Strona główna Aktualności Z miasta Szpital bez szefa. Była prezes nadal chora

Szpital bez szefa. Była prezes nadal chora

2

Rada nadzorcza PCM nie wyłoniła nowego prezesa spółki. 10 września zostanie ogłoszony nowy konkurs.

– Kandydat, którego rekomendowała  rada nadzorcza oraz obserwatorzy konkursu, nie spełnił warunków ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Mówiąc prościej, kandydat, który otrzymał od nas najwyższą notę, nie może zostać prezesem spółki, ponieważ ma  wcześniejsze zobowiązania związane z prowadzeniem własnej działalności, z których nie zrezygnuje – mówi Monika Mosiewicz z rady nadzorczej PCM.

W związku z tym 10 września rada nadzorcza ogłosi drugi konkurs na stanowisko z terminem składania ofert do 31 października. Bez zmian pozostaną warunki naboru dotyczące stażu pracy, wykształcenia i wiedzy.

Do czasu wyłonienia nowego prezesa obowiązki pełni jak dotąd Agnieszka Owczarek. Była prezes Dominika Konopacka od 15 czerwca pozostaje na zwolnieniu z powodu choroby, aktualnie z terminem do 19 września.

REKLAMA
Poprzedni artykułPodwyżka dla wiceprezydentów
Następny artykułSnajperski popis Szynki (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

jeśli prezesem szpitala chciała być osoba, która nie zna podstawowych przepisów, to dobrze sie stało, ale może zmienić też komisję konkursową i obserwatora radnego J.L, bo jakoś dziwnie rekomenduje…była prezes jak widać przepisy zna, w końcu jest przynajmniej radcą prawnym i wie jak nie robić żeby zarobić

Podejrzewam, że ta osoba liczyła, że przymkną na to oko.