Strona główna Aktualności Z miasta Strażnicy już po egzaminach z obsługi drona. Są gotowi do lotów

Strażnicy już po egzaminach z obsługi drona. Są gotowi do lotów

9
Komendant prezentuje nowoczesnego drona
Trzej strażnicy miejscy są gotowi do lotów dronem, jaki przede wszystkim z myślą o walce ze smogiem kupiła komenda przy ul. Narutowicza. Wzniesie się on w powietrze prawdopodobnie w pierwszej połowie lipca.

Urządzenie wraz z osprzętem zostało kupione ze środków budżetu obywatelskiego, a przeznaczone na ten cel pieniądze (w wysokości prawie 134 tys. zł) obejmowały również szkolenia dla funkcjonariuszy, którzy będą obsługiwali drona. Te zakończyły się wewnętrznym egzaminem, stanowiącym sprawdzian przed państwowym.

– Na ten czworo naszych strażników pojechało do Urzędu Lotnictwa Cywilnego we Wrocławiu. Zdawali teorię i praktykę. Jednego czeka wprawdzie poprawka z praktyki, ale pozostali zdali egzamin. Czekamy jeszcze na certyfikaty, powinniśmy otrzymać je w ciągu dwóch tygodni. Gdy już będą, ta trójka może zacząć latać dronem – poinformował Tomasz Makrocki, komendant straży miejskiej.

Funkcjonariuszy czeka jeszcze tylko jedno krótkie szkolenie z montażu osprzętu (bazy pomiarowej z czujnikami zanieczyszczeń oraz kamery termowizyjnej), więc należy spodziewać się, że bezzałogowy statek powietrzny rozpocznie pracę już wkrótce. Gdzie? Na początek w okolicach Pabianic, m.in. na polach hermanowskich i na obszarach leśnych.

– Chcemy zobaczyć, jak sprawuje się w ciągu dnia i w nocy. Wakacje potraktujemy jako przygotowanie do najbliższego sezonu grzewczego. Wtedy będziemy wykonywać w Pabianicach regularne pomiary zanieczyszczeń powstałych na skutek spalania odpadów, które nie powinny trafiać do pieców – dodaje komendant.

REKLAMA
Poprzedni artykułBędziemy mieli trzy nowe wiaty rowerowe
Następny artykułPrzedszkolaki policzone. Miejsc nie zabrakło
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Udanych łowów ! Czas skończyć z trucicielami !

będzie miał sma zamontowane? i z którego to dachu podsłuchali z tego komina koło gminy? zero, co, samochód i komin?

a co do palenia jak byłem sam nie paliłem, teraz pale na okrągło…;)

to jak jest taki dron, to może niech mi patroluje teren jak się tu roznosi wifi i blutettoth, żeby zawsze dobrze działało

czy wystarczy sam telefon i wyzerowany budynek?

Ludzie w jakim języku piszecie? Większości wypowiedzi nie da się zrozumieć na trzeźwo.

sprzedaż proc. mocna , na gumkę, strzelają kulkami z łożysk. wiadomość na priv

Może zamiast zabawiania się nową zabawką panowie strażnicy zainteresują się parkującym na trawniku busem. Miejsce parkowania to trawnik tuż przy wejściu do administracji spółdzielni mieszkaniowej na ulicy 20 stycznia., na wprost ul. Gryzla. Nie jest to parking ani chodnik i nie jezdnia a teren zielony rozjeżdżany przez ten samochód.
Strażnicy tak czuwają nad miejską ekologią a przejeżdżając obok tego busa nie zwracają żadnej uwagi. A co na to Pabianiccy ekolodzy?

I po to jest ten dron, oni tym dronem otwierają oczy niedowiarkom i pokazują jacy są sprawni.