Strona główna Dzieje się Sport Szybko, mokro i wesoło. Azymut wrócił na trasy biegowe

Szybko, mokro i wesoło. Azymut wrócił na trasy biegowe

0

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią i związanymi z nią obostrzeniami zawodnicy UKS Azymutu Pabianice nie mogli doczekać się powrotu do rywalizacji.. w lesie. Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali trzeciego weekendu czerwca i pierwszych zawodów w tym sezonie. Mieli nadzieję, że efekty ich ciężkiej pracy wykonanej podczas okresu zimowo-wiosennego zaowocują.

W miniony weekend ponad 30- osobowa ekipa z Azymutu spędziła na Kujawach biorąc udział w pierwszych w tym sezonie zawodach – Kuyavia Cup 2020.

– Doczekaliśmy się wreszcie prawdziwych zawodów i tego za czym tęskniliśmy całą zimę i.. dosyć nieoczekiwanie wiosnę. Było szybko, mokro, ciekawie, wesoło, a momentami trudno i bardzo ciężko, czyli dokładnie tak jak powinno być – relacjonuje Katarzyna Konc

Na najwyższym stopniu podium stanęli Małgorzata Biniecka, w kategoria wiekowej K21B i Adam Wiśniewski, kat. M10. Drugie miejsca wywalczyli Julia Krempińska, kat. K18 oraz Oskar Wesołowski, kat. M14, zaś na trzecim miejscu uplasowali się Katarzyna Konc, kat. K45 i Tomasz Pabich, kat M35.

– Cieszy nas również postawa naszych młodzików z kategorii M14, ponieważ aż 5 z nich weszło do pierwszej ósemki w tej kategorii wiekowej – dodaje zawodniczka.

Dodatkowo wychowanek UKS Azymut Pabianice, pabianiczanin Michał Olejnik, a obecnie zawodnik WKS Grunwald, Poznań w tych samych zawodach w kategorii M21E zajął 1. miejsce wyprzedzając m.in brązowego medalistę Mistrzostwa Europy Juniorów w drużynie, a także srebrnego medalistę Wojskowych Mistrzostw Świata indywidualnie.

Wszystkie wyniki dostępne na stronie: http://kuyaviacup.pl/?page_id=231.

Teraz zawodnicy UKS Azymutu Pabianice i Michał szykują się do kolejnych ogólnopolskich zawodów – Wawel Cup, które odbędą się 10-12 lipca 2020 roku w Podlesicach.

Link do zawodów Wawel Cup: http://wawelcup.pl/pl/.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments