Strona główna Aktualności Z miasta Szkutnia do końca listopada. Będzie droższa

Szkutnia do końca listopada. Będzie droższa

16
Choć pierwotnie szkutnia budowana na terenie Lewitynu miała być gotowa w lipcu 2022 roku, termin został przedłużony do końca listopada. 

Inwestycja ruszyła na początku wakacji w 2021 roku. Wykonawca miał 15 miesięcy od momentu podpisania umowy na wybudowanie szkutni. Niestety, z powodu problemów m.in. z dostępnością materiałów, termin został wydłużony do 30 listopada.
Wykonawca wystąpił również o dodatkowe środki. Powód? Galopująca inflacja. Dyrektor MOSiR oraz radni miejscy przychylili się do tej prośby i na konto firmy z Bełchatowa wpłynie dodatkowe 10 procent kwoty kontraktu. Przypomnijmy, że pierwotnie budowa szkutni miała kosztować 4 748 080 złotych.

Aktualnie na placu budowy trwają intensywne prace. Montowana jest stolarka okienna, mają zacząć się prace brukarskie i instalacyjne. Inwestycja obejmuje postawienie i wykończenie budynku o powierzchni 1250 metrów kwadratowych oraz utwardzenie i zagospodarowanie terenu wokół niego. Chodzi m.in. o budowę miejsc parkingowych.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dołożyć można ale po wykonanej pracy…ciekawe czy w drugą stronę miasto tak szybko naliczy kary jak dosypało kasy do w sumie nie wiadomo czemu służącej inwestycji? Mamy tutaj taki akwen wodny że żaglówki jachty itp łodzie będą pływać…

Masło maślane. Akwen wodny. Poprostu akwen

Ale pleonazm. Po prostu masło!

Głupi heh. Też pleonazm.

w tym samym czasie inwestor niedaleko wybudowal 6 blokow…

Bo jak buduje się za swoje to buduje się na czas. Za nasze to można przeciągać ile się da.

Dodrzynką spłynąć nad morze można

moszna

Kolejna gruba porażka GRZESIA i JEGO DRUŻYNY. Hipokryzja tego samorządu przekuje to pewnie w wielik sukces. Jak można było zobaczyć na otwarciu bieżni. Termin inwestycji przekroczony 300%. Nie przeszkadzało to prężyć klaty do zdjęć. A barany klaszczą.

Słabo widzę ukończenie tematu do 30 listopada. Szacuje koniec marca 😉

Basenu nie ma ale co tam szkutnia musi być u Nas sezon żeglarski trwa „całe” 3 miesiące. Kolejna udana inwestycja tak potrzebna jak hala sportowa

Materiały budowlane potaniały. W momencie podpisania umowy wykonawca powinien mieć zakontraktowane dostawy. Śmierdzi platformą na kilometr. Miasto wałów i dziury budzetowej

Tak, PiS wałów nie robi, chyba że idzie o wybory kopertowe, respiratory albo szczycenie się tunelami wybudowanymi w połowie dzięki funduszom UE, przy jednoczesnym pluciu na UE.

Jakie fundusze ue? Przecież są w tvn wstrzymane wypłaty

Wstrzymane są wypłaty w ramach programu KPO. Programów jest wiele

Kolejny miejski bubel. Nie dość że termin mają przekroczony to jeszcze chcą kasy. A gdzie umowa na wykonanie . Ewidentnie ktoś chce ugrać niezłe pieniądze.