W sobotnie przedpołudnie w Osadzie Rybackiej w Sereczynie wystartował bieg ekstremalny Armagedon Active Pabianice. Jak poradzili sobie uczestnicy urodzeni w naszym mieście?

Klasyfikacja prowadzona była w kilku kategoriach: kobiet i mężczyzn open oraz w pięciu kategoriach wiekowych dla każdej z płci. Nagrodę otrzymali także najszybszy pabianiczanin oraz najszybsza pabianiczanka.

Pabianiczanin Maciej Sułat zakończył bieg tuż za podium

Jeśli chodzi o urodzonych w Pabianicach to zdecydowanie najlepiej poradził sobie strażnik miejski Maciej Sułat. Pokonał on dziesięciokilometrową trasę najeżoną przeszkodami w czasie 49 minut i 30 sekund. Rezultat ten dał mu także czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej oraz kategorii open M, a także trzecie miejsce w kategorii wiekowej M30.

Woda trochę zimna, ale to nic dla naszego strażnika

Dla Macieja Sułata takie wyzwania biegowe to nic nowego. W tamtym roku startował w odbywającym się w Pabianicach Runmagedonie, a tej wiosny zajął 31. miejsce na mecie pabianickiego półmaratonu.

Drugim z pabianiczan na mecie był Adam Olkusz, a trzecim Robert Tokarek. Natomiast najszybszą pabianiczanką okazała się Agata Pęciak, która trasę pokonała w jedną godzinę, sześć minut i 24 sekundy.