiony za gotówke… kolejny przykład unikania odpowiedzialności – za mocno założony gips, amputowano rękę…..i zadłużenie wzrośnie jak pacjent trafi na dobrego „papugę” i szpital nie będzie w stanie wypłacić odszkodowania….ciekaw jestem czy broniłbyś tej placówki jakby to Ciebie spotkało…? więc jak nie wiesz co się dzieje… Czytaj więcej »

Problem w tym, że społeczeństwo Nasze jest strasznie roszczeniowe, nikt nie widzi postępu osiągniętego, ludzie widzą tylko to, że najzwyczajniej jest źle. Może kiedyś nauczymy się, żeby dostrzegać różnicę pomiędzy realnymi możliwościami a marzeniami, ale na to jeszcze najwyraźniej nie przyszedł czas. Jak chodzi o finanse, to faktycznie, zaczęło to iść w dobrą stronę – wreszcie i oby tak dalej, ale jakby administracja i obsługa wzięła się wreszcie do pracy (za co dostają niemałe pieniądze) byłoby jeszcze lepiej. Jak chodzi o lekarzy, to niestety (nie wszyscy oczywiście), są do wymiany. Niedawno miałam tą wątpliwą przyjemność korzystać z ich usług i… Czytaj więcej »