Strona główna Styl życia Świetlica inna niż wszystkie

Świetlica inna niż wszystkie

0

Kolorowanka powstała na początku sierpnia przy ul. Jutrzkowickiej 49. Jest to prywatna świetlica, w której młodsze dzieci mogą kreatywnie i radośnie spędzić czas, a starszaki odrobić lekcje. W Kolorowance możemy również zorganizować przyjęcie urodzinowe naszej pociechy.

– Pomysł stworzenia takiego miejsca zrodził się w mojej głowie z bardzo prostej przyczyny. Sama jestem mamą dwójki dzieci i doskonale wiem, jak w najbliższej okolicy brakuje miejsc, w których rodzice mogą pozostawić szkraby na godzinę, dwie, czasem więcej. – mówi Żaneta Dzwonnik, właścicielka Kolorowanki. – Marzy mi się, by było to miejsce, do którego rodzice bez obaw przyprowadzają swoje maluchy. By mogli ze spokojem załatwić wszystkie sprawy, czy choćby chwilę zrelaksować się bez towarzystwa dzieci. Taka chwila oddechu jest potrzebna zarówno najmłodszym, jak i dorosłym – dodaje pani Żaneta. – Oferujemy również zaprowadzanie i odbieranie dzieci ze szkoły. Rodzice pracują w różnych godzinach, co może komplikować opiekę nad dzieckiem zarówno przed lekcjami, jak i po.

Co ważne, dzieci w Kolorowance będą miały okazję stopniowo nauczyć się przebywania i spędzania czasu bez mamy i taty, co jest niezwykle istotne przed wyprawą do żłobka, czy też przedszkola.

Sala ogólna, przeznaczona do zabaw, została wyposażona w taki sposób, by przebywające w niej dzieci mogły rozwijać swoją kreatywność, twórczość oraz chęć poznawania otaczającej je przestrzeni.

– Nie jestem fanką zabawek grających i świecących. Uważam, że zabijają w dzieciach kreatywność. Dlatego w mojej świetlicy dominują zabawki, które będą rozwijać zdolności manualne i wyobraźnię dzieci. Takie taż są gry i zabawy, które organizuję naszym podopiecznym. Dużo malujemy, budujemy. Dzieci uwielbiają taką aktywność. Nie tak dawno z puf powstał piękny sklep. Dzieciaki mają niesamowitą wyobraźnię.

Choć świetlica dopiero rozpoczęła swoja działalność, jej właścicielka ma już konkretne plany na rozwój swojego przedsięwzięcia.

– W Kolorowance będą odbywać się zajęcia dodatkowe z języka angielskiego, plastyki oraz muzyki. W palach jest również nauka gry w szachy. Chcę nawiązać współpracę z jedną z restauracji, by dzieci mogły u nas spożywać posiłki. Aktualnie wyposażamy i urządzamy dodatkowe sale, by zapewnić najmłodszym jeszcze większą przestrzeń do swobodnego spędzania czasu – dodaje pani Żaneta.

W najbliższych planach jest również bal przebierańców na pożegnanie lata. Bal, połączony z zajęciami pokazowymi dla rodziców, odbędzie się w ostatni weekend sierpnia.

– Będą kolorowe ozdoby, muzyka i oczywiście stroje oraz kostiumy – mówi Żaneta Dzwonnik.

Jaki jest koszt pobytu w Kolorowance? Przy pierwszej wizycie, pierwsza godzina jest bezpłatna. To czas na to, by dzieci oswoiły się z nowym otoczeniem, współtowarzyszami zabawy, by rodzice mieli okazję zobaczyć, jak ich pociechy czują się w świetlicy. Każda kolejna godzina to koszt 6 zł. Zajęcia takie jak język obcy czy muzyka, będą formą dodatkowo płatną.

Wybierając się do Kolorowanki warto wyposażyć dziecko w buciki na zmianę oraz ciuszki do przebrania.

– Będziemy dużo malować, więc nie mogę zagwarantować rodzicom, że ich pociechy wrócą do domu nieskazitelnie czyste – żartuje pani Żaneta.

Jeśli nasze dziecko w świetlicy spędzi nieco więcej czasu, możemy zapewnić mu również własne wyżywienie i napoje. Ukochany misio, czy ulubione autka mogą również zawitać ze szkrabem w świetlicy przy ul. Jutrzkowickiej 49.

Co zrobić, by nasze dziecko dołączyło do Kolorowanki?

– Wystarczy do nas przyjechać – zaprasza pani Żaneta. – Na miejscu rodzic może wypełnić formularz, dzięki któremu lepiej poznamy jego dziecko. Jeśli są jakiekolwiek pytania, czy wątpliwości, zachęcam do wcześniejszego kontaktu telefonicznego czy też mailowego. Chciałabym, by rodzice wiedzieli, że Kolorowanka powstała po to, by ułatwić rodzinom codzienne funkcjonowanie. Dlatego też będzie to miejsce elastyczne i nastawione na potrzeby zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Kolorowanka to również miejsce, w którym kupimy ubranka dziecięce, zarówno nowe, jak i używane.

– Również odkupuję ciuszki od rodziców, którzy nas odwiedzają – dodaje Żaneta Dzwonnik. – Warto jednak upewnić się czy w danym momencie mamy zapotrzebowanie na nowy towar. Dlatego zapraszam do wcześniejszego kontaktu.

Pełna oferta świetlicy oraz pozostałe informacje dostępne są na stronie internetowej Kolorowanki oraz na jej fanpage’u.

Prywatna świetlica KOLOROWANKA

ul. Jutrzkowicka 49

95-200 Pabanice.

Czynna:

od poniedziałku do soboty

w godzinach:

od 10.00 do 19.00

kontakt:

tel. 884 899 065

email: kolorowanka_pabianice.op.pl

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o