Strona główna Aktualności Z miasta Straż miejska szuka rąk do pracy. Wolne są trzy etaty

Straż miejska szuka rąk do pracy. Wolne są trzy etaty

6
Ta formacja boryka się z problemami kadrowymi od dłuższego czasu. Chętnych do pracy nie ma, bo odstraszają od niej zarobki. Ponowiono jednak próbę znalezienia nowych funkcjonariuszy – do pabianickiej straży miejskiej.

Ogłoszenie o naborze widnieje na stronie internetowej magistratu. Wolne są trzy etaty na stanowisko aplikanta (praca w terenie, patrole piesze i rowerowe). Wymogi? Niewygórowane. I nie zmieniły się od ostatniego naboru. Wśród nich: ukończone 21 lat, wykształcenie średnie, nieposzlakowana opinia, sprawność fizyczna i psychiczna oraz znajomość ustawy o strażach gminnych.

Na jakie wynagrodzenie może liczyć początkujący strażnik miejski, zobowiązany do służby przez siedem dni w tygodniu, nie wyłączając świąt?

– Dotychczas było to 2250 złotych brutto, teraz jest 2400. Termin składania dokumentów mija z końcem września. Później mamy zaplanowane testy – jeden z wiedzy ogólnej, drugi ze sprawności fizycznej. Mamy nadzieję, że uda nam się kogoś zatrudnić – mówi komendant Tomasz Makrocki.

Czas trwania pierwszej umowy wynosi rok, w trakcie którego funkcjonariusze odbywają podstawowe szkolenie, zakończone egzaminem.

REKLAMA
Poprzedni artykułSkoda staranowała ogrodzenie i uderzyła w budynek
Następny artykułNowy sezon u podróżników. Na początek Niemcy i Białoruś
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

zaplanowane testy – jeden z wiedzy ogólnej, drugi ze sprawności fizycznej, podstawowe szkolenie, zakończone egzaminem i to wszystko za 2400 – brutto. Przecież to głupi by się uśmiał. Przypomnę, że netto z 2400 to około 1740 zł… Straż Miejska przegrywa nawet z Biedronką…

2400 brutto na tydzień dadzą, to będę aplikować 🙂

Nikt nie chce zbierać pieniędzy dla peowskiej bandy ?????

Już dawno powinno rozwiązać się tę formację!

Jaki jest powód podawania zarobków brutto? Przecież za taki zarobek opłat i chleba nie kupię. To czysta propaganda. Proszę nasze kochane władze by pokazały powiedzmy przez rok jak żyć za 2400 brutto. Może wtedy zaczną myśleć.

Na jakie wynagrodzenie może liczyć początkujący strażnik miejski, zobowiązany do służby przez siedem dni w tygodniu, nie wyłączając świąt? — no za taką pracę to faktycznie 2400 brutto jednak Pan Makrocki wie jak zachęcić już składam papiery bo pewnie będzie dużo chętnych kurcze obym tylko zdał te testy :D:D:D, a tak poważnie to ile zarabia strażnik miejski nie będący początkującym ?? czy może początkujący zmienia się na „wykwalifikowany” z tą samą pensją ?