Strona główna Aktualności Z miasta Straszny widok. Tak żyją bezdomni

Straszny widok. Tak żyją bezdomni

10

Straż miejska przeczesuje pabianickie pustostany w poszukiwaniu bezdomnych. Funkcjonariusze opublikowali zdjęcia z jednego z takich miejsc. Widok jest porażający. 

Na fotografii widzimy mężczyznę leżącego pod, łagodnie mówiąc, brudną kołdrą. Obok znajduje się śmietnisko z butelek, odpadków czy opakowań. W przybudówce przy ul. Bugaj znajdowało się łącznie trzech mężczyzn. Nie potrzebowali pomocy.

– Odpowiedzieli, iż nie potrzebują medycznej pomocy, na posiłek udadzą się do schroniska na ul. Kościuszki. Brakowało im jedynie gorących napojów. Strażnicy zorganizowali dla mężczyzn gorącą herbatę – informują strażnicy.

Bezdomni mogą korzystać z noclegowni przy ul. Kościuszki 22/26, prowadzonej przez pabianickie koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Za jej utrzymanie płaci miasto. I to nie mało. Za prowadzenie na terenie Miasta Pabianic schroniska dla osób bezdomnych w 2019 roku z kasy miejskiej przeznaczonych zostanie 250 tys. złotych.

Noclegownia musi zapewnić miejsce co najmniej trzydziestu osobom przez cały tydzień (łącznie z weekendami), od godz. 18 do godz. 8. A ponadto: ciepły posiłek, niezbędną odzież, pomoc przedmedyczną, możliwość dokonania zabiegów higienicznych i wyprania osobistych rzeczy. Jak widać na załączonych zdjęciach bezdomni nie korzystają z pomocy. Wolą żyć w tak strasznych warunkach.

REKLAMA
Poprzedni artykułTo koniec marketu tej sieci w Pabianicach
Następny artykułGdzie polowania? Ile padnie strzałów? Czy to koniec populacji dzików?
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

z pelym szacunkiem….pracuje w sklepie i nie raz dziennie widze tych ludzi… jezeli by chcieli przestali by pic i wzieli sie do jakiejkolwiek roboty…ale jak mi taki zulek przynosi 8 butelek i mowi ze chce za to pol litra denaturatu no to blagam… nie raz zagadywalam czemu nic nie zmieni… im jest tak wygodnie i juz..tu jeden da zlotowke drugi dwa trzeci sie polituje i da dyche bo mysli ze na chleb, pozniej pojda zeby ich nakarmic i tak sobie zyja wac panstwo, a my tyramy jak woly na marne grosze i nam jakos nikt za darmo nie daje…..

za Hitlera by ich zagazowali. Tak jak niepełnosprawnych, gejów i niezaradnych życiowo. O to Ci może chodzi?

Za Hitlera w Polsce były niższe podatki niż w „demokracji”. Czy na prawdę w „wolnej” Polsce jest lepiej?

Propagandowy artykuł o tym jak to jest dobrze, że jest źle. Samorządy ustawowo zobowiązane są o zadbanie o bezdomnych. Mają do tego duże środki finansowe. W przypadku wielu gmin w Polsce stworzono przystosowane dla bezdomnych ośrodki, zadbano o opiekę medyczną i pomoc doraźną dla ludzi bezdomnych. W Pabianicach nie zrobiono w tym kierunku od wielu lat nic. Przez wiele lat pieniądze zostały rozkradzione i rozdysponowane po cichu między zaprzyjaźnione firmy – korupcja. To są miliony złotych. Bezdomni to są też ludzie, którym od społeczeństwa należy się pomoc. Pomyślcie o tym idąc do kościoła na mszę z prezydentem, wójtem i starostą.

Brakuje jak zwykle rzetelności dziennikarskiej.
Jak wynika z „artykułu” tylko niektórzy bezdomni nie chcą skorzystać ze schroniska.
A byliście na Kościuszki 22/26? Sprawdzilisxie ile obecnie osób tam przebywa i stara się wrócić do normalnego godziwego życia? Może warto o tym zrobić artykuł?

Prawda jest taka że większość tych ludzi nie chce iść do schroniska i żadnej pomocy ponieważ w schroniskach nie można pić. I jak zaczepiaja pod marketami to rzadko się zdarza żeby prosili o jedzenie tylko jest daj 2 złote.

Ale są też tacy. Nie zapomnę widoku jednego Pana, który prosił by kupić mu masełko do chleba (który dostanie w schronisku) a w ręku trzymał margarynę do ciast bo była najtańsza i to mu wystarczy. Za masło, ser i dżem dziękował jakby wygrał na loterii..:(

Prawda jest taka, że jak ktoś nie jest i nie był alkoholikiem to gówno na ten temat może powiedzieć. Każdy pije alkohol , ale nie każdy się uzależnia. Ci uzależnieni są przez ludzi pijących od czasu do czasu sprowadzeni na margines. Myślą , że człowiek pijący non stop to ma taką fanaberie i jest durniem . Ja od lat słyszałem od rodziny , że skoro tyle pije , to jestem głupi.
Jestem dość inteligentnym gościem na pewno ponad przeciętność średniej w naszym kraju. Ale jestem alkoholikiem i to mnie neguje w oczach dużo głupszych durni ode mnie.

Ja też po pijaku jestem zajebisty. Później trzeźwieje i już tak super nie jest. Jesteś chory to się lecz.

Stary mam tak samo, nie piję już 3 rok – sam od siebie, przestałem z dnia na dzień. Wcześniej wszywka ani terapia AA nie pomogła. Musiałem samemu chcieć i samemu zrozumieć – Nic na siłę.
Wystarczy chcieć, a wierzcie mi – byłem na dnie…..