Strona główna Aktualności Z miasta Strażnicy miejscy pojadą nowym autem. Trwa zbieranie ofert

Strażnicy miejscy pojadą nowym autem. Trwa zbieranie ofert

7
Pabianicka straż miejska będzie miała nowy samochód. W każdym razie wszystko na to wskazuje – pieniądze na ten cel są zabezpieczone w budżecie, trwa też zbieranie ofert.

Funkcjonariusze dysponują teraz trzema autami. Tylko jeden z nich – dwuletni Volkswagen  – jest przystosowany do przewozu osób nietrzeźwych i niebezpiecznych. Na wyposażeniu komenda ma jeszcze dwie ośmioletnie Dacie, ale to zwykłe „osobówki”, z których jedna prawdopodobnie zostanie przekazana w użytkowanie magistratowi.

– Cieszy nas perspektywa zakupu drugiego samochodu ze specjalną zabudową, zwłaszcza że liczba interwencji, m.in. z osobami pod wpływem alkoholu, jest duża. Takie specjalne samochody można szybko myć w środku, a funkcjonariusze są podczas przewozu oddzieleni od tych, wobec których podejmują czynności – wyjaśnia Tomasz Makrocki, komendant straży miejskiej.

Jakiej marki auto trafi do komendy, jeszcze nie wiadomo. Znana jest natomiast przeznaczona na nie kwota – 110 tys. zł. Aby te pieniądze mogły być wydane na wspomniany cel, muszą zgodzić się miejscy radni. Uchwała w tej sprawie trafi pod obrady podczas najbliższej sesji (w środę, 24 kwietnia). Strażnicy miejscy chcieliby sfinalizować zakup samochdu do końca bieżącego kwartału.

7
Dodaj komentarz

1600
5 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
6 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zygfryd

Po co specjalny samochod? Wystarczy to co jest tylko linka holownicza za 20zl i delikwent niech leci obok auta a nie tyle pieniędzy przeznaczac na wozenie zuli. Są inne rzeczy które naprawdę przydały by się w tym miescie…

Hulajnigi to Max na co zasługuje nasza straż miejska!!!!

Tom

Elektryczne, to by nie był głupi pomysł 🙂

Spacerowicz

Czyżby znów pseudo Zielone Pabianice otrzymają w prezencie samochód po Straży Miejskiej? Tak wiem, że wyleje się wiadro pomyj ale ktoś by się temu przyjrzał.

Zenek

Dajcie im tego Peugeota po Harcerzach …………….

adam

Stary karawan z pogrzebówki, będzie można wozić na leżąco hahaha

Tom

I warstwami 🙂