Strona główna Aktualności Z miasta Szpital dostał pieniądze na zakup 25 łóżek

Szpital dostał pieniądze na zakup 25 łóżek

9
Dzięki finansowej pomocy starostwa i gmin wchodzących w skład naszego powiatu Pabianickie Centrum Medyczne kupi dla pacjentów łóżka do intensywnej terapii.

Będzie ich 25, każde w cenie 8 tys. zł, co oznacza, że wszystkie pochłoną 200 tys. zł. Spółka nie wyda jednak na nie pieniędzy z własnego budżetu. To dlatego, że 56 tys. zł, na 7 łóżek, zdecydowało się przekazać starostwo, a po 24 tys. zł – gminy Pabianice, Dłutów, Ksawerów, Dobroń, Lutomiersk i Konstantynów Łódzki (każda pokryje koszt 3 łóżek).

– Zostaną dostarczone do szpitala w tym lub w następnym miesiącu i wstawione do oddziału covidowego – informuje Adam Marczak, dyrektor ds. techniczno – administracyjnych w PCM.

To niejedyne wsparcie, jakie otrzymał nasz szpital. Wczoraj, z Agencji Rezerw Materiałowych, dotarły tam respirator i kardiomonitor.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pan profesor Zbigniew Religa mawiał, że łóżka podobnie jak sprzęt same się nie obsłużą. Mam nadzieję, że jak tylko te łóżka do szpitala zostaną dostarczone, to w epainfo o tym napiszecie umieszczając zdjęcie wspomnianych łóżek z naszą modelką- panem Starostą.

Krzysio zawsze się lansuje ale ostatnio przechodzi siebie! To że będzie to na 100 %. Wstęgę przetnie!

Lans naszej powiatowej modelki to jedno. Zakup sprzętu to drugie. Namawianie do szczytnej współpracy to trzecie, ale czy faktycznie, jak wspomniał „Logiczny” będzie miał kto to wszystko obsłużyć? Czy personel zatrudniany w tej chwili będzie odpowiednio przeszkolony do tej funkcji? Już pojawiały się głosy, że szkolenia zajmują chwilę, ważne aby sprzęt włączyć, podłączyć i monitorować a w razie problemu wołać lekarza. Tylko kogo zawołać jak lekarze interniści przyjmują na SORze (w sumie jeden internista i jeden lekarz chorób wewnętrznych) a specjaliści (ortopedzi czy chirurdzy, bo nie ma kardiologów, laryngologów, okulistów) są w swoich gabinetach lub na oddziale? Reforma służby zdrowia… Czytaj więcej »

A ja się tak właśnie zastanawiam. Mamy prężnie (z papiera) działający „dzizał” OC (ochrony cywilnej). Sztab kilku ludzi co miesiąc za nasze piniondze dba o stan bunkrów, ich wyposażenie itp. tak na wypadek czegokolwiek. Gdzie teraz jest ten sztab? co robi? czy ma pomieszczenia zasyfione jak zwykły brudny magazyn, czy mogą przyjąć tam np. chorych. czy mają tam bieżącą wodę, prąd, łóżka itp. No nie wiem, spotykam czasami takich zapaczonych w siebie nadzorców tych obiektów. A teraz cisza?

uuuu niewygodny temat bo minusują

Minus na plus. Pozdrawiam, ziemniaków już nie mam sam zjem 😛

Ciekawe gdzie kupią te łóżka skoro PINOKIO-MATI zamknął sklepy meblowe

Co dziesiąty człowiek został poczęty na łóżku z ykey i co dziesiąty umrze na łóżku z ykey.
Łyżki do butów też polecam 😀

Last edited 2 lat temu by Mihał

200k to prezes jakiekolwiek spółki skarbu pana dosaje odprawy, grosze a nie pieniądze