Strona główna Aktualności Z miasta Sprzeciw mieszkańców, wandale i epidemia. To koniec pabianickiej strzelnicy Walter

Sprzeciw mieszkańców, wandale i epidemia. To koniec pabianickiej strzelnicy Walter

35
Władze klubu poinformowały, że to koniec działalności strzelnicy działającej przy klubie Walter przez blisko 50 lat.

Budynki zlokalizowane w parku Wolności należą do stowarzyszenia Ligi Obrony Kraju i znajdują się na terenie miejskim, który to LOK ma w dzierżawie wieczystej do 2071 roku. Za korzystanie z terenu i tamtejszych nieruchomości klub musiał płacić rocznie około 10 tys. złotych. Władz Waltera nie stać było na dalsze utrzymywanie strzelnicy. Klub dobił koronawirus.

– Od ponad roku na zajęcia nie uczęszczają dzieci, młodzież. Brakuje uczestników zajęć i zawodów, co wiąże się z brakiem środków na utrzymanie obiektu. Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że próbowaliśmy, staraliśmy się i daliśmy z siebie 100 procent – informuje zarząd.

W 2020 roku klub otrzymał dofinansowanie z budżetu miasta w kwocie 8600 złotych (3500 na szkolenie i 5100 na utrzymanie bazy sportowej). Ze względu na niezrealizowane cele zawarte we wniosku, większa cześć dotacji została zwrócona. Starostwo powiatowe na działalność klubu przeznaczyło 1000 złotych.

Brak pieniędzy wynikał m.in. z braku pozwolenia na strzelanie z broni palnej. Taka komercyjna działalność mogłaby zaspokoić potrzeby finansowe klubu. Każdy posiadacz pozwolenia na broń ostrą musi regularnie strzelać.

– W 2003 roku ówczesny Prezydent Miasta, na wniosek okolicznych mieszkańców, skarżących się na hałas dobiegający ze strzelnicy, uniemożliwił nam prowadzenie strzelań kulowych, pozbawiając nas jedynej możliwości zarobienia pieniędzy na jakiekolwiek inwestycje – wyjaśniają działacze Waltera.

Do problemów finansowych dochodziły te z regularną dewastacją obiektu przez zbieraczy złomu i złodziei.

– Niestety, regularne niszczenie ogrodzenia i akty wandalizmu na naszej strzelnicy, przyczyniły się do naszej decyzji. Wydarzeniem, które podcięło nam ostatecznie skrzydła była niedawna, nagłośniona sytuacja z osobą bezdomną, która zadomowiła się na naszym terenie. Nie chcemy użalać się nad własnym losem, ale proszę nam wierzyć, że na przestrzeni lat działalności strzelnicy, Policja, Straż Miejska oraz ochrona interweniowała setki razy. Nie udało się nam jednak ustrzec przed licznymi zniszczeniami. Część rzeczy, które zauważyliśmy, naprawiliśmy sami. Części się nie udało. Każdy z Was widzi jak wygląda strzelnica, ale nie każdy ma świadomość, że do takiego stanu doprowadzili ją mieszkańcy naszego miasta, co jest jeszcze większym ciosem dla nas – czytamy w komunikacie zarządu.

Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż. Co ciekawe, miasto próbowało przejąć zabudowania, ale LOK zażądał za nie 300 tysięcy złotych. Urzędnicy uznali, że to zbyt wysoka kwota.
– Przy przeznaczeniu terenu pod zieleń publiczną wydaje się zdecydowanie za wysoka, biorąc pod uwagę głęboką dewastację tej nieruchomości – mówi Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Pabianicki Klubu Sportów Ogólnowojskowych LOK WALTER wychował wielu świetnych sportowców. To tutaj trenowali Robert Raducki – podwójny złoty medalista mistrzostw Europy w 1989 roku oraz Przemysław Bożek, mistrz Europy juniorów i wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Ich trenerem był zmarły w 2017 roku Bolesław Wiśniewski.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak chcieli zarabiać? Jak chciałem z dzieckiem postrzelać to dostałem informację, że tylko szkoły mogą. Przez kilka ładnych lat pewnie ktoś miał ciepłą dodatkową posadkę.

Ja ze swoim dzieckiem mogłem strzelać. Nie było żadnego problemu, a miał wówczas 7 lat. Boli i to bardzo, że zamykają strzelnicę. A wszystko przez to, że jakiś urzędnik pozwolił komuś blisko się pobudować. A, później skargi i brak pozwolenia. Kolejna żenada naszych urzędników. Liczę, że jak wybudują szkutnie to gdzieś niedaleko pozwolą wybudować domki i spotka ich to samo. Inna sprawa, że LOK powinien zainwestować i wybudować strzelnicę zabudowaną. Mają teren. Za chwilę go nie będą mieć, a lokalizację mają świetną. Tym bardziej, że okolice się zmieniają. Powinni również postawić na inny rodzaj broni m.in. łuki, kusze. Ale dziadki… Czytaj więcej »

Przez ostatnie 3lata strzelnicę prowadziły osoby, które miały też swoje życie prywatne i zawodowe. Wystarczyło napisać, zadzwonić i umówić się na konkretną datę i godzinę, bo niestety nie znalazła się osoba, która jak Trener poświęciłaby swoje życie, by codziennie po całe dnie siedzieć na strzelnicy i prowadzić strzelania.

Byłem osobiście. Pytałem i nie było możliwości bez udziału szkoły.

może pytałeś się kogoś na dworcu tramwajowym? Ja chodziłem kiedy i ile chciałem. Trener oddany aportu i ludziom chcącym postrzelać. Często kulek nie liczył i garściami wydawał po opłacie toru. Tylko aby się człowiek nastrzelał i był zadowolony. szkoda obiektu. Podziękujmy za to tym roszczeniowcom z domków obok i urzędasom co nic w tym kierunku. tylko hala i piłka…

może był Pan w
czasie kiedy mieli zajęcia tam uczniowie z Pabianickich szkół

Nikogo nie było. Był wysoki pan, który palił ciągle papierosy. Powiedział, że mam porozmawiać w szkole i być może wtedy z nauczycielem dziecko przyjedzie (kilkoro dzieci).

Wielkie podziekowania dla muzyka, który zapoczątkował pisanie donosów.

Ludziom to już nawet niedługo będzie przeszkadzać prykanie sąsiada. Nie ma co się dziwić że w tym mieście nic nie ma dla młodzieży ani dyskoteki bo za głośno strzelać jak widać też nie . Ale jak pod blokami piją drą kopare to już nikomu to nie przeszkadza bo w końcu gdzieś młodzież musi uwolnić tą energię…

Celowa kontrabanda!! Polska jest najbardziej rozbrojonym krajem Europy! W razie czego czym się obronicie? Grabiami? Masonom o to chodzi byśmy byli bezbronni. Eh ludzie…

Mówiłeś, że przed 5G i tak nie ma ochrony. Tym bardziej pistoletem.

Oj człowieku. Jaki ty jesteś pusty, jak bęben indiański. Weź se włącz TV, ustaw się pod masztem 5G, strzel se z 10 szczypawek i jest duża szansa, że już cię tu nie zobaczymy dzbanie

Last edited 1 miesiąc temu by Nolan

Po co ci broń skoro i tak będą sterować twoim umysłem ? Tak czy tak, przepowiedziałeś rychły koniec świata, więc na nic się ta broń nie zda. Przed masonami da się obronić ? Wypuszcza chemtrailsy z samolotu i wszystkich zabiją, jeśli tylko będą chcieli.
A jaki agresor się włącza. 😁😁😁 Wyszło szydło z worka.

Kij z kupą na końcu. Najlepsza broń dzieciństwa! <3

Hehe, faktycznie nie było lepszej, ale teraz to broń biologiczna.

na szczęście są jeszcze partyzanci co po psach nie sprzątają i organizują amunicję do patyków! Ostatnia deska ratunku!

Był taki Antoni, patron obłąkanych, który obiecał strzelnicę w każdym powiecie.

Spokojnie, nasz prezydento znajdzie sposób by zaraz mogła w tym miejscu powstać developerka

Duda, oczywiście

Nie deweloperka, a zaplecze do lansu przy okazji wyborów. Lewityn już sobie zawłaszczył. Czas na strzelnicę.

Przed wyborami ZWiK zorganizuje tam konkurs strzelania z procy do pieczonych ziemniaków.

Nie doszłoby do tego zamknięcia gdyby pabianiczanie wspierali Konfederację i Pana Grzegorza Michała Brauna!
KOŚCIÓŁ, SZKOŁA, STRZELNICA!

WOLNOŚĆ NATURYZM, POKÓJ !

STRZELNICA, KAPLICA, PRAWICA! :DDDDDDD

BISEKSUALIŚCI, TRANSPŁCIOWI, PLUS

Czyli mamy teren pod kolejna biedronke😞

Albo kolejnego żabsona.
Dziwi mnie mapa Google’a, a właściwie jej opis strzelnicy (tej o której mowa w artykule). Z drugiej strony nie dziwi. Materiał przez nich magazynowany umożliwia na przewidzenie przyszłości dla danego biznesu, a nawet rejonu.

Google już dawno stało się śmietnikiem gdzie każdy może napisac co chce bez żadnej weryfikacji. W tym miejscu nawet adres się nie zgadza, więc klub nie ma możliwości przejęcia wizytówki. Nie jest to więc najlepsze źródło wiedzy

Last edited 1 miesiąc temu by Monia

Pitolisz jak młody

Zgoda na likwidacje takiego klubu to wstyd i hańba. Miasto dysponuje ogromnym obszarem nieużytków zdolych do zaadaptowania. Można było zaproponować przeniesienie w inne miejsce, pomoc, wykazać chęć podjęcia walki, utrzymać część historii miasta… Niestety nikt nie chciał sobie brudzić rąk. Ważniejsze były lansy tam gdzie darmowy poczęstunek lub można swoją twarz wywiesić na billboardzie wyborczym.

Większość z nas wie że to strzelnica. A huk to narmalne fizyczne zjawisko. Jeśli komuś przeszkadza niech się wynosi z okolicy. Od dziesiątek lat regularnie strzelano a tym co przeszkadza zjawili się tam znacznie później niż powstała strzelnica.

większość domów powstała tam w drugiej połowie lat 60 i większości mieszkańców to nie przeszkadzało, tym bardziej, że tego strzelania było bardzo mało.

W latach sześćdzisiątych wiele rzeczy mogło nie przeszkadzać. Ludzie mieli większe problemy. Konie srały na ulicy i pomyje też się tam wylewało. Dla niewtajemniczonych-pomyje: to co się nastało do wiadra, wylewało się na ulicę. I przechodniom to nie przeszkadzało.
Nie można się dziwić, że 60 lat później są trochę inne standardy. Aż mi się nie chce wierzyć, że ktoś tego nie rozumie.

Spoko, co tam strzelnica, prezidento buduje szkutnie nad Dobrzynka za 5 mln. Zobczycie, ze to trafi do mediow 🙂

Od zawsze w Pabianicach były takie miejsca jak „Lewityn” i „Strzelnica”. Po pozbawieniu parku tak charakterystycznych i pożytecznych miejsc jak amfiteatr i restauracja „Parkowa”, czas na likwidację strzelnicy.
Szkoda ze włodarze miasta jako jedyne kryterium przyjmują opłacalność i zysk z konkretnego obiektu, a nie jego użyteczność i rolę społeczną. Miasto ma nie tylko zarabiać, ale i służyć mieszkańcom. Nie tylko miejscami parkingowymi.

BTW, podobno MZK jest nierentowne – może je po prostu zlikwidować? Ileż by miasto zaoszczędziło!
Nie wiem czy wiecie ze przejazdy komunikacją miejską w Lublinie są BEZPŁATNE! Tam to dopiero nie umieją zarządzać!