Strona główna Aktualności Z miasta Strefa kibica: wiadomo, gdzie i na ile osób

Strefa kibica: wiadomo, gdzie i na ile osób

4

Znamy miejsce planowanej strefy kibica, w której pabianiczanie mogliby oglądać mecze rozgrywane podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. To plac między Urzędem Miejskim i Spółdzielczym Domem Handlowym „Trzy Korony”.

Właścicielem terenu jest PSS Społem. I właśnie w porozumieniu z nim władze miasta zamierzają zorganizować strefę.

– Będzie mogła pomieścić do tysiąca osób. W naszej ocenie to optymalne miejsce – mówi Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic.

Mecze miałyby być emitowane na sześciometrowym ekranie, który miasto kupiło na odbywające się w Polsce mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

– Mamy i ekran, i rzutnik, więc jeśli chodzi o sprzęt jesteśmy zabezpieczeni – dodaje prezydent.

Jednak powstanie strefy kibica wciąż nie jest pewne. To dlatego, że nadal nie wiadomo, ile będzie kosztowało prawo do publicznej transmisji meczów. Podobnie jak to, czy licencja objęłaby tylko mecze naszej reprezentacji, czy wszystkie. Zdaniem prezydenta należy zastanowić się nad potencjalnym zainteresowaniem meczami bez udziału Polaków.

Tak czy inaczej to spore przedsięwzięcie logistyczne, do którego magistrat od pewnego czasu się przygotowuje.

– Nie wyobrażamy sobie, aby w strefie kibica nie było gastronomii. Dlatego już teraz zapraszamy podmioty, które są zainteresowane usługami gastronomicznymi, a także reklamą, do współpracy – dodaje Grzegorz Mackiewicz. – Poza tym pozostaje jeszcze wiele innych kwestii, jak obsługa nagłośnienia, ochrona tego miejsca, toalety…

Prawem do transmisji dysponuje telewizja publiczna, która w ocenie prezydenta powinna wyjść naprzeciw samorządom i kibicom. Dlatego ma on nadzieję, że licencję uda się pozyskać za rozsądną cenę.

4
Dodaj komentarz

1600
4 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
4 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gość

a ja proszę żeby nie było alkoholu w strefie kibica.

Jan

A ja proszę żeby były napoje piwne o niskiej zawartości alkoholu, co by nie musieli się zaprawiać za rogiem czymś mocniejszym

Runun

Nie można tego zrobić na strzelnicy? Gdzie jest dużo miejsca i jest gdzie siedziec?

Łukasz

Pojawiła się oferta i drogo nie jest. Szczegóły na licencje.tvp.pl