Strona główna Aktualności Z miasta Szczepionki Moderny dla naszych seniorów. To będzie pierwsza dostawa

Szczepionki Moderny dla naszych seniorów. To będzie pierwsza dostawa

2
Do szpitala w Pabianicach powinna dotrzeć pod koniec tego tygodnia większa niż w ubiegłych liczba szczepionek dla seniorów. Osoby z grupy 0 nadal na nie czekają. I muszą uzbroić się w cierpliwość przez jeszcze co najmniej dziesięć dni. 

Dziś i jutro szczepień starszych ludzi nie będzie w ogóle. Dla 60 z nich szczepionki (Pfizera) mają być dowiezione do PCM w środę. Jest też szansa na kolejną dostawę.

– Mamy zapowiedź, że w piątek dostaniemy po raz pierwszy te firmy Moderna, w liczbie 100 sztuk i liczymy, że tak się właśnie stanie. Również podamy je seniorom – mówi Adam Marczak, dyrektor ds. techniczno – administracyjnych w PCM.

Do tej pory szpital zaszczepił 240 osób w tej grupie. Część przyjęła już drugą dawkę, w przypadku innych nastąpi to wkrótce.

PCM nadal nie otrzymuje natomiast szczepionek dla grupy 0, w której dotychczas została zaszczepiona połowa do tego uprawnionych. Na swoją kolej wciąż czeka około 800. Szczepionki dla nich zapowiedziano w połowie przyszłego tygodnia.

Nie ma z kolei, przynajmniej na razie, problemów ze szczepionkami firmy AstraZeneca. Dzisiaj dostarczono ich do szpitala 400. Są nimi szczepieni nauczyciele. W ubiegłym tygodniu, spośród około 1500 chętnych, pierwsze dawki otrzymało 300.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Panie Adaś M. Weź pan sam se wstrzel ze 3 działeczki. Poprawi się myślenie : ))) Seniorów pan zostaw w spokoju!

co za bezsens! mają 100 działek. zużywają 100 na pierwszą turę i niema na drugą! przez co okres szczepienia nie przechodzi wg harmonogramu. Co się stanie kiedy po 1 dawce drugą dostanie się nie w terminie? czy taka szczepionka działa? ma to sens? Majom 100 działek to niech szczepiom 50 osób druga część zostaje na za dwa tygodnie do drugiej tury szczepień.. Ale nie….