Strona główna Styl życia Moda i styl Styl japandi w Twoim domu – naturalnie, prosto i przytulnie

Styl japandi w Twoim domu – naturalnie, prosto i przytulnie

0

Wnętrza, które emanują spokojem i równowagą, to coraz popularniejszy trend w przypadku aranżacji mieszkań i domów. Jeśli szukasz sposobu na urządzenie przestrzeni bez zbędnego przepychu, a jednocześnie zależy Ci na przytulności postaw na styl japandi. To połączenie dwóch kierunków wnętrzarskich – japońskiego minimalizmu oraz nordyckiego ciepła i praktyczności.

Czym jest styl japandi?

Styl japandi łączy dwie estetyki — japoński minimalizm, który bazuje na prostocie, przestrzeni i równowadze, oraz skandynawski pragmatyzm, oparty na komforcie i naturalnych materiałach. Efektem tego połączenia są wnętrza pozbawione zbędnych dekoracji, ale dalekie od surowości. To przestrzeń, gdzie najważniejszą rolę odgrywa światło, faktura i wygoda użytkowania. W praktyce styl japandi skandynawski oznacza aranżację, która promuje spokój, ład i autentyczność.

Czym dokładnie cechuje się styl japandi?

Podstawą stylu japandi są naturalne materiały. We wnętrzach urządzonych zgodnie z nim dominuje drewno w różnych odcieniach – od jasnego dębu po ciemniejsze gatunki. Towarzyszy mu len, bawełna, wełna oraz ceramika.

Salon w stylu japandi czy inne pomieszczenie wyróżnia się tym, że wykończony jest w stonowanej kolorystyce beżów, ciepłych brązów oraz odcieni szarości i złamanej bieli. Do tego cechą charakterystyczną tego typu aranżacji jest to, że wnętrza są mniej zagracone, ale zachowują przytulność dzięki odpowiedniemu doborowi tekstur i faktur. Ten minimalizm w stylu japandi wynika ze świadomego ograniczenia przedmiotów do tych niezbędnych, co ułatwia utrzymanie porządku i podkreśla funkcjonalność przestrzeni. Każdy znajdujący się w niej element pełni określoną rolę i nie jest przypadkowy.

Jak urządzić mieszkanie w stylu japandi? Krok po kroku

Aby urządzić mieszkanie w stylu japandi postaw w nim na meble o niskiej, prostej formie. Najlepiej, aby były one wykonane z naturalnego drewna. W ich przypadku zamiast ilości postaw na jakość, wygodę oraz ergonomie.

Styl japandi charakteryzuje się również specyficznym oświetleniem. Aranżując zgodnie z nim pomieszczenia postaw więc na miękkie światło – lampiony i lampy wyposażone w abażury wykonane z tkanin, które rozpraszają je równomiernie. Unikaj natomiast zimnych, punktów oświetleniowych. Zamiast nich wybierz delikatne lampy podłogowe i stołowe.

Choć styl japandi jest minimalistyczny, nie oznacza to, że musisz rezygnować we wnętrzach z dodatków. Wybieraj jednak te, które będą podkreślać ich naturalny charakter. Rośliny doniczkowe, ceramika w neutralnych barwach i lniane tekstylia wprowadzą ciepło i fakturę, nadające przestrzeni wielowymiarowość.

W przypadku ścian możesz zastosowac klasyczne farby w stonowanych kolorach. Ciekawym rozwiązaniem są również panele ścienne drewnopodobne, które znajdziesz w ofercie sklepu Kronodom. Ich montaż jest prosty i pozwala dodać wnętrzom głębi oraz wprowadzić do nich kolejny naturalny akcent. Dzięki nim ściany staną się harmonijnym tłem dla reszty aranżacji pomieszczenia.

Jak wykorzystać panele ścienne drewnopodobne aranżując wnętrza w stylu japandi?

Urządzając salon w stylu japandi możesz wykorzystać panele za kanapą lub telewizorem. Ich zamontowanie na ścianie pozwoli Ci w prosty sposób wyodrębnić w pomieszczeniu przestrzeń wypoczynkową.

Sypialnia w stylu japandi będzie z kolei doskonale prezentować się z panelami ściennymi zamontowanymi za łóżkiem, które będą alternatywą dla klasycznego zagłówka i wyraźnie ocieplą wnętrze. Z kolei przedpokoju drewnopodobny materiał sprawdzi się podwójnie – jako ochrona ścian i sposób na przytulne powitanie domowników i gości.

Styl japandi to propozycja dla tych, którzy szukają równowagi między minimalizmem a ciepłem wnętrza. Jeśli chcesz wprowadzić go do swojego wnętrza, zacznij od mebli i oświetlenia, uzupełnij je naturalnymi dodatkami, a na ściany wybierz panele drewnopodobne, które możesz zamówić w sklepie internetowym Kronodom.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 Komentarze
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze